Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rokkantaknak miért nem...

A rokkantaknak miért nem adnak annyi pénzt amiből emberhez méltóan tudnának élni?

Figyelt kérdés

jún. 10. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Mert ugyanazt a pénzt Mészáros és Tiborcz is zsebre tudja rakni.
jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A lakosság felének nem adnak annyi pénzt, amiből emberhez méltóan meg tudnának élni.
jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Mennyi lenne az annyi ami szerinted megfelelo lenne?

Es ehhez kepest mennyi lenne az amit annak adnal aki egy egesz eletet ledolgozott?


Ertem miert mondod, es sztem is keveset kapnak. De azt latni kell hogy nincs vegtelen budzse. Ha a rokoantaknak adsz 200kt, akkor mennyi jar annak aki ledolgozott 40evet. Minimum ennyit sot meg tobbet.


Kerdesem, van fogalmad arrol jelenleg mennyi gdp aranyosan a nyugdij es nyugdijszeru ellatasok koltsege? Kb evi 10%. Honnan szedsz meg 10%ot hogy mindenki emberhez melto penzt kapjon?

En elfogadom hogy moralisan ez lenne a helyes, de megint mas hogy mi gazdasagilag a realitas.


Mit gondolsz, a gazszerelo vagyona, ha elvennenk, mennyi nyugdijat tudna fedezni?

jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Megvalaszolom. Az az 1000mrd forint 2 honap nyugdij koltsegvetes..

Szoval lehet itt mondani hogy nem kell lopni, de a nyugdij(szeru)kiadasok teljesen mas dimenzioban mozognak mint az ellopott penz.


Tehat ha a mostani kb 6000mrdos nyugdij koltseget meg akarod masfelszerezni es azzal q szegenyeket segiteni, honnan szedsz ra evi 3000mrdot?


Sehonnan. Max ha megemelik a tb jarulekot 18,5%rol 25re.

jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalon van igazság. Egyik oldalról még átlagos dolgozó, tanult ember sem kap annyit, amiből tisztességesen meg lehetne élni.


Másik oldalról rokkant és rokkant között is nagy a különbség. Én apám is rokkant volt papíron, nem is dolgozott, de azért elég sok munkakört el tudott volna látni, ha nem lett volna egy lusta állat.

jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fizetes meg a nyugdij ugy van kiszamolva, tehat nagyreszt ugy alakitottak ki, hogy annyira legyen elegendo, hogy ki tudd fizetni a szamlakat, ne halj ehen... stb..

Akinek sok penze van, hatalma van. Nem akarjak ezek, hogy olyan dokan legyenek befolyasosak, legyen hatalmuk stb stb.

A szegenyebb embereket konnyebb vezetni.

jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Én annak örülnek ha az átlag nyugger nem kapna pénzt, egyáltalán, tegyen félre öregkorára még fiatalon ahogy egyébként nekünk fiataloknak is ezt kell most tenni… Vegyen ingatlanokat, stb.


A rokkantak viszont nem tudnak magukról gondoskodni, szóval Ők kapjanak annyit (állapotuktól függően) amelyből kijön egy kis albérlet, be lehet fizetni a rezsit (vagy nekik ne kelljen), meg ki jön valami alapvető nem luxus kaja egy hónapban.

jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Jo nagy baromsag ez 7es.


Aztan aki ledolgozott 40evet, vontak tole a penzt az ne kapjon semmit csak mert egeszseges? Ez talan nem diszkriminacio?


A nagy usaban is pont ugyanugy leszarjak a veteranokat, rokkanatat stb.

Nem azert mert ott is lop Lölö, hanem mert ott sincs erre penz.


A sok gazdasagilag tudatlany azt hiszi a penz magatol keletkezik es mindenre jut. Hat nem. Egy ket olajorszagot eltekintve, akiknek szinten egyszer elfogy a penzuk, nincs ma orszag a Foldon, ahol mindnekire jut elegendo penz.


Vagy azt hiszitek Luxemburgban meg Svajcban nincsenek szegenyek?

jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

“Aztan aki ledolgozott 40evet, vontak tole a penzt az ne kapjon semmit csak mert egeszseges? Ez talan nem diszkriminacio?”


Ember! Dehát ez történik és rohadtul nem igazságos!


Most is vonnak le egy csomó pénzt, amiből a nyuggerek kapják a nyugdíjat, de mi már nem fogunk kapni! 26 éves vagyok, nem lesz nyugdíj mire 70 leszek, illetve nem is leszek annyi 65 év az átlag halálozás, a nyugdíjkorhatár meg magasabb! Szóval most is jelenleg is úgy vonnak le tőlem pénzt, hogy azt soha nem kapom vissza…

Ahogy nekem is félre kell tennem (kell !!!) vagyonokat ha idősen életben akarok majd maradni, úgy a mostani nyuggerek is tehették volna ezt.

Egy rokkant viszont a feje tetejére is állhat, kapitalista alapon (ami az egyetlen elfogadható rendszer amúgy) nem tud megélni.

Így marad hogy vagy lelövöd őket, vagy a magukat amúgy ellátni képes nyuggerek helyett nekik adod azt a pénzt. Én utóbbira szavazok.

jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Senior Séf ***** válasza:
51%
Annyi pénzt kapnak. Legalábbis esetemben így volt. 25 éve rokkantosítottak, idén tértem át az öregségi nyugdíjra. A rokkantnyugdíjam az utolsó másfél évtől eltekintve mindvégig magasabb volt a minimálbérnél. Szóval az igények reális szinten tartásával (és hitel nélkül) meg lehetett élni belőle.
jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!