Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig verik még át az emberek...

Meddig verik még át az embereket az "élettartammal"?

Figyelt kérdés

Most komolyan de őszintén. Akik LED lámpákat (Izzókat) használnak milyen tapasztalatuk van a LED lámpák élettartamával kapcsolatban?

Olyanok írjanak akiknek van valódi tapasztalata!!!!

Az egész lakásban 4-5 éve használunk LED lámpákat. Volt már márkajelzés nélküli és volt márkás Philips, Tungsram, Osram LED lámpánk is de talán a legtovább a Philips működöt - 2 és fél évig.

Hiába a márkás LED-ek 1-2 év és végük.

Elméletileg van garancia is ezekre a lámpákra de 1-2 év után kinek van már meg a blokkja? És amúgy is egy akciósan vásárolt LED ami 700 forintba került nem fogja az ember magát égetni az üzletben és igazán idő sem nagyon van rá az üzletben "szobrozni" .


Én ezt az egészet egy átverésnek érzem hiszen legalább tízezer órás üzemidőt ígér a gyártó de ezer , kétezer óra után végük még a márkásaknak is. Utánaszámolva egyik tönkrement lámpa üzemideje sem érte el még a KB: kétezerötszáz -háromezer üzemórát sem.


Miért nem a valós adatokat írják rá a LED lámpák dobozaira?

Kérem olyanok írjanak akiknek VALÓDI tapasztalata van a LED lámpákkal kapcsolatban.

Nem hinném, hogy csak nálam mennek tönkre ilyen hamar a LED lámpák.


2020. aug. 1. 22:41
1 2
 11/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

9:

"Semmi IC - és egyáltalán nem melegszik. Igaz csak 1 wattos mindkettő."

Erről van szó, kb. 5 W teljesítményig használható egyszerű, kapacitív előtétes konstrukció, illetve egészen kis teljesítményen passzív előtét-ellenállással is megoldható.

Közepes teljesítménykategóriában használnak még aktív disszipatív áramgenerátort is, de egy szint felett már kapcsolóüzemű áramgenerátor szükséges.

Kisebb teljesítményen ugyanis még elviselhető a veszteség, azaz rossz hatásfok, a kezdetleges megoldásokkal is.

A kapacitív előtétnek is megvannak a maga korlátai: a meredek impulzusokkal szemben alacsony impedanciát képez, bekapcsolási csúcsáram, rongálja a cos φ -t stb.

Ráadásul ott van még egy külön állatfaj, a dimmelhető LED-lámpák, amelyeknek illik (illene) együttműködni a régi izzólámpák triac fázishasítóival is. Ehhez külön trükkös elektronikai megoldás szükséges.

Amellett ma már gyártanak lefutóélű dimmert is, amivel jobban tudnak működni a dimmelhető LED-lámpák. Ilyen dimmer a szinuszhullám végéből vág le, ezt MOSFET-kapcsolóval lehet megoldani.

Ennek oka a triac sajátossága: begyújtani lehet, de az áramot megszakítani nem képes, legfeljebb a nullátmenetnél.

2020. aug. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 MDA-13 válasza:
56%

Teljesen egyetértek a kérdésfeltevővel.


Amióta csak LED-es fényforrásokat használok, kizárólag szívok vele.

Saját tapasztalatom szerint SEMMIVEL sem tudnak többet (sőt, gyakran még hamarabb tönkremennek), mint a wolfram-szálas izzók, de tízszeres árat kérnek el értük. Meggyőződésem, hogy ennek csak és kizárólag üzletpolitikai (értsd: profithajhász) okai vannak.


Természetesen nem akarom meghazudtolni azokat, akik jó véleménnyel vannak róluk, de akkor én vagyok nagyon szerencsétlen, hogy mindig rosszba nyúlok bele... ;-) Pedig magam is próbáltam már a prémium márkáktól kezdve a noname égőkig sok típust. Talán a noname még jobb is, mert kb. ugyanolyan hamar tönkremegy, de legalább olcsóbb.


Alapvetően a LED-technológia kiváló (lenne), de az emberi kapzsiság hazavágja.


Ez saját tapasztalatom és véleményem.

2021. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!