Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lett velem már megint?...

Mi lett velem már megint? Miért ilyen rossz ez a nap és miért hazudik mindenki?

Figyelt kérdés

Mindig a legjobb barátja akartam lenni mindenkinek! Semmit nem csinálok az életemben, orokké csak bizonyítok, hogy igenis jó barát vagyok - és bizonyítok! Még a lelkemet is odaadnám a barátaimnak, csak hogy oruljenek. Semmi nem olyan fontos nekem az életben, minthogy jó barát lehessek!

Na lássuk... Ezt szépen ki is használják.

Mi vagyok én? Hotel, bank, étterem, szemetesláda, telefonszolgáltató, futár? Hát semelyik nem vagyok, mégis mintha minden lennék!

Akiket most újra a barátaimnak hittem, átvertek és hazudtak nekem... Én képes lennék rájuk várni egész nap a zuhogó esoben meg akárhol, csakhogy láthassam oket... Ok meg.. hmm.. hát 2 órát sem képesek megérteni, hogy nincs idom! Nem kényszerít rá senki, de ha valaki hív én azonnal ott vagyok. Ha pénz kell valakinek szó nélkul adok kolcson. Ha valakinek muszáj nálam aludnia, szó nélkul engedem. Miért használnak ki?

Mostanában már egyre fáradtabbnak érzem magam...

Ma már osszevesztem mindenkivel, akivel lehetséges volt. Kikapcsoltam a telefonom és rosszul érzem magam. Mit tegyek most?

Ja, még annyit, hogy akármi is torténik, én sosem emlegetem meg és még meg sem haragszom! Úgy találkozok veluk, mint azelott... Mintha semmi sem tortént volna, akárhogy is megsértenek vagy megaláznak.

A legjobb barát akarok lenni, mégsem vagyok :(


2010. márc. 13. 19:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja, és még egy példa: Nagyon lenne okom haragudni az egyik barátomra, millió ok miatt! De egyáltalán nem haragszom...

Felhívtam telefonon, hogy jon-e ki velem egy kicsit, erre o azt mondja, hogy megy aludni (7 órakor este!!!), pedig holnap semmi dolga nincs! Itt van az a határ, mikor azt kellene mondanom: végeztem mindekivel!

2010. márc. 13. 19:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

két lehetőséged van.

1. keress magadnak olyan barátokat akik nem használnak ki

2. változz meg. nem jó ez a taktika hogy mindenkinek mindent megteszel, jobban fognak becsülni ha nem fogsz mindig ugrani ahogy kérnek tőled valamit. egyébként honnan veszed hogy ők a barátjuknak tartanak téged? sztem egymás között csak úgy beszélnek rólad mint az ügyeletes csicska. szerintem jobb lenne ha levetkőznéd ezt a rossz tulajdonságodat

2010. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
először is tanulj meg magadnak elveket keresni aztán próbáld meg Magadat azokhoz tartani mert barátokat csak úgy lehet szerezni ha tartod Magad a saját véleményedhez habár nekem nincsenek max haverok de nem is tudnék senkit se barátomnak tekinteni de ha ténleg kötöd magad az elveidhez akkor lehet, hogy jobban fognak tisztelni
2010. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az elveim azok, hogy a barátok a legfontosabbak és nekik mindent!!!
2010. márc. 13. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted az embereket és boldogá akkarod tenni öket az rendben van, de ne hagyd magad kihasználni.

Ha olyasmire kérnek ami neked nem tetszik mondj nemet.

2010. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, csak azért én nem hagyok mindent rájuk. Mindenkin seg1tek amikor csak esélyem adatik, rendes vagyok velük, ha kell még az ingemet is odaadom nekik egy köszönömért. De sajna ennél többet nem is kapok, van amikor ennyit se. Nem szemrehányást akarok tenni, hogy bezzeg én mennyi mindent tettem, csak annyit, hogy olyankor is legyenek a barátaim amikor nincs hasznuk belőle. Van egy két gyerekkori úgymond barátom. Az egyik amikor találkozunk állandóan nyalizik, hogy jajj mennyire hiányoztam, milyen jó együtt lógni velem, de ha én nem hívom akkor nem is találkozunk. A másik meg olyan, hogy odafut ahonnan többet kap.
2010. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne akarj mindenki barátja lenni, mert ez lehetetlen és felesleges. Nézelődj és keress párat akik a barátaid lehetnek és nekik adj meg mindent. Nem kell mindenki után loholni és nyalni neki... És még a barátaidnak sem kell mindent megengedni és megtenni! Ha mindent hagysz és megteszel akkor sosem lesznek igazi barátaid. Ha valami bánt, meg kell nekik mondani, és magadra is kell gondolnod. Ismerek valakit aki mindenkivel jóban akar lenni, hát elég idegesítő.
2010. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!