Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az életszemléletről szóló...

Az életszemléletről szóló könyvek gyakran írják, hogy napi rendszeres munkával lehet megváltoztatni a pesszimista életfelfogást. Mi az ami tényleg működik?

Figyelt kérdés

Számomra ez olyan megfoghatatlan és bonyolult, minden bonyolult számomra ami nem kézzelfogható, mint pl. a lelki dolgok...

Nincsen leírva, hogy "csináld ezt és azt és amazt, és egy minimális reménysugár esetleg lehet, hogy majd egyszer talán jobb lesz... Ehelyett csak az van rendszeresen kiemelve, hogy rengeteg elszántság, elhatározás és kemény napi munka szükséges hozzá.



2014. szept. 6. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ha olyat csinálsz, amit szeretsz, amihez értesz, és amiben még tudsz is fejlődni, az mindenképpen fejleszti az önbizalmad, mert bizonyára sikeres leszel benne és sokan meg fognak dicsérni, te pedig ezáltal nagyon is értékesnek fogod érezni magad, ami még jobb teljesítményre sarkall.


Csak egyrészt nehéz megtalálni ezt az elfoglaltságot, másrészt nehéz ezzel kapcsolatban munkát találni, meg olyan főnököt is nehéz találni, aki képes motiválni az alkalmazottakat.


Számomra legalábbis mindenképpen szükségeltetik kívülről származó pozitív visszajelzés a munkám felől, mindegy, hogy a szakmámról van szó vagy éppen az ebéd elkészítéséről. Magamat hiába dicsérgetném, az nem használ, nem leszek tőle pozitívabb felfogású.


Amikor viszont minden rossz megtörtént velem, ami csak lehetett, akkor azzal egyszerű vigasztalni magam, hogy ennél nincsen lejjebb, minden csak jobb lehet.


Igazán csak a köztes állapotokat nehéz elérni és szinten tartani, nekem a végletek között ugrándozik a hangulatom, ez a fő problémám...

2014. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak működő dolgok.


Ez az egész téma eléggé félre van értve, úgy értem a legtöbb ember félre érti.


Leírom neked a legtöbb ember ezekből mit ért és mit tesz.

A legtöbb ember azt gondolja, hogy ami a múltban történt az rossz, így személyiségfejlesztés ürügyén, az olyan dolgokat amelyek nem az általuk várt eredményt hozták, száműzik a gondolkodásukból. -Nagyjából a múltjukat.

A legtöbb ember azt gondolja, hogy a dolgok történnek, bárkinek és bárminek nagyobb befolyása van az életére mint önmagának. – Így amikor például a pozitív gondolkodásról hall, azt gondolja, hogy eddig azért történt csupa rossz, mert negatív volt, most majd azért történik csupa jó mert pozitív. A legtöbb ember ezért csupa jót igyekszik feltételezni a történésekről amelyeket továbbra sem befolyásol, így a nem várt eredmény gyengíti a hitét. –Azt állandóan töltenie kell, így a kemény munka alatt azt érti, hogy állandóan a hitét tölti. – Állandóan „negatív” embereket igazít ki. Mert azt gondolja, hogy azért történnek vele rossz dolgok, mert ezek a negatív emberek lehúzzák..

Az ilyen embereknek soha nincs B tervük, mert mélyen abban hisznek, hogy az A terv sikerülni fog és ha egy ilyen emberrel valaki egy B tervet akar egyeztetni azt keményen le fogja negatívozni "pozitív" hősünk.


Miért reagálnak így az emberek az önsegítő könyvekre ? Mert ez a változás kompatibilis leginkább eddigi hitükkel és történés alapú világnézetükkel. A pozitív gondolkodás legnagyobb példája Edison, hol 900, hol ezer, hol 1400, hol pedig tízezernél is több sikertelen izzólámpa kísérletet írnak róla. Először is, igen mogorva ember volt, nagyon is messze állt a megnyerő személyiségtől és a mosolygós bűbájtól, ami viszont a legfontosabb azt az x-száz vagy x-ezer kísérletet elvégezte és nem úgy történt, hogy hirtelen pozitív lett vagy motyogott valami megerősítést, erre felkapcsolta a lámpát és az úgy maradt. A legtöbb ember viszont azt hiszi, hogy eddigi élete, életének eredménye nulla, a küzdelem már meg volt, de majd most, most, hogy pozitív lett. – Ez nem pozitív gondolkodás, hanem mikulás láz, amikor a mikulás hozza a csomagot, ha jó vagy és ezért igyekszel jó lenni ha sikerül, vagy ha mások is látják. Ezért aki mindezt félre érti másoknak mutatja azt amit a pozitív gondolkodásról gondol. Bízva a nagy ajándékozóban aki a PG Pozitív gondolkodás.


Nézzük a kérdésed, hogyan lehet megváltoztatni a pesszimista életfelfogást. Hát úgy, hogy elfogadod, hogy veled történő dolgok 99%-a alapesetben és látszólag nem neked kedvez, a cselekedeteid 80% látszólag vagy teljesen eredménytelen vagy látszólag csak az eredményeid 20%-át hozza. –Akár pozitív vagy akár negatív, akár olvastad a titok könyveket akár nem.

Érthetőbben 100 eseményből egy fog neked a várt módon kedvezni és tíz cselekedetedből kettő hozza a számodra várt eredményt. Első lépcső, hogy ezt elfogadod mint előfeltételezést és például úgy cselekedsz, hogy egyáltalán nem adod fel az első 8 próbálkozásnál, mert tudod, hogy előbb utóbb eredménye lesz a munkádnak.

Miért nem neked kedvez a történések 99%-a, azért mert azt vagy a természet hozta létre vagy más emberek úgy hogy számukra kedvező legyen. – Azaz, ha te magad hozol létre helyzeteket azaz cselekszel, már csak 80% lesz az ami látszólag nem kedvező számodra, azaz sokkal nagyobb az esélyed.100 "tőled független" történésből 1, az általad létrehozott történésből nagyjából 16 az ami számodra kedvező. – Ha a munka 100%-át elvégzed és elfogadod, hogy a munka 20%-a fogja az eredményeid 80%-át hozni, akkor nyilván nem adod fel, a munkádnak eredménye lesz, ez az eredmény megalapozza a hited és a pozitív gondolkodásod, hiszen te is tudtál eredményt elérni.


Ha megvan benned a készség a plusz kilométer megtételére és megteszel olyat is ami látszólag nem a számodra elvárt eredményt hozza, akkor is nagyobb lesz az elvégzett munka és annak nagyobb lesz a 20%-a is.


A hit sem egy mágikus valami egyszerűen, amiben hiszel, azért teszel, amiben nem hiszel azért legfeljebb kényszer hatására.


Aztán ott van ez a múltas dolog. Ha dolgozol és a számlák, váratlan események elviszik minden pénzed, az ugye kudarc ? Nem lehet, hogy valójában siker, hogy van munkád és kitudod fizetni a számláid ? Ha hirtelen jutalmat kapsz, és elromlik a mosógéped, így arra költöd az egészet. – Az most kedvező vagy kedvezőtlen ? Mit tennél ha nem kapnál jutalmat, megoldanád ? Nos ha megtudnád a jutalom nélkül is oldani, miért kéne a jutalmad elkölteni. Ha pedig nem, vajon mit is kezdenél a pénz nélkül. Vajon olyan szerencsétlen vagy, hogy akárhányszor plusz pénzt kapsz mindig történik valami ? Vagy olyan szerencsés vagy, hogy akárhányszor történik valami pénzhez jutsz ?

Tehát, fogod eddigi életed összes eredményét, mindent amit kudarcnak tartottál és megvizsgálod egy merőben más nézőpontból, megkeresed benne az eredményt, még ha nem is a várt eredmény, az eredmény amit te értél el, a jó dolog ami veled történt. –Azaz pont hogy nem bezárod eddigi egész életed és a múltad egy sötét raktár mélyére amire ezt írod, negatív lom, hanem átértékeled az eredményeid. A kudarcból tapasztalatot, vagy egy más jellegű eredményt hozol ki. – Így megfog változni mégpedig gyökeresen az amit a múltadról gondolsz, vele az amit a jelenedről és az amit önmagadról.


Aztán ne egy történésben higgy, hanem a folyamat sikerében.


Így már érthetőbb a rengeteg elszántság, kemény munka és az elhatározás ?

2014. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!