Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szabadulhatnék a...

Hogyan szabadulhatnék a "múltamtól"?

Figyelt kérdés

Gimiben nagyon rossz közösségben voltam. Az osztálytársaim nagy része fiú volt, meg 6 igazi plázacica, igazi felszínes, kígyó természettel, magassarkúval, XSes ruhamérettel... Én ezzel szemben kicsit teltebb csaj voltam, nem volt mellettük önbizalmam, emiatt nem is nagyon törődtem a külsőmmel. Nem nagyon voltak barátaim.

Egész gimi alatt végig piszkáltak, keresztbetettek nekem, igyekeztek minden lehetséges módon megalázni.


Igén bekerültem a fősulira egy másik városba. Elég sokat változtam, elkezdtem megválogatni a ruháimat, smikelek, festem a körmöm, sőt még fogytam is.... Vannak barátaim, jól érzem magam, eljárunk bulizni is.

Jót tett az új környezet és a változás, elkezdtem magam nőnek érezni.


Viszont egy dologtól nem tudok szabadulni. Ha olyan szituációba keülök hogy ki kell fejtenem a véleményem, ismeretlenekkel kell beszélnem nagyon zavarban vagyok. Valahol megmaradt az ösztön, hogy vigyázzak mert meg akarnak alázni, kiforgatják amit mondok... Leblokkol az agyam, emiatt hadarok, bután nevetgélek. Szinte látom magam kívülről és már saját magamat idegesítem a bénázásommal. Hogyan tudnám legyűrni a szorongást?


2010. jún. 18. 20:31
 1/6 anonim válasza:
ha sokat vagy ilyen helyzetben ,megszokod
2010. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj az új barátaidra, elért változásokra gondolni. Amikor ilyenkor "látod magad kívülről" azt az új vékonyabb, divatosabb éned képzeld magad elé. Menj új barátaiddal ismeretlenek közé, és akkor pár perc múlva az ismeresődöhöz is szólhatsz, neki is mondhatsz valamit, és akkor talán az idegenekhez is lazábban mersz majd szólni.

Én olyan vagyok amúgy hogy egyszer tök jó fej meg közvetlen, szívesen beszélgetek bárkivel észre sem veszem hogy idegen. Néha meg egy mondatot alig tudok kinyögni, és még fél óra múlva is az a szerintem elhibázott hülye mondat jár az agyamban, hogy micsoda butaságot mondtam.

Esetleg kipórbálhatnád a Bach-virágterápiát. Én is ki akarom próbálni már régóta.

2010. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbálj ellazulni olyankor!Én is sokat szoktam idegeskedni,és tudom,hogy milyen nehéz legyűrni.Nekem ritkán sikerült legyűrnöm,de amikor legyűrtem,akkor nagyon nyugodt voltam,és könnyedén vettem az akadályokat.

Próbáld meg a véleménykifejtést úgy elintézni,hogy a rosszat nagyon finoman,tapintatosan mondod el,és mindig több jót mondassz,hogy takard a rosszat,és jó benyomást tegyél annak az idegennek.És ha majd tudod,hogy megbízhatsz benne,akkor majd mondj neki őszintébb véleményeket..

Amit elhallgatsz,azzal nem hazudsz..vagyis..ezt úgy tudnám inkább veled példával megértetni,hogy:

Velem történt,hogy bepasiztam.És muszáj volt egy darabig elhallgatnom anyám elől,de később elmondtam mindent.És nem hazudtam.:)

2010. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindig olyan társaságba járjál inkább ahol hozzád hasonlóak vannak,az-az kicsit visszább húzodóak,hidd el,minél többet beszélgetsz ott másokkal,lassan észresem veszed majd a társaságok másságát,mert kikell hogy hozza belölled v ki azt amit már régóta magadba hordozol,és ő segit neked majd leküzdeni a szorongásaid..
2010. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Minden lépésed kudarc úgy érzed, nincs értelme

Nincs remény már jobb életre.

Hidd el van még esélyed, csak figyeld, mit mondok

Remélem segít ha hozzád szólok

Van kiút mely jobb élethez vezethet

Ahol lehet több igaz barát, és ki szerethet

Ahol tisztelnek, ahol kiállnak érted

Mindenben segítenek, hogyha kéred.

Mert élnek jó emberek, csak jó helyen keresd

Feledd el múltad, égesd el temesd

Bízz magadban, mert még bármit elérhetsz

Képes vagy rá ember remélem értesz!

Igaz hittel, vagy szívvel többre viheted

A jóság az egyetlen fegyver ezt elhiheted

Csak ésszel, amit az Úr adott neked

Keresd a fényt, hogy megtaláld helyed

Add a kezed én mutatom az utat bízz bennem,

Hisz minden fájdalmad átérzi a lelkem

Kelj fel és járj, váltsd valóra álmod

Szedd össze magad és, láss világot!"


TM - Kelj fel és járj(Ł)

2010. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én agresszióval, de neked ezt nem tanácsolnám.
2010. jún. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!