Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Feszültség és áram átváltása...

Feszültség és áram átváltása fazor alakba, hogy kell?

Figyelt kérdés

A megadott adatok:


u(t) = 3 + 4*cos(2t)


i(t) = 2 + 3*cos(2t - pi/4)



Valaki eltudná magyarázni, hogy hogyan kellene átváltani?


Ha csak ennyi lenne: 4*cos(2t) akkor ez lenne belőle: 4*e^(j*0), ezt értem, de az a +3 ami ott van előtte az eredeti feladatban az bezavar és nem tudom hogy kellene.


Illetve van egy b) rész is:

Hogy a megadott adatokból számítsuk ki a P hatásos teljesítményt. Annak elvileg 10,24W körülire kell kijönnie, de ez sem ment, mert a fazor résznél már elakadtam.


Köszi előre a válaszokat.



2023. jún. 17. 10:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10, hiába tiltod le a neved, ebből a nagyképű, fellengzős, öndicsérő szövegből egyértelmű, hogy te a beképzelt Sztrogoff vagy.

„Látszik, hogy te nem jártál semmilyen iskolába”

Ezt meg honnan veszed, mi vagy te látnok?

Már megint úgy csűri-csavarja a szavakat, hogy az jöjjön ki belőle, hogy csakis neki legyen igaza.

Már megint nagy a pofád Sztrogoff? Ideje lenne már betapasztani. Még a nevét is rosszul írod, Poprocsi, rövid ó-val. Az ilyen nagyszájúakat, mint te, nem igazán kedvelte. Az ilyeneknek ezt mondta: „Befogod öreg, vagy én fogjam be?” Vagy kiküldte télen öt kört futni a háztömb körül, rád is rád férne.

„Volt egy hülye kijelentés, hogy régen nem használták a fazort. Én meg bebizonyítottam, hogy de.”

De hiába, mert senkit nem érdekel, nálunk nem használták, a főiskolán sem, ennyi. Eszerint a szakközépiskolában és a főiskolán is egyik tanár sem értett hozzá, de te aztán igen. És, ha még be is bizonyítottad, akkor mi van, most boldog vagy? Te világ esze, te szuper zseni, te nagyképű, beképzelt alak. Itt te mindenkit lenézel, lehülyézel, csakis neked lehet igazad, hát öreg, undorító egy jellemed van, az embernek hányingere van az ilyen alakoktól.

„Te lehetsz a selejtje, ha az sem érdekel, mit mondott Fodor tanár úr. :D”

Ezt, ugyan nem nekem, hanem 9-esnek írtad, de ebből is látszik milyen okádé egy jellemed van. Aki nem Fodor és Simonyi tanár úr könyveiből tanult, az csakis selejt, és hülye lehet.

2023. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
BME-re járok, nekünk is fazort tanítanak, tehát aki szerint csak az angolban van ilyen, az nagyot téved. De van más neve is, komplex amplitudó, komplex csúcsérték, stbb.., amúgy 3-as lettem a tárgyból.
2023. aug. 8. 14:15
 13/19 A kérdező kommentje:

Illetve a feladathoz visszatérve, a hálózat valószínűleg periodikus állandósult állapotban van, és egy fourier polinommal van közelítve a jel.

Van neki egy állandó/egyenösszetevője: (3 és 2)

Illetve van egy harmonikusa, a cos(2t) tag.


Parseval tételének következménye alapján periodikus állandósult állapotban a hatásos teljesítmény: P = ∑ Pk, ahol Pk az egyes összetevők, harmonikusok hatásos teljesítménye.


Mindegyik összetevőhöz hozzálehet rendelni egy fazort.


U_k = U0, ha k = 0

U_k = U_csúcs * e^(j*fi)


I_k = I0, ha k = 0

I_k = I_csúcs * e^(j*fi)


Azaz:

I0 = 2A

U0 = 3V


P0 --> U0*I0 = 6W


I1 = 3*e^(j*-pi/4) A

U1 = 4*e^j0 = 4V


S1 = 1/2 * (U1 * I1*) --> S1 = 4,24 + 4,24j VA

P1 = Re(S1) = 4,24 W


P = ∑ Pk --> P = P0 + P1 = 6 + 4,24 = 10,24W


ÉS ki is jött ugyanaz ami a megoldókulcsban van.

2023. aug. 8. 15:09
 14/19 anonim ***** válasza:

#11 hát én akárhogy nézem, nem látom azt, hogy a #10 által írotttakat megcáfolnád. Legalább arra mutass rá, kérlek, hadd tudjam én is, mi az öndícsérő szöveg? Mert a nagyképűt, azt értem, az az, ami neked nem tetszik.



"Ideje lenne már betapasztani."

Nem lehetne, hogy kikapaszkodnál a bunkóság bugyraiból? Itt nem az a lényeg, ki veri meg a másikat. Az erőszak nem érv.

2023. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Még a nevét is rosszul írod, Poprocsi, rövid ó-val."

A pécsi helyi lapban 1962-től úgy 76-ig kb 150 találat jött Poprócsi Vilmos nevére, ebből, ahogy látom, 1 volt, ahol röviddel írták. És a könyvben, amit pécsi testneveléstanár társa írt, abban is végig Poprócsiként szerepel. :D :D :D

2023. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

„Itt nem az a lényeg, ki veri meg a másikat. Az erőszak nem érv.”

Nagyon is tévedsz, itt csak az erő számít és az olyan nagypofájúakat, mint te csak az erővel lehet észhez téríteni. E célra jól megfelel például БМП-1:

[link]

Lenti laktanya, 3. zászlóalj, 9. század, sajnos te nem voltál ott, pedig ott aztán megtanultad volna mi az a rend és fegyelem, te tápszerész jóska.

2023. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
Ja, ahol a hatalom kijelenti, hogy Popró rövid o-val van. Hálistennek ennek az időszaknak vége. :D :D :D
2023. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%
Itt a fazoros kérdésnél azért Sztroganoff csak tényeket írt le. :D
2023. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
65%

"Itt te mindenkit lenézel, lehülyézel, csakis neked lehet igazad"

Most jövök rá, ez azt jelenti, hogy egyszer írtál valami rémisztő ostobaságot, és Borisz a rémisztő ostobaságodat rémisztő ostobaságnak minősítette, és azóta gyűlölöd. :D

2023. aug. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!