Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a padlon vagyok lelkileg...

Ha a padlon vagyok lelkileg hogyan allhatnek fel?

Figyelt kérdés
Koszonom.:)

2014. jún. 22. 20:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj el egy pszichológushoz, mert ha pl. szociális fóbiád van, akkor jobb minél hamarabb felfedezni, mert könnyen depresszió alakulhat ki belőle.


Addig is, amíg rászánod magad, írd össze, hogy mi az, amit jónak tartasz magadban, ami szerethető benned, amire büszke vagy, amiben kicsit kitűnsz a többiek közül. Hidd el, többet fogsz találni, mint gondolnád :-).


Nem ártana, ha önszuggesztiós gyakorlatokat is végeznél tükör előtt, és olyanokat mondogatnál magadnak (hangosan, egyenes testtartással, mosolyogva), hogy:


- Érdekes és értékes ember vagyok! Érdemes vagyok arra, hogy szeressem magamat és hogy mások is szeressenek!


- Jól érzem magam a bőrömben, és élvezem, hogy élek, így bárhová megyek és bárkivel találkozom, ez az érzés mindig velem marad.


(Lehet, hogy most így ezek komikusnak tűnnek, de visszahat az emberre, már pusztán az is, ha mosolyogsz.)

---

A szociális fóbiával kapcsolatban (már ha ez a problémád) van egy könyv, ami segíthet a leküzdésében:


Reneau Z. Peurifoy - Szorongás, fóbiák, pánik


Itt írnak róla, de az oldalon is érdemes szétnézned:


[link]

2014. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2014. júl. 18. 19:18
 13/13 anonim válasza:
Én is ilyen helyzetben voltam, nekem a sportolás sokat segített.
2014. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!