Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sors vagy véletlen? Szerintetek?

Sors vagy véletlen? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintetek mindenkinek megvan előre írva a sorsa? vagy a véletlenre van bízva és azok alakítják a sorsunkat?
2010. jan. 27. 12:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ilyen létezik hogy a sors "könyve".De olyanról már halottam hogy az élet "könyve".Ahogy alakítod az életedet,úgy lesz az megírva.
2010. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki az önmegvalósítás, mint cél felé halad a saját útján melyet rengeteg környezeti tényező és személyiségjegy befolyásol. Nem hiszem, hogy meg van írva a sorsunk, az életünk célja adott és az amit véletlennek nevezünk segít elérni a célt.
2010. jan. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"a döntés itt a két kezünkben, nem a végzetedben:D" depresszió.....nekik igazuk van(:
2010. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
én hiszek a sorsban :)
2010. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

És álljon itt még 2 vélemény:


"Nem változtathatunk azon, hogy a víz mindig lefelé folyik, de tanulmányozhatjuk a sodrását, és ahelyett, hogy próbálnánk ellene szegülni, kihasználhatjuk célunk érdekében." /Elmer Wheeler/


"Az élethelyzeteim adottak. Ebben determinált vagyok. Rajtam áll azonban, hogyan viselkedem e helyzetekben. Itt a szabadságom. Élethelyzeteink nagy részét - családunkat, szociális körülményeinket, betegségeinket - szinte "készen kapjuk", vagy legalábbis igen sok, tőlünk független külső faktor határozza meg azokat. Viselkedésünk szabályozása azonban a hatalmunkban van, tőlünk függ. Így fonódik össze életünkben a determináció és a szabadság. Epiktétosz figyelmeztet arra, hogy azzal kell foglalkoznunk, ami tőlünk függ... A szabadság értelme a nehéz helyzetek nemessé formálása viselkedésünkkel." (Popper Péter)

(4. válaszoló)

2010. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszek a véletlenekben :P
2010. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
az élet olyan mint a barátok közt xD mindig minden valami miatt történik. mindennek megvan az oka, még annak is hogy leesik a pohár az asztalról...
2010. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!