Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem készítenek fel...

Miért nem készítenek fel minket az iskolában az életre?

Figyelt kérdés

amerikában sokkal inkább így van, pedig mondják hogy milyen hülyék az amcsik, szerintem egyátalán nem, inkább a magyarok tanítanak ilyen idióta módszerrel(nem is örülök , hogy itt születtem)


az oké hogy háromszög kerület 2r*pi meg (x+y)a másodikon= bla bla bla

de ez az amitől minden esélyem megvan rá hogy üzletet kössek?! hát szerintem nem!!!


meg azt birom mikor feladnak egy olyan feladatot amit három oldal nagyságban tudsz csak megcsinálni!, fél év múlva totálisan elfelejted a megoldását, deee ÉRDEMES MATEKOT TANULNI, bizony ,mert ettől fejlődik a logikád


egy jó nagy *****


2010. ápr. 23. 22:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem tudok ugyan válaszolni a kérdésedre, de TÖKÉLETESEN EGYETÉRTEK VELE!
2010. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%

Az iskolában ismereteket kell szerezned. Enélkül nem tudsz érvényesülni az életben,még ha ezt ma nem is látod be.

Az életre pedig a szüleidnek kellene felkészíteni: megtanítani a pénzzel gazdálkodni,háztartát vezetni stb. Megtanítani arra,hogy közösségben toleránsnak kell lenni. Még sorolhatnám,hogy mi tartozik az "Élethez."

2010. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Igazad van

22/f

2010. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A magyar kormánynak nem érdeke, hogy túl sok okos ember legyen az országban. Legyél minél bunkóbb, síkhülye kretén, aki megfelelően manipulálható!
2010. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Amerikában is meg kell tanulni ilyen dolgokat.

Sosem tudhatod mikor lesz rá szükséged, de komolyan!

Egyébként meg azért tanítanak minden tantárgyat, hogy

1. Legyen meg egy alap műveltséged.

2. Tudd majd később eldönteni, melyik a neked legjobban tetsző tantárgy, és majd azzal továbbmenni az életben.


17/l

2010. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

utolsóhoz hozzátenném, hogy elég sokan már 10.-es koruk körül tudják, hogy mit akarnak majd tanulni később.


egyébként szerintem is több gyakorlati feladat kéne, ami a való életben majd hasznodra válhat.

2010. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért, mert a lexikális tudást sokkal könnyebb átadni/beleverni (ha nem tudod, meg fogsz bukni) a tanulóba, mint például az asszociációs képességet, az átfogó gondolkodásmódot, meg a hasonlókat.


Egyébkét én majdnem megbuktam matekból az érettségin, már semmire sem emlékszem belőle, és teljesen jól megvagyok nélküle! :D


24/F

2010. ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Amerikában talán kicsit gyakorlatiasabb a képzés, ami tényleg jó.

Csakhogy a követelmnyek a béka feneke alatt vannak a miénkhez képest! Középiskolában tanulnak meg helyesen írni, felső iskolában fogalmazni és kifejezni magukat! A többi tárgyban is hasonló a helyzet... ez hiányzik neked?

2010. ápr. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
17L vagyok és én is egyet értek veled. Pl. bioszból most egy csomó hormont kell majd megtanulnunk. Minek? Doga után mintha shift+deletelték volna kitörlődik rögtön, és nem leszek orvos, hogy meg kelljen tanulom. És ez csak 1 tantárgy 1 dolgozat 1negyed része. Még van másik 8 tantárgy amiből semmi hasznom és 2 hét és elfelejtek mindent, hiába írtam 5-ös dogát. ENNYI MINDENT NEM LEHET MEGTANULNI! Fölöslegesen szivatnak minket
2010. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Aki gimnáziumba megy, az csak ismereteket kap. Aki kicsit a dolgok mögé akar nézni, az menjen középiskolába. Először is lesz egy szakmája, másodszor a középiskolai tanítási rendszer teljesen más, és nem kell annyi hülyeséget megtanulni. Én még azt is megtudtam, hogy mért olyan olcsó a hipermarketek kenyere, és hogy a nők hogy érik el a céljukat, meg hasonlóakat.

(az amcsik hülyék! Amerikában bankszámlát nyitok és kapok egy fegyvert a bankban)

2010. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!