Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hálózati frekvencia mellett...

A hálózati frekvencia mellett hogyan lehet még más frekvencia?

Figyelt kérdés

Tudtommal van vezérelt áram 'éjjeli áram' is amit úgy kapcsolnak be hogy rányomnak egy frekvenciát a hálózatra amitől otthonunkba bekapcsol egy mágneskapcsoló.


Itt példáúl azt nem értem hogy hogy tudnak egy meglévő frekvencia mellé még egyet rakni.

Ugye a hálózat 50Hz az áram változás 50/s.



2019. dec. 6. 00:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Én nem töröltem semmit.

9:45 igen a részecskék mozgását próbálom elképzelni hogy ha van egy adott Hz az adott frekvencián mozog, akkor még más hz mellet hogy tud plusz mozgást végezni.

2019. dec. 6. 11:40
 12/24 anonim ***** válasza:
19%

Pont ezt a vizualizációt támogatja meg a #4 rajz.

Butaság volt leminősíteni.

2019. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit se :/
2019. dec. 6. 11:46
 14/24 anonim ***** válasza:
19%

Gondoltam, hogy nem te voltál, de akkor miért nem reagálsz a lényegre?

Segített a megértésben a rajz vagy nem?

2019. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszön is már jártam azon az oldalon csak nem találtam még meg.



[link]


[link]



Az első képen van egy tiszta szinusz jel (kék).


A 2 képen rajzoltam bele egy ugrás A és B ponttal jelöltem bele esik 2 és 3 ms közé.

Ha megnézem akkor az egy külön Hz?Amit ha megmérnék akkor lenne egy bizonyos f je?

Ha 50Hz történik ez a kisebb ugrás ez olyan rövid idő hogy észre se vesszük egy fogyasztón (Motor).

De mivel 1 ms alatt történik akkor ez egy elég ''nagy frekvencia'' lenne .

Szóval ennél az Ab pontnál az elektronok le majd vissza fel ugranak (balra - jobra egy vezetőben )(pld.:A pont 210V vissza 130V re majd megint vissza ahól folytatta 1 ms alatt ).

Más fogyasztókban példáúl egy erősitőben ez okoz zavart.

2019. dec. 6. 13:32
 16/24 anonim ***** válasza:
67%

Az csak egy tranziens, ahol a feszültség, ezzel együtt az áram növekvőből csökkenőbe megy, majd ismét nőni kezd.

Lényeges, hogy az áramirány ettől nem változott, hiszen nem ment át a negatív tartományba.

Tehát ez csupán az áram változásáról szól. Nem véletlenül mutattam a képet, ami a kisebb frekvenciára szuperponálódott nagyobb frekvenciát szemlélteti:

[link]

Hiszen ez a lényege az egésznek, így változik az áram, a feszültség hatására.


Ezért is állítottam, hogy #7 hozzászólás semmiben nem kapcsolódik szerintem a kérdéshez: az első fele üres mellébeszélés, irreleváns.

A második fele pedig tudatlanságot tükröz, hiszen egy szakmailag közismert dolgot kérdőjelez meg, amit ráadásul sok laikus is jól ismer, a saját háztartásából.


A #9 hozzászólás sem mond szerintem semmit a lényegről:

"A kérdező megpróbálja elképzelni az elektronok mozgását, amikor több frekvencia van."

Tényleg? Az áram változását aszerint kell elképzelni, ahogy az általam linkelt rajzok mutatják. Ilyen egyszerű.

2019. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A képen látható egy vezeték ami 230V/50Hz feszültség alatt áll.


[link]



Az elektronok oda vissza mozogása 50Hz/s fogyasztó hatására 1 pontból a kettes felé.Ezek az A elektronok.

Ha más frekvencia is van a vonalon akkor az elektronok milyen mozgást végeznek ?Vagy néhány elektron nagyobb frekvencián mozog mint a többi 'társa(B)'?

2019. dec. 6. 16:10
 18/24 anonim ***** válasza:
28%

Ha oda-vissza mozog, akkor eleve nem 1 --> 2 irányba mozog, legfeljebb csak az egyik félperiódusban.

Ahogy írtam már a #4-ben:

"egy vezetékben az áram, egy időpillanatban csak egy irányba folyhat"

Mivel az áram az elektronok mozgása, ugyanarról beszélünk, legfeljebb kibővíthetjük még azzal is, hogy amikor egy irányba mozognak, azt is egyszerre csinálják. Mint mondjuk vízvezetékben a H2O.

Tehát nem lehetséges, amit írsz, hogy egyes elektronok másfelé "kóborolnának", mert a pillanatnyi feszültség szigorúan rendezi a mozgásukat.

Hz/s nem értelmezhető jelen esetben.

Hz van simán, ami a periódusidő reciproka (1/T)

2019. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én ezt értem de ha adott egy frekvencia azt a frekvenciát A ból B be elkel juttatni és ha az elektronok foglaltak mivel az áram mozgását képviselik a mozgás jelen esetben 50 Hz akkor a többi frekvenciát mi továbbítja?

Ráül a szinusz jelre de a szinusz jelre hogy tud ráülni, mivel az egy mért jelenség az elektronok ismétlődő mozgását mérik.

2019. dec. 6. 18:42
 20/24 anonim ***** válasza:
67%

Úgy tud ráülni, hogy a két frekvenciát összekeverjük, ennek eredménye már szerepelt:

[link]

Az talán belátható, hogy a vezeték átvihet szabályos szinuszjelet, torzult jelet, négyszög, háromszög, bármilyen jelet átvihet.

Akkor miért ne vihetne át bármilyen "kacskaringós" jelet is?

Egy zenében hányféle frekvencia van egyszerre? Azokat is átviszi. De nem külön-külön hanem egy közös "áramfolyamban".

2019. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!