Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Klímát lehet hosszabbítóba dugni?

Klímát lehet hosszabbítóba dugni?

Figyelt kérdés
Nemrég lett beszerelve egy fisher klíma. Viszont hosszabbítóval szoktam használni. De most olvastam, hogy nem szabad azt használni. Miért nem lehet? 3680W a maximuma a hosszabbítónak. Általában alacsony fokozaton használom a klímát, és max 20percig használom alvás előtt.

jún. 11. 01:25
1 2
 11/13 Szirty ***** válasza:

"...a szabvány azt írja elő hogy a maximális terhelést egy oráig kell csak elviselnie."


Az általános specifikációkban nem láttam olyat ahol a terhelőáramhoz időkorlátot is megadtak volna.

Olyan általánosan elterjedt szabály nem ismert amelyik szerint időkorlát feltüntetése nélküli esetben a megadott terhelés 1 óra időtartamra lenne értendő.

jún. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Van emelyiken meg is van adva 10A tartos terhelés, csúcs terhelés 16A. Ezek pedig a tesztkörülmények közt igazak, mint ahogy írtad is."

10A az 2300W. Egy normális inverteres klíma meg csúcsra járatva felvesz 1500-1800W-ot (6-7A), tehát közelében sincs a túlterhelésnek.

jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy 3,5kw hőteljesítményű klíma még 6-7A-t se vesz fel, max 3-5-öt. Amikor felpörgeti a kompresszor hajtását, akkor pár pillanatig lehet 10+ amper
jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!