Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valami jelentősége hogy...

Van valami jelentősége hogy hol van az SSD?

Figyelt kérdés
Laptop bővítésén, gyorsításán gondolkodom, és a hdd mellé akarok egy SSD-t is. Még egy plusz ram-ot is. Na most ugye az SSD az a cd meghajtó helyére kerülne egy beépítő kerettel. Na de utána újra akarom telepíteni a gépet az ssd-re. A kérdés az lenne hogy van valami jelentősége hogy amire az operációs rendszer kerül az a meghajtó vagyis az SSD van a cd meghajtó helyén vagy érdemes lenne oda a hdd-t tenni és annak a helyére az SSD-t?

2019. nov. 2. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem semmi jelentősége nincs, azért vannak ilyen beépítőkeretek. Be kell állítani, hogy arról boot-oljon.
2019. nov. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy egyenértékű portok, sebesség szempontjából. Vagy ellenőrizheted is, tesztprogrammal.

De meddig tart eleve fordítva berakni?

2019. nov. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sebességet én is akartam írni, van egy régi noteook-om, ott gyors, ha DVD meghajtó helyére teszem a winchester-t.
2019. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen sebesség szempontból érdekes lehet fogalmam sincs hogy egyenértékű-e. Illetve én laptopot nem szedek szét majd szakember megcsinálja
2019. nov. 2. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor meg már mindegy, szinte semmiből nem tart az elsődleges helyre tenni az SSD-t.

Vannak ilyen dolgok, amit már csak a rend kedvéért is helyretesz az ember, még akkor is, ha józan ésszel tudjuk, tökmindegy.

2019. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a vinyo helyere raktam az ssd-et es CD heelyere atraktam a vinyot
2019. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Feltételezem, hogy egyenértékű portok, sebesség szempontjából"


Közel sem biztos. Már csak azért sem mert tök felesleges a jóval drágább és gyorsabb SATA3-as portot beépíteni egy DVDolvasónak hiszen az igen lassú. Oda elég egy SATA1-es port. Ha arra kötöd az SSD-t akkor halottnak a csók.

2019. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!