Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » önbizalomhiány. Mit tegyek?

önbizalomhiány. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

képtelen vagyok elfogadni magamat, mind külsőleg, mind belsőleg. agyilag felfogom, hogy mit kéne tennem, de nem vagyok rá képes.. Pl.: felkelek, elkészülök, minden, tegyük fel, hogy egy kicsit elégedett is vagyok a tükörképemmel, aztán kilépek az utcára és rögtön önbizalom=0 merthogy: "úú ez mennyire szép. aztaa neki szép haja van.." és teljesen összeomlok belül, soha nem fogom tudni elhinni hogy szép vagyok, hiába mondják, arról is csak az a véleményem, hogy azért mondják mert nem akarnak megbántani..

ennyit a külsőről.. belsőmmel meg úgy vagyok, hogy azon parázok állandóan, hogy mit gondolnak rólam mások (tudom hogy teljesen felesleges, mégsem tehetek ellene..)Meg ha bármit teszek/mondok, 'hú hát ezt nem így kellett volna'. Néha képes vagyok megfeledkezni önmagamról, de néha meg a barátaimról is úgy gondolom, hogy nem szeretnek. (amire pláne semmi okom..) Szval állandóan csak a hibákat látom magamban, tehetek valamit ez ellen? 15/L


2011. ápr. 30. 20:23
 1/2 Snowpehely ***** válasza:
Ugyanigy en is. :) Az en megoldasom erre az, hogy azt mondogatom magamban: majd ugy is lesz valaki, akinek tetszeni fogok,ugy, ahogy kinezek. Vannak nalam csunyabbak is. Nekem is rengetegszer van, hogy modok valamit, utana meg 2 orat ragodom rajta, hogy mit kellett volna. Ezen azt hiszem nem lehet valtoztatni.Iratkozz be valamit sportolni, tegy olyat, amiban sikered lehet. A szepseg nem minden. Hany csunya, de okos, tehetseges ember szaladgal az utcan? A zeneszek sem mind szepek. Kuzdosportok (tudom, lany vagy), onvedelmi tanfolyamok novelik az onbizalmad. Es olvasgasd a Gyk-t, itt no csak meg az onbizalmad, amikor latod, mennyi retardalt van. TISZTELET A KIVETELNEK.:)
2011. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Először is húzd ki a tévét, ne vegyél hülye újságokat, ahol szépségideálokat állítanak eléd, amivel manipulálják a gondolataidat. Aztán ha ez megvan alakítsd ki a saját megjelenésedet olyan módon, amely az előnyös részeidet kiemeli, az előnyteleneket hangsúlytalanabbá teszi.
2011. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!