Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyszerű LED szalagot hogyan...

Egyszerű LED szalagot hogyan tudom bekötni a tápba (KÉP)?

Figyelt kérdés

Itt a kép róla:

[link]


Totál kezdő vagyok!

Tehát van elektromos vezetékem is ami nincs a képen. Ezt hogy kell bekössem a tápegységbe, úgy hogy jó legyen? A tápegységnél (TÜRKIZ) Van egy + és egy - de úgy látom oda elég becsavarozni. De onnan a LED szalagba (FEHÉR) melyik végére és melyik töltéshez kössem? Poz+ / Neg-? Illetve ha kapcsolót (SÁRGA) szeretnék bekötni melyik portjára kössem? Továbbá azt sem értem minek táp? Karácsonyfa ízzónál pl. nem mindig van, csak konnektor dugó a végén.


Köszi előre is a segítséget!



2019. júl. 27. 12:58
 1/4 Szirty ***** válasza:
100%

A tápegység negatív (-)pontját kösd a LED szalag negatív (0-) pontjára.

A tápegység pozitív (+) pontját a kapcsolón keresztül (soros kapcsolás) kösd a LED szalag pozitív (+) pontjára.


Hogy a kapcsoló képen jelölt A, B, C pontja közül melyik kettőt kell használnod azt a kép alapján nem nagyon lehet megállapítani.

Ez valószínűleg egy világító kapcsoló, vagyis összezárja/bontja valamelyik két kivezetését, a harmadik pedig a visszajelző kivezetése (esetleg visszajelző nélküli váltó érintkezőt tartalmaz).

Ránézésre valószínűleg ebben a kapcsolóban egy 230V-ról működő glimm visszajelző lámpa van, így azt (12V- lévén) nem tudod hasznosítani így a kapcsoló egyik kivezetése üresen marad.


De azt neked kell kitalálni hogy a kapcsoló melyik kivezetése micsoda.


"Továbbá azt sem értem minek táp? Karácsonyfa ízzónál pl. nem mindig van, csak konnektor dugó a végén."


Ilyen karácsonyfa füzérek régen voltak.

Ott az a "trükk, hogy törpefesz. izzók vannak soros kapcsolásban. Annyi darab, hogy az izzók névleges feszültségének összege 230 körüli értéket adjon, így működnek 230V-ról.


Érintésvédelmi okokból ilyet ma már nem szabad forgalmazni amennyire tudom.

2019. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonyfa izzó/LED sorra az van írva 230V 50HZz (Ac).

annak az a tápfeszültsége.

A LED szalagodé 12V DC (egyenáram/feszültség), azért kell a tápegység.

A kötés: a tápegység + pontjáról vezeték a kapcsoló B pontjára, C pontjáról vezeték A LED szalag piros 1b pontjára.

A LED szalag 2b pontját (-) kötöd a tápegység (-) pontjára

Így megy már az egyik, majd bekötheted a másikat is.

2019. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:
100%
Nem egyértelmű, hogy a képen ez két különálló LED szalag, vagy ugyanannak a LED szalagnak a két vége.
2019. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem értesz hozzá, kezdj el böngészni a neten, hogy mi hogy van, vagy bízz meg valakit aki ért hozzá. Mielőtt felgyújtod a házat, vagy valakit megráz az áram.
2019. júl. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!