Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Maximum 10km/óra(de a gyakorla...

Maximum 10km/óra(de a gyakorlatban inkább max.7km/óra)sebességre képes EL GO HS 580 rokkant mopedet lehet-e technikailag kicsit gyorsabbá alakítani ? Ha igen.Hol ?

Figyelt kérdés

jún. 18. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Legurítod 1 lejtőn...
jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Elég az annak. Maga a konstrukció se száguldozásra való, meg az ezzel közlekedők sincsenek a megfelelő képességek birtokában.
jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:

"...lehet-e"


Lehet.


"Ha igen.Hol ?"


Műhelyben.

jún. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos meg lehetne oldani, de nem érdemes. A motorvezérlő(ket) kicserélve talán lehetne gyorsítani, de valószinüleg a motorok hamar túlmelegednének, tönkremennének. Nem arra vannak tervezve hogy nagy sebességgel repítsék ezt a fajta technikát. Az amúgy is kicsi hatótávot meg kb harmadolnád. Tudna kb 3-4 km-t max. De lehet kevesebbet. És tényleg vacak a futómű. Nagyobb sebességre alkalmatlan. Borulékony.
jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 5 km/h sebességgel gyalogolok. Egy rokkant 10-nél többel ne száguldozzon mellettem! Két nagy szatyorral így is állandóan ki kell térjek a járdán a különböző elektromos kütyükkel száguldozó nyuggerek elől, mert olyan inogva és imbolyogva száguldoznak, hogy féltem a szatyorban lévő tojást, vagy műanyag flakont, ha lekoccolnak.
jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő és jó,valamint az okos és a kioktató válaszokat is,mert csak a mozgás készségem romlott,- a humorom az nem ! - Én pilóta voltam csak idegen hibás autó balesetem volt.Azért remélem,hogy ezt a kütyüt is megfelelő biztonsággal tudom használni ...Nem száguldozásra gondoltam,csak némi kis gyorsításra a most

7-8 km/ óra helyett...

Tehát egy másik gépre kell váltanom...

jún. 21. 00:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Uhh az durva... én meg jövök a "repítéssel". Bocs :D

Reggel "eszembe" jutott ez a videó amit egy ilyen kerekesszék mókolásárol csinált Tomi, érdemes megnézni mennyi elektronika van ezekben, és mennyire meg van bonyolítva hogy védje a felhasználót, hogy ne okozzon további balesetet, sérülést.

https://www.youtube.com/watch?v=JJZTkBYfp-k

https://www.youtube.com/watch?v=FC2h0f1zx-k


Ilyeneket nézegess:

[link]

[link]

Mivel vmax 25 kmh így jogsi nem kell, de ezzől még segédmotoros kerékpárnak minősülnek elvileg, úgyhogy biztosítás az kell rájuk.

A kínai gépekből jellemzően a 25kmh-s limitet is ki lehet "ütni" néhány gombnyomással, mert az jellemzően az EU-s jogszabályok miatt van bennük. Persze ha egy ilyennel tolod a szelet 30 felett az biztos nincs jótékony hatással a hatótávra.

jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! - Közben szakszerviznél sikerült érdeklődnöm...

Valóban "folytas"van bennük.

Szerviz(nem "hivatalosan ")térítés fejében 12-16 km/óra max.-ra megoldja de grafén aksit javasol hozzá.


Ezzel meg is leszek elégedve!

jún. 22. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!