Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kezdték el mostanában...

SIDLER22 kérdése:

Miért kezdték el mostanában használni a Francia típusú dugaljat itt nálunk is?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm nemrég rakatott szigetelést a házára kívülről és egy új konnektort is rakatott rá. Nagyon meglepődtem amikor megláttam a szép kerek dugaljat amiből kiáll egy hatalmas króm pöcök felül 😅


Kérdeztem, hogy miez az új csatlakozó és azt mondta, hogy mostanában már ilyeneket telepítenek.


Mi az oka ennek a váltásnak így 30-35 év után?



jún. 12. 20:35
1 2
 11/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Túl sok jelentősége nincs általában, noha főleg japán készülékeknél (pl. Panasonic plazma TV-k) és még több más ázsiai terméknél, akár egy PC-tápnál is lehet találkozni azzal, hogy a baloldalt tekintik a fázisnak (aljzatot szemből tekintve és a dugasz lefelé "konyuló" állásában, ha olyan, illetve az említett földelőcsap által is meghatározottan) és a készülékben is lekövethető, hogy az lesz a barna vezeték, azt szakítják meg kapcsolóval, relével, olvadóbiztosítékkal, illetve egyéb áramköri jellegzetességek.

Általában kék szín a nulla.

De nálunk továbbra sincs erre előírás, meg amúgy is elfordítható.

jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
És akkor ha a hagyományos Schuko foglalatnál maradunk akkor melyik oldalra szokták kötni a fázist? Eddig úgy olvastam, hogy bal oldalra, de volt aki jobbot is rt, hogy valahol kérték.
jún. 13. 12:13
 13/15 anonim ***** válasza:

"akkor melyik oldalra szokták kötni a fázist?"

Miért kellene szokni bármelyik oldalra?

Igen, tudom, a konnektorba nyúlós sztori, hogy melyik nem fog megrázni ha balkezes vagy, vagy mittudomén. Nem, nincs rá semmilyen szabály. Arra sem, hogy egységesen valamelyikbe legyen, semmire. Ha hallasz is róla, az csak népmese, legenda, szájhagyomány. Sőt, a péntek 13-án felszerelt dugaljat sem tiltja a szabvány.

jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Engedjük el ezt a bal vagy jobb oldalra kötött fázist! Áramütéskor sok tényező számít, az áram pedig a könnyebb utat fogja választani.


"az ellen nem víííííd"


Sokkal fontosabb egy normálisan kiépített EPH és egy áram-védőkapcsoló, ami műszeresen bevizsgált.



Ha nagyobb védelmet akarsz, akkor szinte minden szerelvénycsaládban létezik az ún "gyerekvédős" konnektor, ahol egy kis mechanikus retesz csak a két furat egyszerre történő nyomásakor nyit, és akkor fogadja a dugvullát. Ez sem véd 100%-ban, mert ha valaki olyan ügyes, hogy két fémdarabbal babrálja, kinyitható, de valamit ér. Cserébe nehezzebb a normál használat (valamit valamiért).

jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A villanyórára meg fokhagymafüzért kell akasztani, hogy a vámpírok ne szívják a rezsicsükkentett áramot ...
jún. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!