Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha úgy érzem...

Mit tegyek ha úgy érzem lélekben kétnemű vagyok?

Figyelt kérdés

Biológiailag lánynak születtem és testalkatra is teljesen feminimnek mondanám magam. Szóval testiségben ez nem mutatkozik meg. Kis korom óta nem tudtam sosem azonosulni a női és férfi véglettel. Lélekben nemtelennek vagy kétneműnek érzem magam. Ami érdekes, hogy a szexuális orientációm is kettősséget mutat vagy amolyan nemtől függetlenedést. Biszexuálisnak is érzem magam, hogy megbonyolítsam a kört.. Valójában ez már régebb óta tiszta. Ezt már nagyjából letisztáztam magamban. Azonban az identitásommal mindig is hadilábon álltam. Állok most is. A transzneműségen is gondolkodtam már, de ez a nemtelen érzés ezt kizárja úgy érzem. Mert magával a nem fogalmával vagyok viharos viszonyban. Mi a férfi és a nő a társadalmi szerepein, biológiai adottságain túlmutatva?

Bár érdekes, mert kissé úgy érzem mintha a férfi oldalam el lenne nyomva (ha van ilyen egyáltalán) de ezzel szemben a totális női oldalam is. És mindeközben úgy érzem valamelyikben ki kellene teljesednem, hogy normálisan érezzem magam, de nem megy. Ne haragudjatok, hogy ennyire zavaros amit írok, de ez még számomra is kézzel megfoghatatlan.. Még én is csak most fejtegetem ezt. Léteznek ilyen emberek akik hasonlóan éreznek? Mit lehet kezdeni ezzel?


Válaszaitokat előre is köszi!



2016. jan. 19. 02:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nincs semmi baj, és veled sem. Ha címkét akarsz magadra húzni, akkor a nemi identitásod non-binary/genderqueer -tehát nem vagy a két véglet, férfi vagy nő. Lehet, hogy azt gondolod csak egy nemben lehet kiteljesedni, ezt végülis te tudod, hogy hogyan fogod fel az életet, de a férfi-nő dolog egy spektrum, nem igazán ilyen fekete-fehér dolog. Örülj neki, hogy benned sok szín van elrejtve.

Hormonvizsgálat nem kell, nyilvánvaló lenne, ha valami baj lenne vele.

2016. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Sokszor én embernek nem érzem magam, így se nőnek se férfinak nem érzem magam egyáltalán.Valami egészen nemtelennek . ..amit nem tudok megfogalmazni. serdülőkoron már én is túl vagyok.De az nemtelenség érzése,hát nem tudom Talán lelki dolgok ezek amiket tisztázni kellene magunkban.
2016. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

Én is abszolút így érzek, bár biológiailag férfi vagyok, igazából nem is érzem magam annak, de nőnek se, szóval az életemben nem játszik nagy szerepet a nemiség kérdése, vagy hogy mi számít férfiasnak vagy nőiesnek. Ugyanúgy vannak nőies és férfias érdeklődésem is.

Néha a 4 fal között hordok női ruhákat is, illetve 16 éves korom körül voltak transszexuális gondolataim is, de ezek megszűntek, mert pont ugyanez az érzésem, hogy nem akarnék teljesen ellentétes nemű lenni.

Sajnos nehezebb is így a párkapcsolati dolgok is, mert csak hozzám hasonló "fiúsabb" lányokkal érzem jól magam. De nem kell ehhez hogy fiúsabban nézzen ki az illető, gyakorlatilag csak a viselkedés számít jobban. Viszont én heterónak mondanám magam inkább.

Viszont volt már olyan párom aki szintén kicsit hasonló cipőben járt és úgy teljesen jól éreztem magam, el is felejtettem, hogy vannak ilyen problémáim. Mert ő elfogadta, hogy ilyen vagyok és úgy éreztem, hogy mindkét oldalam kiteljesülhet. Ergó, ha külsőleg nem is mindig (kivéve a 4 fal között), de lélekben megvalósíthattam ezt a "vegyességet". Szexuálisan/érzelmileg/szerepkörökben/mindenhogy.

21/F

2016. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Először is, ahogy már többen is írták, a hormonális vizsgálat célszerű lenne, illetve, ha az endokrinológia nem fogad, akkor a nőgyógyász. A PCOS gyakran okoz túlzott tesztoszteron-termelést, ami megingathatja a női identitást.


A transzneműség és a transzszexualizmus külön fogalmak. Transzszexuális az a személy, aki - leegyszerűsítve - a születésekor anyakönyvezett nem ellentéteként szeretne élni, pl. női testben élő férfi. Transznemű pedig az az ember, akinek a lelki neme nem teljesen egyezik meg a születésekor anyakönyvezett nemmel. Tehát te lehetsz transznemű, de feltehetően nem vagy transzszexuális.


Gondolom, most 100% nőként élsz. Mi lenne, ha kicsit férfiasabb lennél? Próbáltad-e már? Nőként egyszerűbb ezt megoldani. Nőként minden további nélkül vásárolhatsz neked tetsző dolgokat a férfi osztályról, és különösebb stigma nélkül viselheted azokat. Például farmer, edzőcipő vagy ing - ezek eléggé semleges dolgok. Hordj rövid frizurád, vagy a hosszú hajad kösd egyszerű lófarokba. Járj többet edzeni (súlyzós edzés) így a férfiasságod kiteljesítésén túl teszel az egészségedért is. Ismerkedj (baráti szinten) férfiakkal, legyél laza, de határozott. Amikor velük lógsz ne úgy öltözködj, mint egy csajos estén, vagy szokásos buliba, hanem mint pl. munkahelyen, vagy egy fokkal jobban, mint otthon. Egy jó fej csajnak meg tudnak nyílni a férfiak.


Figyeld meg, hogy hogy érzed magad így, és hogy érzed magad nőies nőként. Melyik a jobb, stb. Nem feltétlen szükséges választanod, nőként szélesebb spektrumon mozoghatsz, így lehetsz a mindennapokban is kicsit férfias. Esetleg megpróbálhatod variálni a kettőt, időnként férfias, időnként nőies ruhákat viselve, pl.


Ne akassz magadra címkéket. Légy önmagad. Hogy a társadalom miként határoz meg, az másodrangú dolog. A társadalom szereti az embereket kis, kényelmes skatulyákba zárni, csak az emberek nem mindig ilyenek.


A nem fogalma eléggé zavarossá kezd válni az utóbbi időkben, és a bölcsészek komolyan foglalkoznak a témával. A nem meghatározása, megélése iskolától függően eltérő, bár a legtöbben egyetértenek azzal, hogy a nemi szerepeket a társadalom határozza meg, és a társadalom "férfi"nak illetve "nő"nek az abba a nemi szerpbe beleillő embert határozza meg. Ehhez annak elsődleges és másodlagos nemi jellemzői hozzátartoznak, bár azok, mint tudjuk, megváltoztathatóak.

2016. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó komment kissé megnyugtatott valamiért, bár meg kell mondjam így se élek azért teljesen nőiesen. Tehát mondhatni inkább uniszex módon öltözök. Mégis az alkatom teljesen nőies és ez nagyon zavar, mert úgy érzem a férfiasságom nem jut érvényre. Lehet erre az edzés valóban megoldást jelenthet. Furcsa ez. Ha választhattam volna biztosan valamilyen androgünebb testbe költöztem volna..
2016. febr. 1. 17:46
 16/18 anonim ***** válasza:

Én pont úgy vagyok vele ahogyan te. Igaziból nincs szükség rá hogy címkét találj, elég ha egy olyan emberre akadsz akivel viszontszeretitek egymást. Ne próbálj elvárásoknak megfelelni. Olyan megjelenéssel, viselkedéssel ruházd föl magad ami jól esik, ne próbáld semmihez sem igazítani magad ami nem te vagy! Lény ha kell kreatívan önmagad ;)

Egyébként van erre is címre Agender, Genderless

https://www.youtube.com/watch?v=eUnYVMAn6uc

2016. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én is hasonlóan éreztem mint te. Mára már tudom, hogy agender, azaz nemtelen vagyok. Rengeteg nem-bináris (nem férfi vagy nő) nem létezik. Nyugodtan utánuk olvashatsz, hátha találsz olyat ami definiálja hogyan érzel.
2016. febr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális valamilyen szinten, szabadlelkű vagy, nem tudod azonosítani magad a sztereotípiákkal illetve nem szeretnéd beszorítani magad egy szerepbe. Ez lehet részben a társadalmi nyomás eredménye, de az is lehet, hogy olyan "magas szinten" vagy emberileg, hogy nincs is szükséged ezekre a szerepekre. Az angyaloknak, a földönkívüliekek általában nincs is nemük. Na de nem akarok nagyon elmenni ebbe :D Szóval ezzel nincs gond, sztem ne agyalj túl sokat rajta. Végülis embereket vagyunk, élőlények, lelkek elsősorban nem nők vagy férfiak.
2016. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!