Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen remete?

Miért vagyok ilyen remete?

Figyelt kérdés

Minden reggel hasgörccsel kelek fel,mindenért idegeskedem..A napom kábé úgy tellik, hogy felkelek, elkészülök, suliba megyek, hazajövök, bemegyek a szobámba (onnan ki sem jövök), tanulok estig,kajálok és megyek aludni. Izgi ugye?

Nem is járok sehova, csak külön tanárokhoz. Érzem,hogy változtatnom kéne, de egyedül nem megy. Anyáék már rosszul vannak, hogy csak a könyv felett ülök, bevallom én is. (16 vagyok)Többször meg akartam ölni már magam, de legbelül mindig hajt valami, hogy éljek tovább.(meg persze a szüleimet és a tesómat sem akarom tönkretenni.) de mégis akkor mit tegyek?


2010. ápr. 16. 08:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
13%
ahahahaha
2010. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Mintha csak magamat látnám benned. Én is dettó ilyen vagyok.. felkelek sík ideg vagyok, suliba is egész nap. Hazajövök tanulok.. ki se mozdulok itthonról.. Sokszor gondoltam már én is, hogy véget vetek az életemnek, de nem. A barátaim lelket öntenek belém! Különben is: "Az öngyilkosság a gyengeség jele". Szóval nem, küzdök a végsőkig!:) Hiszem, hogy egyszer még nekem is lehet jobb


Ha gondolod írj privit azt beszélgethetünk...;)

F/18

2010. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

Az élet értelmetlen, egyedül szenvedünk, egyedül halunk meg. Nem számít, hogy az ember példás férj, vagy az év apukája. A vége mindig ugyan az, halál.

Tudom ez a hozzászólás eléggé unszimpi, biztos sokkal jobb lett volna, ha a tiszta igazság helyett egy merő közhelyet írtam volna le, hogy meg kell találnod önmagad meg ilyesmi, de sajnos az mind baromság.

2010. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
egyetértek
2010. ápr. 29. 13:58
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
"...de sajnos az mind baromság." - ja. A boldog emberek meg mind a fákon nőnek. Szerintem meg ez a savanyú a szőlő tipikus esete. Igen, van olyan, hogy a boldogságért meg kell dolgozni. Akár önismereti munkával is. Ha valaki úgy dönt, inkább azt fogja gondolni, az élet értelmetlen és szar, mintsem, hogy megpróbáljon változtatni a saját helyzetén, az az ő döntése. Az ő felelőssége. Ez csak egyetlen dolgot mutat: még nem is szenved annyira, mint mondja, mert aki tényleg nagyon szenved, az a kiutat keresi, nem pedig azt, hogy miért kellene nyakig a szarban maradnia? ;)
2010. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem lehet élvezni, csupán értelmetlen, tehát semmi értelme sincs, hiábavaló a keresés. De élvezni azt lehet.
2010. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha én nem tudok változtatni, mert nincs erőm? már belefáradtam,pedig életerős fiatal vagyok (lennék)
2010. ápr. 29. 19:29
 18/19 anonim válasza:
7 milliárd ember van, mielött meghalsz találj ki valamit a népességnövekedésre
2011. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, mint te. Az iskolai évek nekem is így teltek el. Annyi különbséggel, hogy én nem görnyedtem a könyvek fölött, mert felesleges. Olyan voltam én is mint egy remete. Miután kijártam a sulit, azután sem változott semmi, csak még jobban bezárkóztam. Állandóan az öngyilkosság járt a fejemben. Most is ilyen vagyok, annyi különbséggel, hogy már csak nagyon ritkán foglalkoztat az öngyilkosság, mivel arra jutottam, hogy mi van akkor ha megölöm magam, hogy a kínlódásnak vége legyen és nem a megsemmisülés vár, hanem mondjuk egy következő lét ami lehet, hogy rosszabb ennél, vagy egy következő élet ...

Ígyhát várok még - ezt az életet ismerem, a lehetséges többit pedig nem, ezért inkább maradok még itt, aztán majdcsak lesz valami ...


25f

2011. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!