Ha családi házban ahol be van kötve a 3 fázis, az L1-N feszültségem 180V, de minden másik fázis-N feszültség rendesen megvan (250V), továbbá minden fázis-fázis közt 400V-ot mérek, az mitől lehet?
Ad #11: tudok feszt mérni mindhárom fázis közt ill nulla és az egyes fázisok között is, ennek eredményét már kérdésfelvetésemben leírtam.
Ad #12: egy trafókörzetben van szerintem vagy 30 ház, fázis meg csak három, szóval kizárólag ezen a módon elérni hogy egyenlő fázisterhelés legyen, nem lehetséges.
Nem kell elméleteket gyártani.
2 lehetőség van, az egyik, a szolgáltató oldal hibája, a másik a felhasználóé.
A szolgáltatónak kell jelezni, ellenőrzik. Ha az ő saruk, megoldják. Ha nem, akkor biztos vagy benne, hogy nálad van gond.
Ad #14: Azért nem mindenki éri be egyszerűen a hiba/felelősség másra való áttolásával, vannak akik szeretik érteni is, mi történik. Elsősorban nekik szól a kérdés.
Mivel nincs közvetlen életveszély így kicsit el lehet filozofálgatni előbb rajta szvsz.
Továbbá nem mindegy, hogy esetleg potyára hívod-e ki a szolgáltatót, és fizethetsz a kiszállásért. Remélem számodra is elfogadható ez az aspektus.
"Ad #11: tudok feszt mérni mindhárom fázis közt ill nulla és az egyes fázisok között is, ennek eredményét már kérdésfelvetésemben leírtam."
Nem, nem írtad le, hogy másnál is mértél. Szerinted ugyanaz a két mérés?
"Ad #12: egy trafókörzetben van szerintem vagy 30 ház, fázis meg csak három, szóval kizárólag ezen a módon elérni hogy egyenlő fázisterhelés legyen, nem lehetséges."
Évtizedek óta sikerül az áramszolgáltatónak. :D
"Ad #12: egy trafókörzetben van szerintem vagy 30 ház, fázis meg csak három, szóval kizárólag ezen a módon elérni hogy egyenlő fázisterhelés legyen, nem lehetséges."
Szerencsés a világ, hogy nem te tervezed a rendszereket! Nem 30 ház van rajta, sokkal több. Ahol én lakom azon a trafón ahol vagyok kb 250 ingatlan van.
Értem én hogy tudni akarod a miértjét, de láthatóan semmit nem értesz hozzá és az is világos, hogy a hozzáértő szakemberek véleményét is megkérdőjelezed. Az ilyen kérdezőket a legelmebetegebb idióta trolloknál is jobban gyűlöljük!
Kaptál választ a kérdésedre, végigjártuk hogy hol lehet hiba. Ennél többet innen a net túloldaláról nem tudunk tenni. Innentől kezdve a te dolgot, hogy a tanácsainkat megfogadod-e vagy sem. Ha kigyullad a kecó az nem a mi felelősségünk lesz. Ugyanis ha a villanyóránál rossz a kötés (amit nem látsz, mert a plomba alatt van), az is simán okozhat ilyent. Ezért a "Mivel nincs közvetlen életveszély így kicsit el lehet filozofálgatni előbb rajta szvsz." mondatot nem állja meg a helyét szvsz.
"Továbbá nem mindegy, hogy esetleg potyára hívod-e ki a szolgáltatót, és fizethetsz a kiszállásért."
Ha hiba van, azt senki nem tudja neked garantálni hogy hol és miért, illetve hogy reggelre nem nyírja-e ki az elektronikus cuccaidat. Max fizet valamennyit a biztosításod, ha van.
Az itteni szolgáltatási területen 7500 Ft a kiszállás amit megfizettetnek ha nem az ő hibájuk miatt kell kimenni hozzád. De anélkül meg nem lehetsz biztos abban hogy hol a hiba, ha nem tudod biztosan, hogy náluk nincs.
Sok sikert a filozofálgatáshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!