Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Feljelentést így tehetek?

Llaa@ kérdése:

Feljelentést így tehetek?

Figyelt kérdés

Feltörték a facebook fiókomat, először nem tudtam ki lehetett, de az illető beismerte. Fellengzősen mondta el, mert szerinte nem tudok mit tenni, nyilvános gépről csinálta. Ezt szóban mondta el, nem tudom bizonyítani és csak én hallottam. Annyit csinált, hogy beleolvasott az üzeneteimbe, de különösebb kárt nem okozott de szeretnék feljelentést tenni.

Foglalkoznak ezzel egyáltalán a hatóságok? Rá lehet bizonyítani, hogyha nyilvános gépről lépett be? Szerintem egy könyvtári gép lehetett, máshol nincs nagyon már nyilvános gép, kávézókban már csak wifi van.


2019. júl. 27. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kárt nem okozott. Még is mit vársz, kap 10évet???
2019. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentheted pl a Facebooknál is, de a rendőrségnél is, mert a magánlevél (és a magántitok) megsértése bűncselekmény. A lényeg az, hogy tudd bizonyatani.
2019. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Állíts be erős jelszót és kétlépcsős azonosítást. Valószínűleg olyan jelszót használtál, melyet kitalált.
2019. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Feljelentést így tehetek?"

Bármit tehetsz.

Kérdés az, hogy mit vársz el, és van-e rá reális esély.

Illetve részedről ez mivel jár. Hogy milyen bizonyítékokat kell prezentálnod a hatóságok felé például.

Gondolok itt a szóban elhangzott közlésre. Akár én is mondhattam volna, hogyan bizonyítod, hogy mi, hangzott el, mikor, hogyan, volt-e tanú, stb.

A te állításod áll szemben az övével szemben. Neki elég csak letagadnia mindent.

Jártam én is hasonlóan, csak én voltam az, akivel szemben feljelentést tett egy felhasználó, arra hivatkozva, hogy kárt okoztam azzal, hogy az üzleti hirdetéseit töröltem egy bizonyos portálról. Annak ellenére nem tudott eredményt elérni, hogy én erre az esetet megelőzően felhívtam a figyelmét írásban is az adott portálon keresztül, ami arra vonatkozott, hogy a hirdetései annak ellenére szabálytalanok, hogy fizetős szolgááltatásként vette igénybe.

Itt valóban elvesztette a fizetős hirdetéseit és valóban valós információkkal tett feljelentést, ám elutasították bűncselekmény hiányában. Az én adataim is valósak, általa is ismertek, de a hatóság még csak meg sem keresett semmilyen formában.

2019. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen az általad vázolt esetben nem történt még szabálysértés sem, nemhogy bűncselekmény.

A kérdező esete viszont kimeríti a Btk. 423. § (Információs rendszer vagy adat megsértése) első bekezdését, ebből kifolyólag - feljelentés esetén - a hatóság köteles vele foglalkozni.

Ha adattörlés, személyes adattal visszaélés, vagy egyéb tényállás nem valósult meg, akkor a jogosulatlan belépés önmagában vétségnek minősül, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Kérdéses azonban, hogy milyen kimenetele lesz a dolognak.

A Facebook nagy valószínűséggel nem fog kiadni IP-címet ilyen jellegű megkeresésre (bár ki tudja, változnak az idők).

Ugyanakkor nem lenne példa nélküli, ha a gyanúsítottal úgy beszélgetnének el, hogy még azt is bevallja amit nem követett el...

2019. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem 10 évet persze, de nézzenek a körmére mert nem fog leállni. A jelszavam lehet, hogy nem volt olyan nehéz de akkor is mit keres ő az én fiókomban.

És a nyilvános gép az probléma? Gondolom ha valakinek annyi esze van hogy valamilyen saját eszközről csinál ilyet az seperc alatt kiderül. De azt monda nyilvános gép...

2019. júl. 27. 22:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem az amerikai nemzetbiztonság fog utána nyomozni, meg nem is a kágébé. Nem fogják megtalálni, honnan lépett be a fiókodba, mert a facebook nem ad ki ilyen kispályás esetekről belépési információt.

Tehát az van, hogy vagy meghallgatják tanúként, ő tagad és ezzel az ügy lezárul, vagy "meghallgatják" tanúként, bevall mindent, és kap egy figyelmeztetést, esetleg ejnye-bejnyét.

Azonban jó eséllyel már maga az a tény, hogy idézést kap, megakasztja benne a szart. Főleg ha még fiatalkorú, és apu-anyu kell hogy kísérgesse a tanúmeghallgatásra.

2019. júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem fiatal korú de igen, anyu-apu nélkül wcre se...

Ezt azért furcsállom mert egy barátnőm akart ilyet csinálni és valami informatikus beszélte le róla, mert hogy böribe fog menni...

Mondjuk ő a saját gépével akarta

Jó hát jelszót változtattam, gondolom többet nem tehetek

Köszi mindenkinek

2019. júl. 27. 22:35
 9/13 anonim ***** válasza:
ki fognak röhögni már bocs
2019. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha én feltörném a fiókod és még bizonyítani is tudnád, akkor se lenne semmi... csak úgy mondom.
2019. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!