Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem hisz bennem senki?...

Miért nem hisz bennem senki? Szerintetek is álomvilágban élek?

Figyelt kérdés

13 és fél éves vagyok.

Nagy álmom Amerika, és imádom a jövőmet tervezgetni.

Van egy füzetem, amikbe lerajzolgattam a leendő házam, a szobák berendezését, stb., ami azért tényleg messze van még, hogy tervezgessem.

Múltkor apával erről beszéltünk, mondtam: "Én már húszévesen nem leszek itt." Erre kiröhögött, hogy ő meg már 39 éves, és még mindig itt van.

Anyának ezt VICCből mondtam: "tök jó lenne, ha lenne három munkám: egyet délelőtt csinálnék+lenne egy ruhaboltom+esténként modelleket fotóznék (imádok fotózni!)" erre ennyi válasz jött: "igen, ezek tényleg szép álmok"

Miért nem hiszi el senki, hogy képes vagyok erre?!

Szerintetek is "álomvilágban" - ahogy anya fogalmaz - élek?


2009. okt. 29. 18:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Ne csak álmodd az életed, éld az álmaidat! :D Én elég rossz tanuló voltam, meg eléggé link, senki nem hitt benne, hogy egy szakmunkásképzőzt is képes leszek elvégetni.De van egy álmom:) mindig is szerettem volna diplomás lenni.Úgy voltam vele tüzön vizen , de végigviszem, és lám:) másodéves vagyok a corvinuson, államilag támogatott karon!:)

bizz magadban és menni fog! :D sok sikert!:D

2009. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Igen, de lehet, hogy teljesülni fognak a vágyaid. Szerinted a szüleid nem tervezgettek ilyeneket? De biztos, csak gondolom nem sikerült nekik: "39 éves, és még mindig itt van". Mondja apukád.

Nem valószínű, hogy eljutsz Amerikába, nem hogy még ott is élj.

De ne add fel. Sok sikert.

2009. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok:Mindent meg lehet valósitani csak nagyon kell akarni!:D
2009. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen,ezek valószínűleg csak álmok,már csak azért is,mert most 13 vagy,de kábé évente fog változni,mit is akarsz :) Ez egy ilyen kor,az ember keresi önmagát,meg a céljait.Amerikába kimenni viszonylag reális cél,oda bárki kimehet szinte,ha nagyon akarja,meg van miből...20 évesen csak akkor leszel kint,ha milliomosok vagytok,tehát előbb el kéne végezned itt egy fősulit/egyetemet,még amellett is dolgozni,meg stb,gyűjteni rá rendesen...Meg egyébként is,ezek elég kislányos elképzelések,az élet nem olyan,mint a filmekben.De nem baj,hogy ilyeneket gondolsz,mindenki ezt csinálja 13 évesen.
2009. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Plaga ***** válasza:
73%
Bár ez még itt álom, lehet még valóság. Kis szerencsével bármi megtörténhet. De mivel még fiatal vagy, bizonyosan sokat fogsz még változni és lehet nem is ilyen úton akarsz majd haladni. ;) Ahány ház, annyi szokás, mindenesetre sok sikert a vágyaid eléréséhez :)
2009. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

- hú, akkor gratulálok! :) köszi a bíztatást :)

- ismerőseink is mentek ki Amerikába, bár ők már 30-32 évesen, de sikerülhet szerintem, ha nagyon akarom... :D köszi a választ.

- én is eszerint élek:)

- hát... majd meglátjuk:D ez az amerikás dolog kb másfél éve "van". vagyis azt tudom, hogy Magyarországról elmegyek, azt már alsóban tudtam... hát milliomosok sajnos nem vagyunk, de ugye jövőre megyek gimibe, onnan pedig már amerikába szeretnék kimenni egyetemre. addig meg majd gyűjtögetek, meg 17-től nyári munka, stb. köszi!

- köszi neked is... :)

nektek is sok sikert mindenhez!

2009. okt. 29. 19:15
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
:)A másik meg ahogy egyre többet fogsz megtudni Amerikáról lehet, hogy már nem is fog annyira tetszeni.
2009. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát, lehet... :S viszont a tengerpartot imádom, így leginkább Miami jöhetne szóba:D viszont országokból Anglia semmiképp.
2009. okt. 29. 19:39
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

szerintem nagyon rendben van.


mielőtt feltalálta az ember a széket, a fejében született meg, hogy kellene valamilyen kényelmes ülőlehetőség.


tehát nálad is előbb a gondolataidban kell megvalósulni az ötletnek. ha nagyon akarod, akkor meg fogod csinálni.


édesapád nyilván nem akarta eléggé az amerikai útját, azért nem valósult meg.


sok sikert!

2009. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

"hát milliomosok sajnos nem vagyunk, de ugye jövőre megyek gimibe, onnan pedig már amerikába szeretnék kimenni egyetemre. addig meg majd gyűjtögetek, meg 17-től nyári munka, stb. köszi!"


Az USA-ban egy informatikai karon tanuló ismerősömnek kb. 1,5 millió forint egy félévre a tandíja. És ez középmezőnynek számít. Jó sokat kell gyűjtögetned ahhoz a diákmelóból! :D Már ha egyáltalán felvesznek, azért nem olyan egyszerű oda kijutni (max. 1 évig egyszerű az 1 éves turistavízum miatt), és most akarják szigorítani a bevándorlási szabályokat.

2009. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!