Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az hogy nem tudok...

Miért van az hogy nem tudok sírni, és miért nem tudom kimutatni az érzéseim?

Figyelt kérdés
Mikor meghalt a nagypapám akkor se tudtam.Mikor a hugom vagy a párom halt meg akkor is olyan jól esett volna de nem tudtam.Érzem hogy kell,de valamilyen oknál fogva nem jött a könny.Vannak pillanatok amikor pl a lányom olyat csinál és elérzékenyülök de nem tudom kimutatni.A szeretlek szót is olyan gyakran használom.Miért van ez?Pl a szüleimnek egyáltalán nem tudom kimutatni az érzéseimet.
2010. jan. 6. 12:35
 1/5 A kérdező kommentje:
a gyakran helyett ritkánt akartam írni.Bocsika.
2010. jan. 6. 12:47
 2/5 anonim ***** válasza:

vannak ilyen típusú emberek. mondjuk nőknél ritka...

szerintem az oka a gyerekkorodban keresendő.

feltételezem, otthon sem volt divat a szeretet kimutatása, esetleg túl szigorúak voltak veled.

2010. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez általában olyan emebereknél fordul elő akiknek gyerekkorukban nem mutatták meg mi is az a szeretet.

Amit nem ismersz azt másnak sem tudod odaadni...

2010. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából a szüleim nagyon sokat törődtek velünk.Nagyon sok szeretetet kaptunk de azért köszönöm.
2010. jan. 6. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én is ilyen vagyok, csak én férfi. Sokszor van olyan, hogy jól esne sírni, de nem tudok:( Bár engem arra neveltek, hogy "egy fiú nem sír!" Ez oltári nagy hülyeség, de betartottam, mert egyrészt kisebb koromban még nem tudtam, hgoy ez nagy hiba, másrészt meg azért, mert azt mondták a szüleim, hogy fogjam vissza, én meg szófogadó voltam... Annyira elrejtettem mindíg, hogy mára meg már ha szeretnék is, akkor sem tudok, vagy csak nagyon nehezen. Nekem is meghalt a nagymamám, mindenki sírt, én meg nem tudtam, pedig az inger megvolt, de könnyek nem jöttek.... Szégyelltem magam:( Ritka, amikor sikerül, de akkor is csak pár könnycsepp. Próbáltam már, hogy rossz dolgokra gondoltam, hogy hátha sikerül megkönnyebbülni, de nem jöttek a könnyek... Haragszom ezért a szüleimre, mert ezzel a "divattal" nagyon rosszat tettek nekem. Üdv: Gyuszi, 21
2010. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!