Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Klímát lehet hosszabbítóba dugni?

Klímát lehet hosszabbítóba dugni?

Figyelt kérdés
Nemrég lett beszerelve egy fisher klíma. Viszont hosszabbítóval szoktam használni. De most olvastam, hogy nem szabad azt használni. Miért nem lehet? 3680W a maximuma a hosszabbítónak. Általában alacsony fokozaton használom a klímát, és max 20percig használom alvás előtt.

jún. 11. 01:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Valoszinűleg nem lesz baja, de a konnektorokat nem tartos nagy teljesitmény felvételre tervezték. Kigyulladhat annak ellenéra hogy nem lépte át a megendeget teljesitmény határt.
jún. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Akkor lesznek problémák ha sietősen távoznod kell otthonról és bekapcsolva felejted.
jún. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Tavaly 10-ből 10 hosszabbítót tűzveszélyesnek talált a hatóság. Így használd.
jún. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A klímának nincs nagy, tartós áramfelvétele. Pár pillanatig lehet 10A, néhány 10 percig 3-4A, órákig 1A
jún. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Az egyik probléma valóban a silány hosszabbítókban gyökerezik.

A másik pedig abban, hogy nem mindegy hogy dugod be, egyes készülékek érzékenyek rá, hogy melyik kapocsra érkezik a fázis és a nulla. Tudom, nem kellene, de van ilyen.

Egyébként nem gond.

jún. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szirty ***** válasza:
60%

"...a konnektorokat nem tartos nagy teljesitmény felvételre tervezték"


Mennyi az a "nagy" és milyen hosszú időtartam a "tartós"?


A csatlakozó aljzatokat úgy tervezik, hogy a megadott névleges áramot a gyártó által megadott környezeti körülmények között időkorlát nélkül tartósan elviseljék károsodás nélkül!


Az hogy az XY távolkeleti forrásból származó nevenincs gyártó terméke mennyire felel meg ennek az más kérdés sajnos.

jún. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Leginkább a tűzveszély miatt nem ajánlatos a hosszabbító. Az olcsó kínai hosszabbítók nem biztos, hogy hosszú távon elviselik a klímát és esetleg felforrósodhatnak vagy kigyulladhatnak.

Ugyanez érvényes a régi konnektorokra és vezetékekre (pl. régi alumíniumvezeték).

Az esély megvan, neked kell eldöntened, vállalod-e ezt a kockázatot.


Mi évek óta konnektorból, hosszabbítóval használjuk a klímát egy 50 éves panellakásban. Sosem volt gond, bár az is igaz, hogy soha nem hagyjuk bekapcsolva a klímát, ha elmegyünk hazulról.

jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Lehet nyugodtan, csak át kell nézni azt akonnektort.

Ettől sokall nagyobb áramfelvevők is bevannak dugva és működik.

jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen állapotban van a villamos hálózat a házban. Ha például újonnan szerelt, és az elosztótól a dugaljig rendesen van megcsinálva (2,5mm² mcu, szabványos kötőelemek), akkor már csak egy jó minőségű hosszabbító kell, és nem lehet nagy baj. Máskülönben ha nem is a hosszabbító(az elolvad magának), de a falban lévő különféle "okosságok" okozhatnak lakástüzet.
jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6 Én ugy tudom a szabvány azt írja elő hogy a maximális terhelést egy oráig kell csak elviselnie. Hogy utána micsinál arra semmi garancia. Van emelyiken meg is van adva 10A tartos terhelés, csúcs terhelés 16A. Ezek pedig a tesztkörülmények közt igazak, mint ahogy írtad is.
jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!