Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van közületek olyan aki...

Van közületek olyan aki utálja az energiatakarékos izzók fényét, és hagyományos izzókból bespájzol jó sok időre?

Figyelt kérdés
Ugyanis az EU teljes mértékig betiltja ezen izzók forgalmazását nemsokára.....
2010. szept. 12. 02:04
 1/8 anonim válasza:
31%

Igen, en, mar alaposan bespajzoltam gyertya egotol kezdve a furdoszobai lapos ezust szinu es a normal egokbol is.

Az energiatakarekos egoknek olyan a fenye mint a neonnak. Azt meg mindenki tudja, hoghy a neon rontja a szemet.


Teljesen felhaborit, hogyan uralkodik rajtunk az EU. Eldontenek valamit es azt rank kenyszeritik. Kullancstol is azert fertozott ilyen katasztrofalis mertekben Magyarorszag, mert 2 eve megtiltotta az irtasukat az UNIO. Az emberi elet mar nem szamit. Az ocska aruikat meg rank kenyszeritik. A genkezelt, vegyszeres elelmiszereiket. Nem szabad hagyni, hogy ilyen mertekben rank telepedjenek.

2010. szept. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen én is,már amennyire futotta a pénzemből.

Nem is igazán gazdaságos,mert ha csak rövid időre akarom felkapcsolni a villanyt,akkor mire "látnék" már jövök ki és kapcsolom le. Azonfelül nemrég olvastam,hogy ha közel van hozzád az égő,az egészségkárosodást okozhat. Elég sokat olvasok,vagy kézimunkázok stb. Ilyenkor nem a mennyezetvilágítást használom.

Elég rossz előírás.

2010. szept. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Hú, nem, de jó ötlet :):)
2010. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van közületek olyan aki utálja az energiatakarékos izzók fényét, és sajnálja megvenni a minőségit ami jó, inkább a szar olcsó vackokat veszi? Utána meg fújolja hogy nem jó?

Ja te is közéjük tartozol? Bocs.


Az energiatakarékos csövek okozhatnak egészségkárosodást. Igen. Ha van olyan marha aki közvetlen közelről a lámpába néz hosszú ideig, akkor az a szemnek ártalmas.

Az is ártalmas, ha olvasáshoz 1W-os lámpát használ. De ez akkor is így van, ha nem energiatakarékossal világít.


Az olcsó szarok soká melegednek be, rövid életűek. Akkor minek veszik meg mégis? Vannak pár ezresért jók, jó a szemnek, soká tart. A parasztok mégis azt nézik, hol lehet 399 forintért venni.


Az olcsón szarok nem bírják ha kapcsolgatják a lámpát. Tönkremennek. Kb 4 ezer forintért vettem 4 évvel ezelőtt 5 év garanciával egy égőt ami még a mai napig újszerűen működik. Pár másodperc és max fény. Nem bántja a szemet.

Szerintem energia viszonylatban már tízszer behozta az árát.


Megéri spajzolni?

2010. szept. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megéri, pl. amikor a lámpabúrádban irdatlanul rondán mutat bármiféle energiatakarékos izzó, vagy urambocsá bele se fér.

És különbenis: nekem semmiféle EU, és SENKI ne dirigáljon, hogy mire költöm a pénzemet. Ha én hagyományos izzókkal akarom fűteni a szobát, ahhoz sincsen semmi közük.

Környezetszennyezés? Na nehogy már!!! Amikor a fél ország még a wc-re is kocsival jár, és egyébként is már ezer éve pl. vízzel is működnének az autók!!!

2010. szept. 12. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:

"már ezer éve pl. vízzel is működnének az autók!!!"


Megnézném a Vikingeket, ahogy vezetnek. Egyébként pedig durván 100 éve volt vízzel hajtott autó. Mint egy mini gőzmozdony...


Egyébként meg valahogy olyan Egely György szagot érzek a levegőben. Na hát az "talált fel" olyanokat, amiken szétröhögöm az agyamat. Az még régebben kutató volt a KFKI-ban, aztán asszem' biciklivel elesett és beverte a fejét. Azóta "talál fel" örökmozgókat. Meg azóta gyártja az összeesküvés-elméleteit.


Az energia-takarékos izzókkal pedig egyet értek. Bár már inkább a LED-ekre kéne átállni. Amúgy meg olyan színhőmérsékletűt veszel, amilyet akarsz. Ezt az egészségkárosító-dolgot meg nem tudom hol hallottad és mire alapozod...


És úgy kéne megcsinálni a lámpakapcsolókat, hogy ne teljesen kapcsoló üzemben működjön, hanem legyen neki egy kis ideje, amíg ráküldi az egész hálózati fesz.-et a lámpákra. 1 tized másodperc már bőven elég is lenne. Az már 5 periódusidőnyi. Megsokszorozná az élettartamot.

2010. szept. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég alacsony szinten lehetsz, ha nem érzékeled hogy az "ezer év" természetesen nem szó szerint értendő....
2010. szept. 13. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Eléggé alacsony szellemi színvonalon lehetsz, ha képtelen vagy érezni olyanokat, mint pl: irónia.
2010. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!