Nem adaptálva? Adoptálni a gyereket szokták a nevelőszülők.
Ha készen állsz, úgyis érzed. Ha nem, akkor valamilyen kétségeid vannak ami miatt nem mersz lépni, és ez nem azonos az ismeretlentől való félelemmel. Például túl fiatal vagy, és érzed hogy abban a korban korai lenne, gátlásos vagy, tartasz a következményektől.
Úgy hívják a megoldást, hogy apasági/anyasági génvizsgálat.
Kell minta mindkét szülődtől, illetve tőled. Ezután mindhárom mintából kivonják a DNS-fonalat és egyezést keresnek a génekben. Ez a vizsgálat 98% körüli pontossággal megmondja, hogy felmenőd vagy nem a két másik minta tulajdonosa. A vizsgálati mintákat sorszámként, névtelenül kezelik, így a vizsgálatot végző személy akarattal sem manipulálhatja.
Egy ilyen vizsgálat kb. 100.000 forintba kerül, vagyis ma már nem is megfizethetetlen.
Beírtam a gugliba és mit dobott ki - pl:
Hatósági bizonyítványt is kiadnak, azaz bírósági tárgyaláson felhasználhatod a kapott papírokat.
Van egy egyszerűbb, előzetes módszer.
Régen a bíróságok sajnos kizárólag erre voltak utalva, sokan fizetik is a gyerektartást ez alapján. Vércsoport vizsgálat a neve.
Ennél vért vesznek és megnézik mindhárom érintett fél vércsoportját. Az eredmény egy százalékos érték, illetve többféle megállapítás lehet:
Kizárható az apa/anya személye, nem kizárható az apa/anya személye.
A vizsgálat azon alapul, hogy többfajta vércsoport, illetve RH-csoport létezik. Nyilván ha a gyerek egyik szülőtől sem örökölt vércsoportot akkor kizárható, hogy vérségi kapcsolatban vannak. Amennyiben valamelyik szülővel részben azonos a várcsoport, illetve a másik szülővel a másik részben, akkor valószínűleg minden rendben van. Nyilván a párfajta vércsoport és ennek előfordulási valószínűsége ad egy százalékos valószínűséget mindkét szülőre, vagyis az eredmény az esetek többségében nem teljes bizonyosság. Vannak azonban olyan esetek, amik teljes bizonyossággal kizárók. Pl. mindkét szülő RH+, Te meg a ritka RH- -hoz tartozol.
Vagy RH-ban egyeztek, ám mindkét felmenőd A-s, Te meg B-s vagy. Ugyanez, ha mindkettő B és a Tiéd meg A. Ez már tuti bukta.
Sajnos sokan vannak a nem egyértelmű esetek egyik/másik/mindkét felmenőre. Ilyenkor marad a genetikai teszt..
Van egy táblázat, ami felsorolja a vércsoportokat és az eseteket. Rágugliztam neked erre is, pl:
A módszer előnye, hogy saját célra ingyenes, hiszen saját és felmenőid vércsoportja az orvosi kartonok, születési kórházi és egyéb feljegyzések, vagy egy ártatlannak tűnő rákérdezés alapján (baj esetén kitől kaphatok/kinek adhatok vért?) akár titokban is kiderítheted. Bírósági használatra fizetett szakértőt kell keresni, aki maga vesz vért mindhárom érintettől és elvégzi a vizsgálatot, kiállítja a hivatalos szakvéleményt. Szerencsére mára a DNS teszt elérhető áron van, így a hivatalos vércsoport alapú apasági/anyasági vizsgálatnak nem sok értelmét látom. Ettől függetlenül elérhető ilyen is.
Itt ennél a csajnál egy egyszerű családfakutatási DNS-teszten bukott ki a dolog (meg ő). Szóval már egy 20-25 ezer forintos (érdemes megvárni egy akciót) DNS-teszt is szolgálhat olyan adattal, amiből kikövetkeztethető, hogy nem lehetsz a szüleid biológiai gyermeke.
https://www.youtube.com/watch?v=3fS8nPo21Dg
www.ancestry.com
www.myheritage.com
www.23andme.com
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!