Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ilyen Li-akkukba szoktak...

Az ilyen Li-akkukba szoktak tenni rövidzár elleni védelmet?

Figyelt kérdés

Mert pont ilyen 8,4V-os kell nekem, csak más csatlakozót kell forrasztanom a végére.

Közben meg szerintem majdnem elkerülhetetlen, hogy esetleg összeér a két szál.

Mi a tapasztalatotok? kösz


[link]



2023. júl. 5. 19:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A rövidzár elleni védelem miért is fontos neked annyira?

Ja hogy nem bízol saját magadban, hogy jól tudod majd szerelni? Hát az baj...

Oda kell figyelni, vigyázni.

Bekötés után meg már nem lehet baj.

2023. júl. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

nézd, persze hogy nem vagyok biztos magamban. sok apróságot megcsinálok, forrasztok, ahogy ezt is megcsinálnám, csak azért a Li-cellákról elég sok rémvideót láttam már és valóban félek tőle.

odafigyelek én, de attól még történhet egy rossz mozdulat ... nem is értem egyébként, hogy ilyen durván veszélyes akkupakkokat egyáltalán hogy szállítják.


amúgy találtam eleve gyári műanyagtokot 8,4 V-ra, vajon ebben van védelem? csak ugye itt az a baj hogy kevés a mA így ezzel a 6 db 18650 cellával. nem jutok sokkal messzebb mint a saját akkujával, ami kb 4000 mAh-ás.


[link]

2023. júl. 6. 07:49
 13/21 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam, hogy teszek az egyik vezeték végére egy vagót. Az leszigeteli.
2023. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

vagót? az mi?

na de nézd, nem is az a baj, tehetek, de amikor azt az amúgy is elég neccesen forrasztható 5,5*2,1-es csatlakozót forrasztom, úgyis le kell vennem, és hát ott beremegne a kezem, az tuti :)

Tényleg akkor az a legjobb, amit itt mondott valaki, hogy előbb a csatlakozó, aztán utána a vezetékeket forrasztom össze, de ott azért jobban lehet már figyelni, nehogy összeérjenek.

De még így is paráznék, hogy és a későbbiekben tuti semmi nem fogja felsérteni? legszívesebben betenném valami műanyag házba, ami védi a külső hatásoktól, na meg a POZ szálába még egy lengőbiztosítékot is tennék. így talán nyugodt lennék ...


Na ezen még elgondolkodok, mert amúgy meg nagy lehetőség, hogy lenne egy fix 12.000 mAh-s akkum, hát azzal azért elmegy a kamera 14-15 órát is bőven (kinti használat, azért kell akku).

2023. júl. 6. 08:41
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, tök jók ezek a Li-akkuk, tényleg, nagy kapacitás kis helyen, tiszta stb, na de amikor legutóbb is fesztiválra mentünk, nekem meg a kocsiban maradt a kamerához kb 10 db pótakku és ugye szauna lett a kocsiban eléggé, hát mit mondjak, utólag esett csak le, hogy na még jó hogy megúsztam, és soha többet ....

Lehet hogy macerásabb, nehezebb stb egy zselés akku, de azért attól nem fél az ember.

2023. júl. 6. 08:44
 16/21 Szirty ***** válasza:

""with PCB"

Valami van benne."


Vagy nincs. És adják hozzá.

Vagy kamu a fele ami Aliexpress-en miért lenne meglepő?

2023. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
persze, az Aliexpressben én se bízok, nagyrészt szemét minden, de kivételesen a Liitokala akkuk és töltők eddig tényleg azt hozták, amit ígértek. sőt, többet is. ezért gondolkodtam el rajta.
2023. júl. 6. 10:23
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
2023. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
kösz
2023. júl. 6. 11:14
 20/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

QR-kódos Liitokala valódi szerintem, de amúgy sem különös dolog, meg ez véletlenül egy olyan terület (soros cellák), ahol kötelező is feszültségvédelem.

PCB elnevezés bevett szokás, de vannak konkrétabb megnevezések is:

[link]

[link]

Itt még töltőt is adnak hozzá (8,4 V végfeszültség):

[link]

Ez is életszerűtlen lenne védelem nélkül, okát már kifejtettem (2).

Olyat kell nézni, ahol vásárlói visszajelzések is vannak, Aliexpressen ez alap dolog.

Más gyártmányok, definiált védelemmel:

[link]

Egyik fajta PCB:

[link]


Szakmai fórumokon ezek régóta ismert dolgok, csak talán egyeseknek még mindig újdonság.

2023. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!