Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fallóskút sorsa mi lesz most,...

Fallóskút sorsa mi lesz most, a remete halála után?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam, hogy a sokak által szeretett Sándor remete elhunyt. Ő volt az, aki csodálatosan rendbentartotta a kegyhelyet, szeretettel fogadta és búcsúztatta az odaérkező zarándokokat. Gyönyörű, szívből jövő imái nagyon sok ember szeméből előhozták a könnyeket.


Az interneten még a halála körülményeiről sem nagyon találtam információkat, ezért lennék kíváncsi arra, hogy jelenleg ki felügyel a kegyhelyen, illetve mi lesz a további sorsa.


Előre is köszönöm a válaszokat!


(U. i.: Ha lehet, hívő katolikusok írjanak, szóval nem vagyok kíváncsi a " katolikusok bálványként imádják Máriát" típusú válaszokra. Köszönöm.)


2011. aug. 16. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudom a választ a kérdésre, de az tényleg gáz hogy senki nem írt még

visszatérve akérdésre, gondolom az egyház kirendel valakit

2011. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm azért hogy írtál, rendes vagy!


Igazából van ott egy plébános, akinek fíliája Fallóskút, a plébánia Mátraszentimrén van. A remete viszont állandó lakosként élt ott, ő tartott rendben mindent. Olyan szomorú látvány volt, hogy míg tavaly a Szűzanya szobra előtt lépni nem lehetett a rengeteg élő cserepes és vágott virágtól, múlt vasárnap pedig csak művirágot láttam mindenhol.


Azt sem tartom kizártnak, hogy valamely szerzetesrend települ oda, ahogy minden nagyobb Mária-kegyhelyen valamelyik szerzetesrend él.

2011. aug. 18. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!