Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha rajtad múlna, eltörölnéd a...

Ha rajtad múlna, eltörölnéd a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 17:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom a testvéred, szörnyű lehetett.


Csupán kíváncsi voltam mások mit gondolnak ezzel kapcsolatban, mivel voltak akik elég negatívan véleményeztek a karácsonnyal kapcsolatban (többek közt a szüleim is), s nem igazán értettem velük egyet, hisz ez a szeretet ünnepe. Úgy látszik viszont, hogy itt is eloszlanak a vélemények. Sajnos túlságosan elanyagiasodott az ünnep, pedig nem erről kéne szólnia.

2009. dec. 23. 19:48
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Én örülnék ha nem lenne se karácsony se szilveszter meg szülinap névnap se mind a pénzről szól meg a műájerkedésről még a szilveszter nem annyira... ÉS ezekből már elegem van
2009. dec. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
eltörölném,de a téli szünetet természetesen meghagynám a diákoknak. :)
2009. dec. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis törölném el. Ez az egyik legszebb része az évnek. A hosszú karácsonyi készülődés már hetekkel az ünnep előtt. Minden hozzátartozik. Az meg hogy elanyagiasodott az az adott családokon áll. Nem muszáj nagy ajándékot venni nem arról szól elég egy kis meglepetés, finom kaják, egy kis karácsonyi zene, sok nevetés és beszélgetis. Karácsonyfa egy kis díszek gyertya esetleg és meg is van a karácsonyi hangulat. Mindenkinek magában kell értékelni az ünnepet nem kell felvenni olyan szokásokat amiket nem akarunk.

16/L

2009. dec. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz, de én nem látom ilyen mézes-mázosnak. Mindenki olyan ingerlékeny. Most is szenteste van és én mégis itt ülök a gép előtt. Valahogy nem vonz, hogy lássam milyen ridegek a szüleim egymással, és karácsonykor sem képesek egy mosolyt csalni az arcukra.. legalább a gyermekeikért. A körülmények sajnos túl befolyásolóak.

Aztán arra sem vágyom, hogy vége legyen a szünetnek és az iskolában mindenki arról kérdezősködjön, hogy 'jaj milyen volt a karácsonyod? mi mindent kaptál?' s egyéb közhelyes formaságok amiktől már gyomorgörcsöt tudnék kapni. Utána pedig sorolják, hogy ők milyen luxusdolgokat kaptak, meg hogy ki van nyalva a seggük, s azok akik nem állnak olyan jól anyagilag, vagy nekik tényleg a szeretetről szól a karácsony.. nekik pedig eléggé kínos ilyenkor. Hisz tudom én is voltam már ilyen helyzetben, kicsit sem kellemes, főleg mások megvető pillantásai.

Próbáltam már többször is pozitívan felfogni ezt a karácsony dolgot, de végül mindig itt lyukadok ki.

15/L egyébként.

2009. dec. 24. 21:52
 16/20 anonim válasza:
75%
19:11 teljesen igazad van minden csak a pénz körül forok és már semmi köze a szeretett ünnepéhez a szilveszter is egy kényszer buli azért bulizik mindenki mert szilveszter van és muszály sajnos semi se olyan mint régen :(
2009. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltörölnétek, akkor megváltozna a világ, ugye? Hirtelen mindenki szeretettel telve élné az év minden napját és nem lenne ez a veszett anyagias életfelfogás.


Ez nem így működik. Nem azért ilyenek az emberek, mert a karácsony (meg a többi ünnep) a pénzről szól, hanem épp fordítva. Azért lett ilyen a legtöbb ünnep, mert az emberek üresek és képmutatóak, és ezen nem változtat, ha eltörlünk egy-két alkalmat, amikor tökéletes alkalmuk nyílik álszentül és anyagiasan viselkedni.


Egyébként nálunk nem a pénzről szólt. Nem kaptam drága ajándékot és én se vittem túlzásba a költekezést, mégis mindenki azt kapta, aminek tényleg örült. Azért nem került sokba, mert nem drága ajándékokra vágytam (ha úgy lett volna, akkor sem az ára miatt vágytam volna rá). Tegnap este jó volt adni és jó volt kapni, ennyire egyszerű. És nem örülnék neki, ha pár üres lelkű ember "dögöljön meg a szomszéd tehene is" alapon megszüntetné a karácsonyt. Ha nálatok gondok vannak, akkor talán ne egy ünnepben keressétek a hibát.

2009. dec. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2009. dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
Én eltörölné, mert vallásilag semmi alapja, és szerintem még a szeretet ünnepének sem lehet nevezni. Meg véleményem szerint, annak amúgy sincs sok értelme, hogy 1 napig mindenkit szeretek, azután meg utálom. (pl: I vh.-ban is, karácsonykor puszi pajtások voltak, utána meg lelőték egymást. Nagyszerű!) Téli szünet amúgy is lenne, mivel a többi is van. Ajándékot, meg amúgy is adunk annak akit szeretünk (akik nem, azoknak meg kellene és nem 1 naphoz kötni, "adok mert most kötelező")
2010. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2009-12-25 01:53 -hozzászólónak: azt az ajándékot, amit vettél a szereteidnek, ha arra vágytak, amúgy is megvetted volna. És szerintem adni-kapni bármikor jó, ha van szeretet, ha meg nincs akkor kényszer. Ehez nem kell egy konkrét nap. (Tudom hogy valószínüleg nem olvassa a komentem. De kitudja? Hátha valaki más. Én is idetévedtem valahogy:D)
2010. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!