Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hálózati frekvencia mellett...

A hálózati frekvencia mellett hogyan lehet még más frekvencia?

Figyelt kérdés

Tudtommal van vezérelt áram 'éjjeli áram' is amit úgy kapcsolnak be hogy rányomnak egy frekvenciát a hálózatra amitől otthonunkba bekapcsol egy mágneskapcsoló.


Itt példáúl azt nem értem hogy hogy tudnak egy meglévő frekvencia mellé még egyet rakni.

Ugye a hálózat 50Hz az áram változás 50/s.



2019. dec. 6. 00:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

Manapság már hosszúhullámú RF-vevővel oldják meg, korábban a hálózati vezetékre ültették rá, LC-szűrőkkel.

Azért, ha belegondolsz, elég komolytalan a kérdés.

A központi antenna kábelében hány frekvencia szaladgál?

Vagy nem hallottál még azokról a LAN-adapterekről, ami a lakáson belül a villamos hálózatot használja a modulált jel átvitelére?

Az éterben hány rengeteg frekvencia van, amit egy szélessávú antennával foghatsz és akkor széles sávot fogtál be, egy kábelre?

De még magam is csináltam olyat régebben, hogy egy koax. kábelen továbbítottam a 230 V fázis és nullát, valamint ráültettem TV-csatornákat is.

Hogyan? LC-szűrővel közösítve a betápnál és a másik végén LC-szűrővel szétválasztva.

Mivel az 50 Hz és a 100 MHz-ek nagyságrendileg nagyon távol esnek egymástól, ez könnyen megoldható, bármi zavarjelenség nélkül.

2019. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%
Még az előzőhöz: a koax. kábel szigetelése pedig olyan kiváló, hogy 230 V semmi neki. Biztosítékkel védtem természetesen és más szempontból is biztonságosan megoldottam, gond nélkül üzemelt sokáig.
2019. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul irtam a kérdést.

Van 50Hz hálózaton az áram iránya változik 50 szer/s.

Ugye itt a részecskék maguk mozognak oda vissza 50 szer /s.

A részecske mennyisége függ az áram nagyságától.


[link]



Ha rányomnak egy jelet akkor ott valójában mi történik?

(Ugye közben az 50Hz megmarad.)

Gondolok itt a részecske mozgására.

2019. dec. 6. 00:53
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

Amit látni kell, hogy egy vezetékben az áram, egy időpillanatban csak egy irányba folyhat. Úgyhogy ez nem is arról szól, hogy az 50 Hz megváltozna, de arról igen, hogy a szinuszjel mintegy torzul, ráülnek más frekvenciák.

Alábbi képekből talán érthetőbb:

[link]

[link]

[link]

2019. dec. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%

Ezzel ki tudod próbálni:

[link]


Benyomsz egy szinuszjelet (Sine), aztán a kis pálcákat felhúzgálva adhatsz hozzá több frekvenciát.

De fordítva is működik. Rajzolhatsz egy tetszőleges jelalakot és megmutatja, hogy milyen frekvenciájú komponensekből áll össze.

2019. dec. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%

"Manapság már hosszúhullámú RF-vevővel oldják meg"

Az ELMŰ-nél még nem.

2019. dec. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Alapvetően a konnektorba 50 Hz van kis eltérésekkel, tehát lehet, hogy 49,9997 Hz, lehet, hogy 50,0001 Hz. Illetve a felharmonikusok 150 Hz, 250 Hz sokkal kisebb amplitúdókkal.

Amit a kérdésben írsz "éjjeli áram" meg "frekvencia, amitől bekapcsol a mágneskapcsoló", én ezekről nem hallottam, de így elsőre nagy blődségnek hangoznak. Ha valaki tudja miről beszélhet, írja le. :D

2019. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

De hát mindenki le lett pontozva... :D


Ebben a lapszámban a témához kapcsolódó cikkek vannak, művelődjél:

[link]

2019. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
69%

"Lehet rosszul irtam a kérdést.


Van 50Hz hálózaton az áram iránya változik 50 szer/s.


Ugye itt a részecskék maguk mozognak oda vissza 50 szer /s.


A részecske mennyisége függ az áram nagyságától.

[link]

Ha rányomnak egy jelet akkor ott valójában mi történik?

(Ugye közben az 50Hz megmarad.)

Gondolok itt a részecske mozgására."


A kérdező megpróbálja elképzelni az elektronok mozgását, amikor több frekvencia van. Semmit nem kérdezett a gyakorlati megvalósításról. A "hogyan lehet még más frekvencia?" nem erre vonatkozott.


Te meg itt jössz neki RF-vevővel, LC-szűrőkkel meg LAN-adapterekkel. :DDDD És még szegény #7-est is lehúzod, amiért megpróbált vmi lebutított magyarázatot adni rá azzal a linkkel.

2019. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Nézd már, erre adott kommentáromat nem kitörölte a kérdező?

Miközben teljesen jogos volt, a kifogásolt RF, LAN válasz az azelőtt volt, hogy a kérdező megvilágította volna, hogy nem is arra kíváncsi, amit írt. :D

2019. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!