Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha úgy érzem...

Mit tegyek ha úgy érzem lélekben kétnemű vagyok?

Figyelt kérdés

Biológiailag lánynak születtem és testalkatra is teljesen feminimnek mondanám magam. Szóval testiségben ez nem mutatkozik meg. Kis korom óta nem tudtam sosem azonosulni a női és férfi véglettel. Lélekben nemtelennek vagy kétneműnek érzem magam. Ami érdekes, hogy a szexuális orientációm is kettősséget mutat vagy amolyan nemtől függetlenedést. Biszexuálisnak is érzem magam, hogy megbonyolítsam a kört.. Valójában ez már régebb óta tiszta. Ezt már nagyjából letisztáztam magamban. Azonban az identitásommal mindig is hadilábon álltam. Állok most is. A transzneműségen is gondolkodtam már, de ez a nemtelen érzés ezt kizárja úgy érzem. Mert magával a nem fogalmával vagyok viharos viszonyban. Mi a férfi és a nő a társadalmi szerepein, biológiai adottságain túlmutatva?

Bár érdekes, mert kissé úgy érzem mintha a férfi oldalam el lenne nyomva (ha van ilyen egyáltalán) de ezzel szemben a totális női oldalam is. És mindeközben úgy érzem valamelyikben ki kellene teljesednem, hogy normálisan érezzem magam, de nem megy. Ne haragudjatok, hogy ennyire zavaros amit írok, de ez még számomra is kézzel megfoghatatlan.. Még én is csak most fejtegetem ezt. Léteznek ilyen emberek akik hasonlóan éreznek? Mit lehet kezdeni ezzel?


Válaszaitokat előre is köszi!



2016. jan. 19. 02:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kóstolgasd az életből azokat a dolgokat amire vágysz!

Ha túl fiatal vagy, (ami nem elképzelhetetlen) adódhat pár jel félreértéséből, illetve rosszul feldolgozott élményekből is. Lehet hogy egy szexológus sokat tudna segíteni!

2016. jan. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Orvossal beszéld meg, mert valószínűleg tud segíteni, hogy megtaláld magad. Hormonvizsgálat sem ártana.
2016. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az 1. gondolom szexuálpszichológusra gondolt.
2016. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szexuálpszichológus mit tudna nekem mondani?

Továbbá a hormon vizsgálat miért lenne számomra célra vezető? Testileg nem érzek androgünségre utaló jeleket. Abszolút feminim alkat vagyok.

2016. jan. 19. 12:50
 5/18 anonim ***** válasza:

Talán ne te döntsd el ezeket a hatalmas szakértelmed alapján, hanem inkább bízd orvosra.

HA tényleg szeretnéd, hogy segítsen.

2016. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Angelo84 ***** válasza:
100%

Én csak ilyen embert ismerek, ugyanis "lélekben" mindenki nemtelen...az, hogy az ember butaságból egyes tulajdonságokra ráaggatja, hogy ez férfias, meg nőies, azzal pontosan azt idézi elő, hogy sok biológiailag nő férfiasnak gondolja magát és persze fordítva, ebből lesz a biszexuális meg homoszexuális gondolkodás. Biológiailag különböztetünk meg nőt és férfit, nem pszichológiailag.


Van is egy kedves kis mondás, amit talán pont ideillik.


Lelki értelemben a Férfi aspektus a józan akarat és erő, a Női aspektus pedig a tiszta szeretet és bölcsesség, és az ember attól ember, hogy e kettő egyszerre van jelen benne.

2016. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem állítom magamról, hogy nagy szakértő lennék, csak azt gondolom ezt a lelkemben érzem és ezért kérdeztem miért lenne egy hormonvizsgálat célra vezető. Mi derülhet ki ebből? Esetleg az, hogy a női mellett az átlagnál több a férfi nemi hormonom is vagy esetleg kevés női és férfi termelődik? Én csak kíváncsi vagyok, szóval nem említettem, hogy értenék hozzá
2016. jan. 19. 13:40
 8/18 anonim ***** válasza:

Az derülhet ki, hogy valamelyik hormon szintje annyira alacsony, vagy magas, hogy az már megzavarhatja a nemi identitásodat.

Ezen kívül, nem tudom, hogy hallottál-e róla, de pl. Albániában van olyan vidék, ahol elég sok serdülő lánnyal előfordul, hogy egyszer csak nemet váltanak. Szépen kinőnek a férfi nemi szervek, leereszkednek a herék, stb.

Ők férfiak - de ez csak a serdülőkorban derül ki.

Már csak azért is orvost javasolok, hogy mindez kiderüljön.

2016. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Angelo.. Talán igazad van, mégis érzek magamon egy kényszert, hogy el kell döntsem mi felé hajlok. Nem tudom ez honnan jöhet.


Ami az albániai serdülő lányokkal megtörténik, az velem már biztos nem fog, hacsak nem mesterséges módon. Ugyan is már nem serdülök. 20 éves vagyok. Ekkor már nem hinném, hogy egyszer csak kiszőrösödnék, heréim nőnek és méretes csiklót növesztenék. Megijednék azért. Amúgy érdekes. De miért pont Albániában és mitől?

Lehet egy pszichológussal is el kellene majd beszélgessek.

2016. jan. 19. 18:05
 10/18 anonim ***** válasza:

"De miért pont Albániában és mitől?"

Ott is csak néhány vidéken.

Valószínű genetika van mögötte: csak serdüléskor indulnak be rendesen a férfihormonok. Ha ezen már túl vagy, akkor nálad nem lesz ilyen.

A hormonvizsgálat ezzel együtt jó lenne.

2016. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!