Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Eciginél mi a jelentősége a...

Eciginél mi a jelentősége a watt számnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most készülök venni egy második ecigit, mert időközben jobban megvilágosodtam, azonban vannak még olyan dolgok amikről nem igazán találtam információt, mert sok helyen csak általánosságban írnak róla.


1. Mi a jelentősége a watt értéknek egy e-ciginél és ez mit befolyásol a működésnél?

2. A porlasztó ellenállásánál szintén mit befolyásol ha nagyobb vagy alacsonyabb amper számmal van ellátva?


Egy közép-felsőkategóriás eszközben gondolkodtam. Cél a baromi nagy gőz ami egyből tüdőzhető (tudom a gőz mennyisége a liquidtől is függ, de amit lehet a "hardver" oldalon is szeretnék elkövetni a maximális élmény érdekében). ~50 ezer forintom lenne rá. Tudna esetleg egy tapasztalt kolléga ajánlani valamit? Így magamtól a Vaporesso Nebula nevű terméket szemeltem ki ami tetszik dizájnra.


Köszönöm előre is!



2019. máj. 9. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy mitől jobb a nagyobb teljesítmény (nagyon csúnyán fogalmazva: "wattszám"), annak bagósok a megmondhatói, de az biztos, hogy jobban fűt, meg az akkut is nyilván hatékonyabban meríti. Magam csak az elektronikai részéhez értek.

Mivel a feszültségtartomány ugyanaz a szimpla 18650 akkuval működő eszközöknél, ezért a teljesítmény és az áram (nagyon rondán írva: "amper szám") egymással összefüggésben van, a P = UI képlet alapján.

Ezért, ha a fűtőszál nagyobb teljesítményű, az nagyobb áramot is bír, illetve bírnia kell, ez magától értetődő.

2019. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1,

A mod-ban lévő chippnek a max W tűréshatára, ennyit bír, bár ez esetben ez lényegtelen, 100W bőven sok (felesleges), a többit előttem leírták.


2,

Nem vagyok szakértő, de ez a mondat még az én lelkembe is belegázolt. :D

Ezek a modok automatikusan felismerik a porlasztóban lévő tekerést, így beazonosítva az ellenállását, majd te beállítasz egy bizonyos W-ot, és a többi 2 paramétert kiszámolja a mod (Volt, Amper). Ezt nevezzük Ohm-törvényének.

Lásd: [link]


Egyébként rengeteg dologtól függ, hogy mennyi az ellenállása egy porlasztó-fejnek:

- hossza

- milyen fém (Kanthal, Ni80-90, SS, Titanium)

- fém vastagsága

- hányszor van körbetekerve

- mag átmérő

És még miegymás, ami hirtelen nem jut eszembe. Gyári porlasztós tankoknál nem kell ezekkel igen foglalkozni, a megjegyezendő rész, az az, hogy minél kisebb az ellenállás, annál nagyobb W-on kell hajtanod, amivel ugyan nő(het) a gőz mennyiség, az akkut, levest nagyon fogja zabálni.


Bár egyébként a 100W-nak értelme sincs ennél a mod-nál, hisz a legjobb tűrésű 18650 cellából is plafon 80W húzható ki biztonságosan.


Egyébként erősen ajánlom ezt a topikot, erősen szakmabeliek böngészik, ott biztos több infóval tudnak segíteni szettel kapcsolatban, bár tény, hogy az újraépíthetős tankokat preferálják:

[link]

2019. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! Ma voltam a Raiders tech nevű bp-i üzlet/kiállító teremben és nagy körültekintéssel fel lettem világosítva. Utólag szégyellem is magam, hogy fasságokat' kérdeztem...:)

Végül egy Vaporesso Luxe-ra esett a választás. Vettem mellé még MTL-es tankot, tartalék akkut, "levest".. és ajándékba adtak még egy külső akku töltőt is. A DL-es tankokba ajánlatos keverési arányokról is kaptam egy alapos guide-ot. Igaz még más e-cigi boltban nem voltam, de itt nagyon segítőkészek voltak és még a vásárlók is bekapcsolódtak:) Csak ajánlani tudom! (esmoker.co)

2019. máj. 10. 08:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ezen mit szégyellni, valamiből tájékozódnia kell az embernek ha félig-meddig ismeretlen dologgal áll szemben.

A Luxe valóban nem rossz választás, csak nem tudom, hogy van-e egyáltalán szükséged 2 akkus modra, hogyha MTL-re használod, ergo viszonylag kis teljesítményen.

Én is csak hasonlóan voltam jártas a témában amikor kezdtem (fél éve), akkor egy Smok Mag 225W szettem volt, de meguntam a porlasztócserés tankot, illetve maga a modot is, mert feleslegesen nagy/nehéz (2 akku) volt.

Arra figyelj mindenképp (bár biztos elmondták), hogy ha lehetőséged van rá, akkor mindenképp külső töltőről töltsd a 2 cellát.


Vape42 talán a legelterjedtebb bolt/közösség idehaza, erősen ajánlom őket is, nagyon naprakészek, brutál gyorsak, korrektek. Van egy átvevőhelyük, ahol a rendelt árut tudod átvenni - akku, fólia, aroma, alaplép, tartozékok, stb - (ha személyes átvétellel rendelsz), nem messze pedig egy partner trafik, ahol a nikotikos, modos-tankos dolgokat árulják, többnyire itt lehet bárminemű segítséget kérni.


Sok gőzölést! :)

2019. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A watt számot úgy szoktam belőni felfelé lépésekben, hogy melyik az az érték, ahol már nem szörcsög a porlasztó, azaz az összes beszivárgó (vatta által felszívott) folyadékot éppen hogy elpárologatja. Ha ennél nagyobb az érték, akkor már megégetheti a vattát.

Ha egy slukkra folyamatosabb használat várható, akkor az éppen megfelelőnél kicsit visszább kell venni a watt számot.


A porlasztó ellenállása ne legyen kisebb 1 ohmnál. Minél kisebb az ellenállása, annál kevesebb energia és idő kell a szál felhevítéséhez. Egy 1.2 - 1.5 ohmos kazán szála elég gyorsan felizzik és tudod alacsony watt értékkel használni, ami kíméli az akkut. A sub-ohmos (1 ohm alatti) kazánok már nem annyira adják vissza az ízeket, a szál hamarabb tönkremehet bennük és a gyengébb elektronikával szerelt MOD-ok sem viselik jól, de nagyobb gőzök eregetéséhez jó.


Fontos szempont a levegőzés. De ezt már biztos tudod, hogy szájból tüdőre esetén legyen kis levegőzés, egyből tüdőzés esetén legyen jó huzatos. A watt számot ez is befolyásolhatja, ezért emiatt is után kell állítani a watt számot.


A Vaporesso Nebula készüléket nem próbáltam. Javaslom, hogy sokat olvass róla és nézzél bemutató videókat, mielőtt megveszed, bármit is választasz.

2019. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!