Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen "fényforrást" használjak ?

Milyen "fényforrást" használjak ?

Figyelt kérdés

egy 60m2 es helyiséget akarok megvilágitani, ez egy hobbi mühely lenne barkácsolás céljából , 3,5 m es belmagassággal,

fontos lenne hogy jó fényereje legyen , gazdaságos és hosszú távon ne bántsa a szemet ,


2021. aug. 11. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
LED mennyezeti kivilágítás tompított burkolattal, ez a legjob, a villanykorténél túl nagy a fogasztás,mert a legtöbb energia a hőveszteségre megy el ,a neon cső károsan "fehér" fénye hosszú távon bánthatja a szemet.
2021. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fontos a színvisszaadás? Tehát hogy minden ugyanolyan színű legyen alatta, mint a szabadban. Ha nem számít annyira, nem zavar hogy picit más színűek a tárgyak, akkor talán a fénycső a legjobb megoldás. A fényhasznosításuk kimondottan jó, ha nem a hálózati 50 Hertz-ről vannak hajtva akkor nem is vibrálnak. (Lehet hozzájuk meghajtót kapni, anélkül bassza a szemet egy idő után.) 60 négyzetméterre ha jó megvilágítás kell, akkor én felraknék úgy 200-300 Watt-nyit belőle, elszórva a plafonon (már ha van sík, és nem csak pár gerenda), az már biztosan jó fényt fog csinálni. De ha csak bizonyos pontokon kell jó megvilágítás, tehát ahol ténylegesen folyik valami munka, akkor kevesebb is elég lehet. (Nekem a 15 négyzetméteren középen van most fent 1 darab 100 Wattos LED, ami fényhasznosításra kb. hasonló mint a fénycső (talán picit rosszabb). A szoba egyik fala full ablak, és nyáron mikor besüt a Nap és felkapcsolom, akkor még 1 fokkal világosabb lesz bent. Szóval elég erős... 100 Watt ha nincs nagy veszteség akkor 20 négyzetméterre elég lehet szerintem simán.)
2021. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!