Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » TV-re USB-n keresztül csatlako...

TV-re USB-n keresztül csatlakoztatott külső HDD akkor is bekapcsol és üzemel(elkezd világtani rajt a LED), mikor a TV-n a kável TV-t nézem vagy XBOX-ozok. Ezt nem lehet szabályozni, mert élettartam szempontjából és energiafogyasztásból is rossz?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy Samsung UE50TU7022 TV-t, és egy SEGEATE 2TB külső HDD-t. USB-n keresztül rákötve a merevlemezt a TV-re tökéletesen tudom nézni a rajta lévő médiatartalmakat. A baj hogy amint bekapcsolom a TV-t, függetlenül attól hogy nem is a külső HDD-t használom, hanem mondjuk HDMI-n keresztül XBOX-ozok, máris elkezd világtani a HDD-n lévő LED is, és kicsit ugye rezonál is, szóval működik feleslegesen, nem csak készenlétbe van, ezt lecsekkoltam a kezemmel, mert azt hittem csak a LED világít rajt ha áramot kap, de nem, rezonál is mint mikor nézem rajt a filmeket. Ezt akarom kiküszöbölni mert gondolom hosszú távon élettartam szempontjából nem kedvező.
2022. márc. 9. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Kábeltévé nézésekor a műsorrögzítés, timeshift funkció miatt működik (megállítható, visszatekerhető élő adás). Illetve amikor bemenetet nézel (XBOX), akkor is tud közben tévéadást felvenni. Ez a normális működés része és nem lehet kikapcsolni. Ha a HDD vezérlője nem egy kínai vacak, ha sokáig nem érkezik utasítás leállítja a lemezt, így nem fog fölöslegesen pörögni, a LED meg nem érdekes.
2022. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőség, amikor nem akarom, hogy a HDD bármit is rögzítsen, akkor egyszerűen kihúznám és eltenném a szekrénybe, vagy akárhova. (Csak tudd, jegyezd meg,(vagy írd fel), hogy hova raktad.)


Ha ki van húzva a tv-ből és nem kap áramot, akkor nyilván nem világít a LED (nincs tápellátása,- bár a led áramfogyasztása vélhetőleg minimális, nem számítottevő - s mivel nincs tápellátása, ez azt jelenti praktikusan, a gyakorlatban, hogy nem kap áramot, így nyilván a semmi hatására világítani sem lesz képes), és természetesen ilyen módon rezonálni sem fog.

2022. márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Èn eddig kèt módon oldottam ezt meg. Az előző tv-mmel úgy hogy simán kihúztam mikor nem kellett. Ott könnyű volt mert csak 32 colos volt. A mostani 50 colosnál külön billenőkapcsolós elosztót tettem be a lemeznek. Mikor kikapcsolom a tv-t azt is lenyomom. Ellenkező esetben mind a kèt kèszülèk kikapcsolt állapotban 10-20 percenkèn be ès ki kapcsolgatta a lemezt. Illetve minkèt kèszülèknèl használok/tam egy rövid usb hosszabbítót amivel könnyebb volt csatlakoztatni a lemezeket mert ha pl csa 2,5"-os lemezt használok annak nem kell a levegőben lógnia, de nem is olyan hosszú a kábel hogy pl az uhd filmek akadozzanak.
2022. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Illetve kimaradt hogy az tènyleg nem jó a hdd nek ha akkor is megy mikor nem kell, egyrèszt a futott órák miatt, másrèszt az se tesz neki jót ha mint az èn esetemben ki-be kapcsolgatja állandón a tv.
2022. márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!