Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az újratölthető elemek nem...

Az újratölthető elemek nem folynak ki?

Figyelt kérdés
Érdemes olyat venni plusz töltőt hozzá? Mennyi idő után kell tölteni?
2021. ápr. 15. 08:34
1 2
 11/16 Morzsi007 ***** válasza:

Pl ébresztőórába, faliórába, távirányítókba, az elem sokkal jobb megoldás, ezek kevés áramot fogyasztanak. Olyan eszközbe érdemes tölthető “elemet” venni, ami erőforrás igényes, mint pl a fényképezőgépek, kis rc-s játékok, amik egy nap alatt megeszik az elemet. Viszont, ahogy írták, figyelni kell a feszültségre, mert amíg az elemek 1,5V-osak, a NiCd vagy NiMh akkumulátorok 1.2V-osak. Ha egy eszköznek kell 6 V, 4 ceruza elem szükséges (4x1.5V), ugyanez tötlhetőből csak 4,8 V lesz, azzal lehet nem fog működni rendesen.

A másik a töltés, az NiCd-t 0V-ra kellene meríteni és csak úgy feltölteni, az NiMh-t meg nem szabad 0V-ra. Memória effektus jöhet létre és akkor nem érhető el a teljes kapacitás, hamarabb lemerül.


A tölthető elem kifejezés mindig vita tárgya lesz, bár mindenki tudja miről van szó, mégis kijavítják az embert sokszor. Nem kellene, ugyanis pl alkáli elem angol elnevezése alkaline battery. Újratölthető elem - rechargable battery. Ez szerint inkább az elem szó értelmetlen. Ha nem így van javítsatok ki nyugodtan. Szóval felesleges beleállni az emberbe ez miatt.

2021. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"az NiCd-t 0V-ra kellene meríteni"

Ez nem igaz, nem szabad 0V-ra meríteni, mert tönkremegy. A töltés előtti kisütés nem 0V-ot jelent!

2021. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#8,9 Nem vitatkozom, tényeket írok. Villamosmérnök vagyok, ez a szakmám.
2021. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Morzsi007 ***** válasza:

#12-es, akkor mennyire kell meríteni a NiCd akkumulátort? kisütésre gondoltam (discharge)

A NiMh cellánként 0,8V alá nem szabad, hogy menjen.

2021. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Varta góliát elemem, az van ráírva, hogy 1990-ben lejár az élettartama. Csak a fiókban áll és még most is kb. 1,4 V mérhető rajta és világít vele a zseblámpaizzó. Ez persze szerencse kérdése is, mert a másik három ugyanolyan elem már régen lemerült. A távirányítókba betett gyári elemek általában sokáig bírják, de ez is változó. A dvd lejátszó távirányítójában levő gyári elemek 10 évig bírták, a tv távirányítójában levőek csak néhány évig. Ezen kár vitatkozni, jórészt a szerencsétől is függ, hogy terhelés nélkül vagy csekély terheléssel melyik elem meddig bírja. Ezek szintén tények, melyek nem attól függenek, hogy valaki villamosmérnök vagy nem.


Németül az akkumulátor: Batterie

Viszont oroszul: аккумулятор


Magyarul az elem és az akkumulátor a helyes, ennek ellenére a „tölthető elem” kifejezés is kezd elterjedni, és talán el is fogadható, hiszen elvileg mindenki tudja, hogy az akkumulátorról van szó.

2021. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#13 Igen, ismerős a dolog. Itt minden "hozzáértő" mérnök, tanár, vagy orvos.
2021. ápr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!