Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az óraszíjat lehet hosszabbítani?

Az óraszíjat lehet hosszabbítani?

Figyelt kérdés

Páromnak vettem egy használt órát. Márkás, ilyet szeretett volna de a csuklójának az átmérőre nagyobb mint az óráé. Láncszemes óráról van szó, azt tudom hogy szemet lehet kivenni, de hozzátoldani is? Ez árban kb mennyire jön ki?

Illetve picit kopott, feketével bevont rozsdamentes acél. Ezt a polírozás hogyan befolyásolja? Le lehet políroztatni esetleg róla a fekete “zománcot”? És ez árban mennyi lenne?

Tudom, hogy az árak eltérőek lehetnek, csak érdeklődnék, hátha valaki tudja.



jún. 3. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Külön szemet nem hiszem (esetleg pontos típus alapján a gyártónál/forgalmazónál lehet érdeklődni), de fém óraszíjakat lehet kapni pár ezer Ft-tól.
jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb óraszíjat cserélni.
jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oyster típusú óraszíja van, és feketében nem láttam ilyet, csak fém színben. Oyster típusra az órás tud adni esetleg nem rozsdamentes acélt hanem bőr szíjat?
jún. 3. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos van az az órás aki tud
jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az órásoknál bőr szíjból nagy választék szokott lenni, szerintem mindenképp próbáld meg
jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb órára lehet tenni szabványos méretű szíjakat, de a bőrszíjakat nem mindenki szereti. Beszívják a vizet kézmosásnál, idővel kiszáradnak, megtörnek, aztán lehet cserélni 1-2 évente.
jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van fb-on sok órás csoport, ott szoktak ajánlani vállalkozókat, akik mindenféle bőrből kérésre készítenek szíjakat.

Keresgélj kicsit.

jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szíjakból létezik mindenféle. Neten te is tudsz nézni, vagy ha esetleg van ugyanilyen fémszíj, akkor azt megrendelni és szemeket átrakni, máris nagyobb lesz, de ha nem értesz hozzá, akkor óráshoz vidd el és megoldják, csak nem lesz olcsó. Polírozást is lehet csinálni, de én nem tenném, macera, de órást megkérdezheted erről, bár ilyenekkel csak nagyobb óraszervízek foglalkoznak. .
jún. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!