Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek ezzel? Meg akarok...

Mit kezdjek ezzel? Meg akarok halni

Figyelt kérdés
Már legalább 3 éve. Egyszer volt egy öngyilkossági kísérletem. Többé nem teszem meg, de ettől függetlenül meg akarok halni, nagyon depressziós és magányos vagyok. Egyetlen barátnőm volt, és világ életemben az a szerelmes álmodozós ember voltam. 3. osztályban belezúgtam egy lányba, ami 8. ig tartott, de nem lett belőle semmi. Aztán 3 évig egy másik lányba, utána jött az exem, akivel 2 évig voltunk együtt. Nagyon szerettem, de szétmentünk. Ennek már fél éve, de ennyire magányos, depressziós még sosem voltam. Jártam pszichológusnál és pszichiáternél. Beszélgettem a családommal, "barátaimmal", régi tanáraimmal, de senki nem tudott ezen segíteni. Egyszerűen nem hiszek benne, hogy jobb lesz, mert már vártam négy évet és nem lett jobb. Nem akarok életem végéig gürizni, hogy aztán egyedül meghaljak, nem akarom, hogy csak a munkából meg a sorozatokból álljon az életem. Nem akarok így élni.
2014. máj. 10. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mindenkitől a következő választ fogod kapni: tarts ki, légy nyitott, próbálj ismerkedni új emberekkel, keress valami hobbit stb.

Én azt mondom, hogyha végképp nem megy és TÉNYLEG meg akarsz halni, még azért a drogozást próbáld ki. A fűtől, illetve hallucinogénektől sokat tanulhat is az ember önismereti téren, ezt tapasztalatból mondom. Meg ha úgysincs veszteni valód, miért ne? De ezt neked kell eldöntened. Így vagy úgy, sok sikert kívánok!

2014. máj. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Térj át a testi örömökre. Ha már csak a halálra vársz, legalább teljen addig is jól az idő :)


Ha jól számolom, most 19-20 vagy. Idővel lenyugodnak a kamaszkori hormonok, nem fogsz annyira társra vágyni. A magány ellenszere pedig az ismerkedés, nem a halál :)

2014. máj. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad öngyilkosságon gondolkozni, igaz én is akartam, de most jó,hogy nem lettem! Nekem egyáltalán nem volt kapcsolatom, neked pedig csak volt, én 30 is elmúltam, mindig akartam valakit, de sosem tudtam senkit szerezni. És ez nagyon bántott, de túléltem, van pár dolog amit szeretek csinálni, ajánlom te is találj olyant, ami lefoglal és majd összefutsz valakivel.
2014. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Keress magadnak életcélt. Akarj valami maradandót létrehozni a világban, persze ezt pozitív értelemben tedd, tehát ne tömeggyilkos akarj lenni, hanem mondjuk tudós vagy ha ez nem tetszik legyél művész vagy ami lenni akarsz. Egyébként hány éves vagy?
2014. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
19, és jelenleg az életcélom hogy hősi halált haljak, hogy ha már meghalok, akkor azzal segítsek másnak. Pl kilökni egy kisgyereket egy kocsi elől, vagy megmenteni valakit egy késes támadótól, vagy ilyesmi. Hogy ha már meghalok a szerveimet fel tudják használni olyanokon, akik donorra várnak. Bár ez talán nem épp pozitív életcél
2014. máj. 12. 19:06
 6/10 Srapnel ***** válasza:

"Én azt mondom, hogyha végképp nem megy és TÉNYLEG meg akarsz halni, még azért a drogozást próbáld ki."


Ne, ne próbáld ki! A drogok csak fel fogják erősíteni a problémáidat és felhozhatnak olyan pszichiátriai kórképeket, amelyek nem jönnének különben elő soha. Egy bad trip alatt annyit fogsz szenvedni, amennyit így hetek alatt, aztán a pszichiátrián kell, hogy összerakjanak és roncs leszel. A pszichiátrián számtalan ilyen esetet kezelnek. Köszönjük a válaszolónak ezt az IGEN ROSSZ tanácsot.


Sajnos itt pár okos mondatot senki nem tud neked mondani. Egy pszichoterápia hosszú és munkával teli időszak. Neked pedig erre van szükséged. Jó hír, hogy a helyzeted nagy mértékben javítható, de meg kell dolgoznod érte. Az, hogy ezt a kérdést itt feltetted, azt jelenti, hogy szeretnél javítani a helyzeten és szeretnél segítséget kapni. Meg kell keresni a szakavatott segítséget. Azért vannak. Pszichiátert javaslok, némi átmeneti gyógyszeres támogatással egy pszichoterápia tud annyit segíteni, hogy tartalmas és normális életet élj. Ez a cél, ezt kell tenned.

2014. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy szeretnék boldog lenni, de a hosszú úttal van gondom, mert most még 19 éves vagyok, és most szeretnék boldog lenni, nem később, 30 éves koromban :(
2014. máj. 14. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


19 évesen még nem kell aggódnod emiatt, még nagyon sok lehetőséged lesz. Ugyanakkor tudom, hogy mit érzel. Én is hasonlóan érzek most, mert közel kerültem valakihez lelkileg, utána meg szétmentünk és most úgy viselkedik mint akinek ez végig nem jelentett semmit. Viszont most megyek egyetemre, próbálom elterelni a gondolataimat. Nem könnyű, én egyébként is hullámzó hangulatú vagyok. Egyszer nagyon magabiztos vagyok és próbálok erősnek látszani, utána viszont letörök. Valahogy egyik állapotban sem tudok megmaradni. Ha gondolod, írhatsz privit.


18/L

2014. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia, én is hasonlóképp vagyok, de én úgy érzem, hogy tudom kezelni a problémát... az a célom, hogy legyenek barátaim, hogy merjek egy közösség aktív részese lenni. sajnos nagyon visszahúzódó és félénk vagyok, nehezen bízok meg az emberekben, mert meg akarom előzni, hogy bántsanak (mentálisan). Általában mindig van egy barátom, akivel nagyon sokat lógok, egy idő után elmondom a dolgaimat, és ezután meg az szokott lenni, hogy leráznak, mert ki akar egy depressziós introvertált srác barátja lenni. De mindig újra próbálkozok más embereknél, mert szükségem van egy igazi-barátra.

Szóval nekem ez az életcélom, hogy normális emberi kapcsolataim legyenek.

Amúgy igazából szerintem én is feláldoznám magam egy másik emberért, de csak azért mert annyira önbizalom hiányos vagyok, hogy úgy gondolom, hogy bármelyik más normális ember élete többet ér :/ xd

am a leírás alapján eléggé hasonlítunk :/

20F

2014. máj. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Srapnel ***** válasza:

"Persze hogy szeretnék boldog lenni, de a hosszú úttal van gondom, mert most még 19 éves vagyok, és most szeretnék boldog lenni, nem később, 30 éves koromban :("


1. Ha nem fekteted be a munkát, akkor nem hogy 30, de 60 éves korodban sem leszel boldog.

2. Aki nem dolgozik meg érte, az nem érdemli meg a boldogságot.

3. Egyébként sem a boldogságra kell hajtani.

4. Ön- és világismeret, felelősségvállalás, önállóság. Ezek kellenek. Hogy lennél most boldog, amikor nem állsz a saját lábadon (még gyerek vagy) és magadat sem ismered? A helyedet a világban sem. Ezekhez kell majd a sok munka. Ne hogy azt hidd, hogy más nem dolgozik ezen. Mindenki dolga ez maga számára.


Tudod "nemes, de terhes önlábunkon állni" írta Madách és igaza is volt.


Az ún. "félénk", "introvertált", "zárkózott", "depressziós" lányok-fiúk legkésőbb a munkába állás és önfenntartás idejében kénytelenek "kijönni" a világukból, a gondolataikból. Az ilyen krízisek segítenek a megoldásban.


---


"Amúgy igazából szerintem én is feláldoznám magam egy másik emberért, de csak azért mert annyira önbizalom hiányos vagyok, hogy úgy gondolom, hogy bármelyik más normális ember élete többet ér :/ xd "


Nagy szart. Az egész rólad szól, a te önsajnálatodról, te vagy a középpontja ennek a világnak, nem a többiek. Azzal, hogy más életét előrébb helyeznéd a sajátodnak, csak azt jelenti, hogy már nem tudsz mit kitalálni, hogyan nyerd el a többiek (külvilág) elismerését, amiért oly nagy vággyal küzdesz. Keresel egy "ászt", "adut", amivel minden lapot lehet ütni: a saját életed feláldozását. Akkor aztán senki nem mondhatja, hogy egy jelentéktelen, megbecsülésre nem alkalmas ember voltál. Nesze nektek! Most már látjátok, mi?


A gond ezzel az, hogy az életben (főleg manapság) igen ritkák azon pillanatok, amikor önfeláldozó hősőkre van szükség, hogy azok hulljanak, mint a legyek. Akikre viszont szükség van, azok a megbízható, felnőtt, a világban megfelelő helyen tevékenykedő, önálló, de felelősségteljesen közösségben élő, azzal egészséges kapcsolatot és kölcsönös viszonyt ápoló emberekre. Ha ilyen vagy, akkor a közösség is értékelni fog. Ráadásul, mivel evolúciósan hordalénnyé váltál, ezért a boldogság jelentős része pont e közösségi megbecsülés. No meg a krízisek legyőzése utáni, megszerzett tartás.

2014. máj. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!