Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kezdték el mostanában...

SIDLER22 kérdése:

Miért kezdték el mostanában használni a Francia típusú dugaljat itt nálunk is?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm nemrég rakatott szigetelést a házára kívülről és egy új konnektort is rakatott rá. Nagyon meglepődtem amikor megláttam a szép kerek dugaljat amiből kiáll egy hatalmas króm pöcök felül 😅


Kérdeztem, hogy miez az új csatlakozó és azt mondta, hogy mostanában már ilyeneket telepítenek.


Mi az oka ennek a váltásnak így 30-35 év után?



jún. 12. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Még életemben nem láttam ilyet, van egy képed?
jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Önkínzó hajlamra gyanakszom.
jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1-es itt egy leírás róla: [link]
jún. 12. 21:20
 4/15 A kérdező kommentje:
Ahogy nézegetem ez a dugalj biztonságosabb picivel mert polarizált szóval csak egy irányban lehet bedugni. Vagyis ha bedugsz ebbe valamit akkor valamennyire szabványosítva van, hogy melyik vezeték lesz a fázis. Persze, hogy ez valóban érjen valamit a dugaljat is ennek a szabványnak megfelelően kell bekötni és nem hiszem, hogy ez menne az összes villanyszerelőnek itt magyarba.
jún. 12. 21:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is a német "schuko" típusú aljzatok a Magyarországon (is) elfogadott aljzatok. Gyanítom, hogy néhány, hazánkba települt külföldi megrendelő kérésére kerültek ezek telepítésre, ami "beégett" a kivitelezőnek.


A biztonság csak illúzió:


A védővezető nélküli, két pólusú dugvillát ugyanúgy be tudod dugni mindkét irányból, tehát itt sem valósul meg, hogy a fázis és nulla csak egy módon csatlakozzon.

jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
E típusú csatlakozó aljzatnak hívják, ilyen van Szlovákiában, Csehországban és Belgiumban is a franciák mellett. Ha Magyarországon veszel egy kábelre szerelhető földelt dugaljat, jó eséllyel azon is rajta lesz az E típusúnak megfelelő földelés lyuk.
jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg Gyurit a tiktokon! :D

Biztos fog róla egy 10 perces kiselőadást tartani.

jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondta, hogy mostanában már ilyeneket telepítenek."

Meg az ablakon másznak ki, és az ereszcsatornán le.

A vállalkozó jár külföldre olcsó cuccért. És felszámolja drágábban, plusz bemeséli a megrendelőnek hogy most ez a divat, és megéri azt a felárat. És az még örül is neki, mert másnak nincs ilyen ...

jún. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:
100%

"mostanában már ilyeneket telepítenek."


Nem. Ez hülyeség.

jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki az a Gyuri. Nincs TikTok-om, de köszi a válaszokat!

Olvastam valami olyat is, hogy csak biznisz miatt léteznek egyáltalán az E típusú dugaljak ugyanis Franciaországba be van tiltva minden más dugalj pont azért, hogy ezt használják és ezzel a gyártók tudjanak még keresni.

jún. 13. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!