Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyy vigyázzak jobban a...

Hogyy vigyázzak jobban a laptopomra?

Figyelt kérdés

Tavasszal kaptam egy új, jobb fajta laptopot és már zúg. Mit lehet tenni, hogy tovább megőrizze az élettartamát? Mikor érdemes kikapcsolni, minden használat után, vagy elég éjszakára? Ha az ágyban használom vagy az ölemben és nem vízszintesen van, az mennyire rossz neki? Ha egyszerre sokminden van megnyitva az is lehet probléma? Mikor töltsem, mindig legyen töltőn vagy elég, ha már jelez, hogy alacsony az akkumulátor töltöttsége vagy ha 50%-ig lemegy?


Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2021. aug. 13. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor érdemes kikapcsolni"

Én sosem kapcsolom ki, max hibernálom. Ekkor kikapcsol, de ugyanonnan folytatódik a munkamenet, ahol hibárnáltam, tehát nem záródnak be a programok.

"Ha az ágyban használom vagy az ölemben"

Ez hosszú távon nem jó, mert rontja a hűtés hatékonyságát. Én is használom így néha, de azért jó tudni hogy nem tesz jót neki.

"Mikor töltsem"

A töltés lemerítés rongálja az akkut, mennek bele a cilusok. Inkább töltőn legyen, és hetente egyszer használd akkuról. Mármint ha megteheted. Ha nem az sem baj, végülis a gép van érted és nem dordítva.

2021. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

A hibernálás az az alvó állapot? Ez kapcsol be akkor, amikor lecsukom?

2021. aug. 13. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Havonta takarítsd ki, vegyèl egy flakon sűrített levegőt ès kikapcsolt állapotban fújd ki a ventilátorból a port. Az nem gond neki ha megvan döntve de tegyèl alá könyvet vagy valami lapot. Èn pl kèt lapot vágtam ki egy erősebb kartondobozból ès körben összeragasztottam, ès kèsz az olcsó ès könnyű laptoptálca. Reggel vagy mikor előszőr kell bekapcsolom ès egèsz nap megy. Èjjelre èn ki szoktam kapcsolni.
2021. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A hibernálás az az alvó állapot?"

A hibernáláskor kikapcsol a gép, előtte elmenti az állapotot. Az alvó állapotban nem kapcsol ki teljesen, gyorsabban elindul, de fogyaszt egy keveset. Hogy a fedél lehajtásakor mit csináljon, azt be lehet állítani.


[link]

2021. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem Hp laptopom van. Én ki szoktam venni az akkumulátort mikor teljesen fel van töltve és hálózatról használom. Aztán ha nincs hálózat a közelben, akkor bepattintom. Közel 5 éves gép, de az akku még elég jól bírja.
2021. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!