Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Feljelentést így tehetek?

Llaa@ kérdése:

Feljelentést így tehetek?

Figyelt kérdés

Feltörték a facebook fiókomat, először nem tudtam ki lehetett, de az illető beismerte. Fellengzősen mondta el, mert szerinte nem tudok mit tenni, nyilvános gépről csinálta. Ezt szóban mondta el, nem tudom bizonyítani és csak én hallottam. Annyit csinált, hogy beleolvasott az üzeneteimbe, de különösebb kárt nem okozott de szeretnék feljelentést tenni.

Foglalkoznak ezzel egyáltalán a hatóságok? Rá lehet bizonyítani, hogyha nyilvános gépről lépett be? Szerintem egy könyvtári gép lehetett, máshol nincs nagyon már nyilvános gép, kávézókban már csak wifi van.


2019. júl. 27. 17:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Használj kétfaktoros hitelesítés.


(sok értelmét nem látom, hogy feljelented, mert nincs sok értelme...)

2019. júl. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor elővigyázatosabb leszek

Ő meg lépjen legóra

Köszi mindenkinek

2019. júl. 28. 14:32
 13/13 anonim ***** válasza:

#10

"ha én feltörném a fiókod és még bizonyítani is tudnád, akkor se lenne semmi... csak úgy mondom."


Meglepődnél, ha kipróbálnád.

Pár évvel ezelőttig egy kis internetszolgáltatónál dolgoztam, és havi rendszerességgel jöttek a hivatalos rendőrségi megkeresések, hogy adott időpontban adott IP-cím melyik ügyfelünknek volt kiosztva.

Egy ilyen ügyet relatíve könnyű felderíteni, kevés munkával érhető el siker, ami nagyon jól mutat a statisztikákban, hiszen ott nem látszik, hogy tíz perc emailezés vagy három havi nyomozás vezetett-e eredményre.

Nem tudom, facebook mi alapján ad ki IP-címet, de magyar szolgáltatók (email-szolgáltató, stb.) köteles kiadni a rendőrségi megkeresésre, ISP szintén köteles (és meg is teszi), onnan meg már elég egyértelmű a dolog.

2019. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!