Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez vajon tényleg megéri, van...

Ez vajon tényleg megéri, van jelentősége?

Figyelt kérdés

Nem értek az elektromos készülékek fogyasztásához, és azok élettartamához, de szeretném megtudni, hogy ez milyen hatással lehet az eszközökre.


Egy ismerősöméknél minden elektromos berendezést esténként lekapcsolnak,mindegyik szinte elosztós hosszabítóba van bedugva és ott lekapcsolják a főkapcsolóját az elosztónak. Persze vannak kivételek, mosógépet, beépített mikrót, hűtőszekrényt nem kapcsolgatják ki, de a tv-ket, számítógépeket és a wifi routert is lelövik éjjszakára.


Azt szeretném megtudni, hogy fogyasztás szempontjából ennek van e bármilyen jele, hogy olcsóbb a villanyszámla, ha minimálisan is, és a készülekeket ez befolyásolja e, jót vagy rosszat tesznek neki, vagy semmit nem tesz hozzá az élettartamuknak?



2021. okt. 18. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Van értelme!

Az én TV-m például 14W-ot fogyaszt úgy hogy csak be van durva, de nincs bekapcsolva. Vagyis ha napi 6 órát használom, akkor 18 órában napi 0,25kWh-t fogyaszt feleslegesen. Az évi 92 kWh, vagyis kb 4000 forint, ami havonta 330 forint. Nem sok, de pár zsemlét lehet belőle venni. És ez csak egyetlen TV. A modemet, routert, számítógépet nem is mértem még meg... A számítógép tápegysége is ellátja árammal az alaplapot, USB portokat kikapcsolt állapotban is, annak is van fogyasztása.

Egy nagyobb háztartásban ahol van 2-3-4 TV, stb. ott simán havi 1500 forintot meg lehet ezzel spórolni, akár többet is.


"a készülekeket ez befolyásolja e, jót vagy rosszat tesznek neki"

Nekem az mondta a TV szerelő annó hogy a készenléti mód olyan mintha az autót nem állítanánk le a garázsban este, hogy reggel hamarabban tudjunk vele indulni.... Nem tesz nekik rosszat ha ki vannak kapcsolva. Persze a modern készülékeken már szoftverek futnak ezért illik rendesen kikapcsolni a távirányítóval és várni négány másodpercet amig kikapcsol és utána áramtalanítani.

2021. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Van értelme. Mondjuk nekem a tévé 0.5 wattot eszik azt felesleges. ellenben a kikapcsolt Denon erősítő máris 40 wattot.

Routerek 4-6 watt körül de ez kezeli a házat így mennie kell és a szerver is 37 wattal.

2021. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
A 40w os példa végeredménye havi 10ft ...
2021. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3: miért ?
2021. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Látom a lepontozásokból, hogy van baj a fejekben, nem kicsi...

40W óránként az 0,96kWh naponta ami cirka 35 forint. Meg kell nézni a számlán, hogy az adott helyen pontosan mennyi egy kWh ára. Úgyhogy az inkáb 1100 ft havonta.

Aki ennyira buta az ne kommenteljen, ne pontozgasson le hanem vegyen egy fogyasztásmérőt amin be lehet állítani a díjat is, dugja be és ki fogja neki írni hogy pontosan mennyi az annyi.

Igenis számít ha sok készüléked van áram alatt. Lehet hogy sok kőgazdagnál nem tűnik fel néhány ezres pluszban a rezsiben, de országos szintén rengeteget lehetne spórolni. Amikor meg építeni kell újabb erőműveket akkor meg kajabálsz hogy ne neee neeee! ugye?

2021. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5: nekem is ennyi jött ki azért is kérdeztem hogy miért
2021. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ma az idióták napja van. Amire válaszoltam ma azt mind lepontozták, jelentették. Volt ahova a törvény szövegét másoltam be változtatás és kommentár nélkül, arra is ment a piros. :D

Abba is hagyom, megyek inni, az legalább meglátszik rajtam :D

2021. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Másik topic pl mennyit fogyaszt az autód, azt megy a lepontozas. :)


De ezer ilyen van , szerintem ez normális :)

2021. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, tényleg havi 330ft

A mai eszközök kikapcsolva kevesebb, mint 1w ot fogyasztanak.

2021. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A mai eszközök kikapcsolva kevesebb, mint 1w ot fogyasztanak."

Mire alapozod?

Nem mindegyik!

2021. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!