Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány, + koncentráció...

Önbizalomhiány, + koncentráció hiány?

Figyelt kérdés

összefügghet? lehet nem de akkor segítsetek, légyszi.

Az van, hogy nagyon nincs önbizalmam, mindenre aztmondom hogy nem fog sikerülni, inkább meg se próbálom, ha megpróbálom akkor meg nemjön össze. néha igen de akkor meg aztgondolom, hogy véletlen volt. mindenhez "hülyén állok hozzá" (ismerősök szerint). Hogyan szerezzek önbizalmat?


Valamint, nemtudok koncentrálni. Suliban órán maximum az első 20 percben tudok figyelni, utána nem. Igy az anyag nemmarad meg bennem, de otthon se tudok a tanulásra koncentrálni elkalandoznak a gondolataim, vagy elkezdek rajzolgatni a füzetbe/könyvbe ilyenek. Eléggé leromlott az átlagom is. Valami tippek koncentráció növelésre?


2010. febr. 22. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet. Lehet, hogy "csak" nem érdekel a tanulás, illetve nem találtad meg azt, ami motiválna, de az is lehet, hogy mélyebb oka van, amelyen pszichológus tudna segíteni.
2010. febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az lehet a gond hogy nem érdekel a tanulás, mert még 6.ba kitünő voltam. Most 9.es vagyok és 3,8 az átlagom. :S Akkor 6.ba még érdekelt?! a tanuláshoz ugyanugy állok hozzá, csak mégse megy :(
2010. febr. 22. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben ennyi alapján csak a pszichológust tudom ajánlani.
2010. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi. Hát szentem szüleim nemigazán örülnének ha ezt igy földobnám. "Hé anyu/apu nem akarsz elvinni pchiológushoz és még fizetni is?" tuti az lenne hogy "Kislányom haggyál már a hülyeségeiddel." :S
2010. febr. 22. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagy baj van a szüleiddel való kapcsolatban, ha ezt gondolod, és valószínűleg ez is összefüggésben van a problémáddal.


Halkan jegyzem meg, hogy az iskola- és a körzeti pszichológusért nem kell fizetned.

2010. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értem. nagyonnagyon köszi =)


hát nem ezt gondolom, hanem igy is van. mert már régebben volt róla szó, és sajnálják rá a pénzt, meg hogy majd megoldódik. De szerintem magától az ilyenek nemnagyon oldódnak meg =(

2010. febr. 22. 19:24
 7/9 A kérdező kommentje:
komikat még légyszi, segitsetek!
2010. márc. 14. 21:13
 8/9 anonim válasza:
Mi változott a jó jegyek óta? Volt mikor volt önbizalmad? Próbáld meg visszaálítani azt az állapotot. (ajánlom az 'Így jártam anyátokkal' c. sorozatot, figyeld meg Barney-t és vegyél át egy kicsit a stílusából)... ha valami nem jön össze,ne arra gondolj egyből,görcs szerűen hogy: "jajj,béna vagyok,mindenki engem néz,rajtam röhög" HANEM légy a megszokodt önmagad,érezd magad úgy,mintha te lennél a legnagyobb ász (és így az is lehetsz)
2010. márc. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) hmmmm... köszi az ötletet
2010. márc. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!