Miért nem készítenek fel minket az iskolában az életre?
amerikában sokkal inkább így van, pedig mondják hogy milyen hülyék az amcsik, szerintem egyátalán nem, inkább a magyarok tanítanak ilyen idióta módszerrel(nem is örülök , hogy itt születtem)
az oké hogy háromszög kerület 2r*pi meg (x+y)a másodikon= bla bla bla
de ez az amitől minden esélyem megvan rá hogy üzletet kössek?! hát szerintem nem!!!
meg azt birom mikor feladnak egy olyan feladatot amit három oldal nagyságban tudsz csak megcsinálni!, fél év múlva totálisan elfelejted a megoldását, deee ÉRDEMES MATEKOT TANULNI, bizony ,mert ettől fejlődik a logikád
egy jó nagy *****
Aki nem tanul anatómiát, az kevésbé tud vigyázni az egészségére, kevésbé fogja megérteni az orvost, és jobban ki lesz szolgáltatva neki. Minden tananyaghoz megvan, hogy milyen szemléletet kell, hogy adjon, mire neveljen.
A gyakorlatiasabb képzéssel egyetértek, de csak úgy, hogy közben nem csökkentjük az elméletet.
Jó annak, akinek van annyi pénze, hogy utána komolyan tud üzletelni, de ha ez bekerülne a tananyagba, akkor a legtöbben vagy unnák, vagy feleslegesnek tartanák, mert nincs annyi pénzük.
azért ez hülyeség hogy az iskolában szerzett ismereteim nélkül nem tudok érvényesülni,
annyira rossz ,hogy ez van és el kell fogadni:@ , szart se lehet tenni
A gimnázium a középiskola egyik fajtája, a kettő nem külön dolog... te nyilván a szakközépre gondoltál.
"Az életre pedig a szüleidnek kellene felkészíteni: megtanítani a pénzzel gazdálkodni,háztartát vezetni stb. Megtanítani arra,hogy közösségben toleránsnak kell lenni. Még sorolhatnám,hogy mi tartozik az "Élethez.""
Nem tartom átgondoltnak. Sok ember szüleit se tanította senki a pénzzel gazdálkodni, ezért nem is tudnak sokan bánni vele. Azt se tanítja senki, hogy hogyan találj lelki békét. Vagy hogy hogyan viselkedjünk egymással. Légy reális: az át nem aludt órák felét egy gyerek az iskolához kötve tölti. A szülő meg munkával. Ki nevelje? A haverjai? Csak azért kérdem, mert a szülőknek manapság nincs ilyenre nagyon idejük és kedvük. És szerintem elég pocsék az, hogy a kémiával komoly szinten foglalkozunk, de ha valaki összeesne a teremben, azt nem tudnánk ellátni. Fogalmunk se lenne, hogy mit kezdjünk vele. Ja, hogy az a mentős dolga? A kémia meg a vegyészmérnöké. Majd megtanulom ott, ha akarom, ha érdekel. Önvédelmet se ártana kötelezően tanítani. Az ráadásul még fegyelmet is adna. Vagy terepgyakorlat erdőben. Nem tudom, szerintetek nem gáz, hogy egy magyar gyerek ránéz egy madárra az erdőben, és azt se tudja, micsoda? De Lady GaGáról viszont már mindenki hallott. Nem gáz? A városon kívül meghalnánk a legtöbben, fogalmunk sincs, mi vesz minket körül. Akármelyik falusi ember régen mindent ismert, a csillagok járását, az ehető növényeket, mert természetes volt. Szorosan kötődött az életük az állatokhoz. A mai gyerekekkel is meg kéne őket szerettetni. Az erdőben túlélési ismereteket is taníthatnának. Hasznosabb lenne, mint a malátacukor képlete... Közösségi programok sincsenek. Szerintem mi (mai fiatalság) kicsit el vagyunk veszve. Nincsenek közös iskolai táborok, meg normális fogalmak a közösségi életről. Myvip van helyette, meg lerészegedős partizás.
A kedvencem az, hogy jelenleg úgy néz ki, hogy érettséginél majd egy természettudományos tárgyból kell majd vizsgát tenni. Megkérdezhetem, hogy akkor a többit minek tanuljuk? Legalábbis lehetne egy óra a kettőből, amit leadhatunk, és tanulhatnánk feleannyi anyagot. Aki vegyészmérnök akar lenni, az tanuljon kémiát, a többit hagyják vele békén. Most erre az szokott lenni a reakció, hogy mindenből kell, hogy halvány fogalmam legyen. Közhely, hogy ma már nem lehet mindent megtanulni, azt mondják, ma már nem lehet az ember polihisztor, mert annyi ismeret van. Szerintem én már eldöntöttem, hogy érdekel-e a kémia/fizika/biológia különösebben vagy nem.
Ja, és arra is taníthatnának minket, hogy hogyan találjuk meg a hangot a másik nemmel. Tanítsanak a szüleink rá? Jó, nézzük az ő példájukat: mennyi is a válási arány Mo.-n? Meg úgy Nyugat-Európában általában? Szerintem a felnőttek se túl boldogok, és ők se túl biztosak a dolgukban, akikre fel kéne néznünk. Ha meg nem lát az ember normális példát, akkor nem csoda, hogy ő se lesz boldogabb. Erre persze nem tanítanak. Pedig biztos vagyok benne, hogy meg lehetne oldani.
17/f
Utolsónak: erre vannak az iskolapszichológusok, házassági tanácsadók. Ha lennének ilyenek az iskolában, máris meg lenne oldva a dolog.
17/f
Igazából az emberi kapcsolatokkal kapcsolatos dolgokat otthonról kellene hoznod. Ha mindent az iskolába kellene megtanulni, akkor minek a család intézménye? Az anya megszüli a babát, berakja egy "embert nevelő" intézetbe, hogy majd 18 évesen megkapja a felnőttet. Igazából sajnos most is hasonlóan működik ez, mert gyakran azt várják az iskolától, hogy ott nevelődjön a gyerek. Ha én egyszer szülő leszek, én vállalok felelősséget arra, hogy a gyermekem az életre készüljön fel, nem pedig arra hagyatkozom, hogy majd az oktatási rendszer megneveli...
Igen, igaz, hogy rosszul működik a rendszer, még az egyetemen is ezt tanuljuk. Remélem, azért változni a közel jövőben. Csak tudod, nincs elég pénze az országnak, hogy az oktatást támogassa, fejlessze. Pedig hosszú távon ez lenne az érdeke az országnak.
"Igazából az emberi kapcsolatokkal kapcsolatos dolgokat otthonról kellene hoznod."
Az iskolai hatások sokszor "felülírják" ezeket a viselkedésmintákat, és teljesen más jön ki, minhta csak a család nevelte volna az embert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!