Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem féltetek a középiskolás...

Nem féltetek a középiskolás éveitek előtt?

Figyelt kérdés
Én most ott állok,nemsokára felvételi.Attól is félek,annak ellenére,hogy központi nem lesz.De azért egy szakra 10 embert vesznek fel...és amikor ti felvételi előtt álltatok nem féltetek? Vagy attól sem,hogy majd nem találod meg azt a termet,ahol órád lesz,vagy nem találsz barátot?Én ezektől parázok a legjobban.Főleg a buszozás.Még életemben nem utaztam EGYEDÜL buszon,mert mindig gyalog jártam suliba.De most elég messze lesz tőlem,így busszal kell járnom.Ettől is eléggé elvagyok nyomva.Segítsetek,hogyan tudnám ezt az elzárkózottságot legyőzni,és hogyan tudnék önbizalomhiányt tölteni az életembe? 14/L
2009. nov. 20. 21:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én félek nagyon,mert én is ebben a helyzetben vagyok.Voltam már nyílt napon az egyik iskolámban,most megyek a másikba.Mindkettő nagyon tetszik.Én nem félek annyira a buszozástól,én attól félek,hogy sehova nem vesznek fel!Mert szerintem lehet ez is:( az elzárkózottságot főként azzal tudnád legyőzni,hogy anyuddal vagy apuddal vagy az egyik barátnőddel elmész addig a suliig(ahova készülsz) sokszor,de főként nyáron..anyámmal is ezt fogjuk csinálni,ha Győrbe vesznek fel..de ha Csornára,akkor nem kell félni,mert az közel van:D
2009. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Tudom,már elhatároztam,hogy vmelyik nap egyszer lemegyek a bnőimmel,meg majd egyik nyári nap reggel,ahogyan mennék suliba,meg majd hogy vmelyik bnőm ott vár én meg egyedül...köszi a válaszokat!
2009. nov. 21. 21:19
 13/29 anonim ***** válasza:
Nincs mit,kedves kérdező!!!^^
2009. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

A felvételiknél nem féltem.. Nagyon rosszban voltam a szüleimmel, és körülbelül szartam a világra magyarán megmondva.

Aztán augusztusban, mikor már jobbra fordult az életem, nagyon elkezdtem parázni.

De pár hónap alatt kiderült, hogy teljesen alaptalanul aggódtam, mert tök szuper az egész. Százszor jobb az általánosnál. Már az első hetekben úgy fogod érezni magad, mint egy madár, akit kiengedtek a kalitkából (:

De hidd el, a legkisebb gondod lesz a buszozás.

Lényeg, hogy legyél nyitott, merd kinyitni a szádat, ne hagyd, hogy mások eltapossanak.

Minden rendben lesz (:


Amúgy tudom, nem sok esély rá, de hátha..

Melyik suliba készülsz?

2009. nov. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Zichy Mihály Iparművészeti Szakközépiskola...(Kaposvár) és hát ott vannak olyan napok,amikor van 10 órád,és utána még este 8ig gyakorlatiznom kell,amikor mások már rég otthon lesznek,kissé félek ettől...
2009. nov. 22. 14:03
 16/29 anonim ***** válasza:

Én nem túlzottan. (: Szerintem jó lesz. Már voltam nyílt napon is. Pár hónapja még paráztam, hogy jaj mi lesz, hogy lesz, sőőt még azt sem döntöttem el, hogy hova megyek, mit akarok továbbtanulni. De ma már tudom (: Végiggondoltam, hogy húú az alsósok sikongatása helyett majd az iskolarádió fog szólni, meg nem rohangálnak majd össze-vissza. Másrészt az igaz, középsuliba már nincs az a szintű dedó mint álltalánosba. Hogy, jaaaj most rajtad pl.: piros felső van aztán kiközösítünk. Szóval szerintem semmi okod a parázásra. Ami a barátokat illeti, tuti biztos lesz legalább 1 csaj akivel tudsz majd barátkozni.

Sok sikert! :D

14/L Ja, és ma van a szülinapom (L) :D

2009. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,bíztatásokat,és az utolsónak Boldog Szülinapot!!
2009. nov. 22. 18:44
 18/29 anonim ***** válasza:

Én lesz, ami lesz alapon élek. Nem gondolkozom előre, és nem parázom. Egyet tudok mondani, lehet hogy az első pár hét szar lesz mert teljesen más mint az ált.iskola, DE eltelik kb. 2-3 hét és minden tök zsír, haverok, jókedv, nevetés. Én legalábbis így voltam. Remélem neked is ilyen lesz! Sok sikert! Felvételi meg röhögve meglesz :)


Üdv: 16 éves, 10.-es lány (Pécs)

2009. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszii!!
2009. nov. 23. 21:21
 20/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon féltem ezektől a dolgoktól ráadásul senkit nem ismertem az egész iskolában.Előző években általánosban mindig én voltam a fekete bárány, hiába voltam jó tanuló (ettől visszahúzódó is).De szerencsére a dolgok adták egymást és egy nagyon jó közösségbe kerültem.Remélem te is .

2009. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!