Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért fontos, vagy mikor jó,...

Miért fontos, vagy mikor jó, ha van spontaneitás abban, ahogy viselkedésünk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 11:12
 1/2 dr.cuddy válasza:

Vannak pillanatok, amikor az ember spontán megnyilvánulásain keresztül sokkan jobban tud érvényesülni. Szerintem ilyen helyzetekben jobban megmutatkozik a személyisége, és az, hogy mennyire talpraesett, hozzáértő, stb. Persze ez nem vonatkozik azokra a helyzetekre, amikor előzetes felkészülés szükséges (gondolok például egy prezentációra, amit ő tart). Például ha valaki prezentációt tart egy bizonyos témáról, és közben felmerülnek "váratlan" kérdések, jó, ha tud válaszolni. Ebből is látszik az improvizációs készsége.

Vagy néha turisták megkérdeznek egy útvonalról, és te annyira nem is tudsz angolul, de mégis sikerül megértetned magad velük. Szerintem ilyenkor az ember sikerélményt él meg ("Csudába is, mégis tudok valamit!")

2010. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, kinek mit jelent a spontaneitás?

Leht, hogy bonyolult...

2010. febr. 23. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!