Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Veszélyes, ha a konnektorba...

Veszélyes, ha a konnektorba teszek egy T-elosztót és abba dugok be egyrészt egy hosszabbítós elosztót, másrészt egy kislampa dugóját?

Figyelt kérdés
Remélem, érthetően írtam le.

jún. 25. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, mennyire terheled le az egészet
jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Én is így használom, de csak kisfogyasztókkal, tv. lámpa vagy ventilátor.
jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Attól függ mennyi az elosztó terhelhetősége. Ha szabályosan van bekötve a villany, a konnektort egy 16 Amperes vagy annál alacsonyabb kismegszakító védi, így ha az elosztók is ekkorák, nyugodtan egymásba dughatod, nem lesz semmi baj, ha túlterheled leold. Akkor lehet probléma, ha az elosztó vagy a hosszabbító kisebb terhelhetőségű, mint 16 Amper. Ilyenkor könnyen túlterhelheted, amire a kismegszakító nem reagál, így tüzet okozhat.
jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne veszélyes? Arra van kitalálva. Igazuk van akik írják, ha túlterheled, stb.stb. De ha túlterheled bármelyik sima konnektor, dugasz, csatlakozó, hosszabbító is ugyanúgy veszélyes
jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez egy albérlet, panel lakás, fogalmam sincs, milyen a konnektor.

Mi számít nagy terhelésnek? Nekem is ilyenek vannak benne, h ventilátor, mini páraelszivo, teló töltő, solampa

jún. 25. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek nem nagy fogyasztók


Amik nagyon terhelőek pl. hősugárzó, mobil klíma, gamer számítógép vagy munkaállomás (irodai gép nem eszik annyit), hajszárító, stb.

jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Hajszárító nagy fogyasztású?? 🫨 Azt nem abba dugom, csak meglepődtem.

jún. 26. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden, ami melegítésre van kitalálva, szereti enni az áramot.
jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!