Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy lány öngyilkos akar...

Egy lány öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves, és úgy érzi, már nincs jövője. Talán csak pár nap, vagy még annyi sincs hátra. Kérlek, segítsetek!

Csak netről ismerem, msn-ezünk, de sokat nem tudok róla.


2009. okt. 3. 22:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha Téged beavatott, akkor segítséget kér (némán) Tőled.. vagy együttérzést... akármit, csak valami reakciót.


Ha a bátyjával beszélsz róla, attól még nem leszel "szemét, vagy besúgó", hanem próbálsz tenni érte valamit. És ha megharagszik Rád? Hát akkor se dől össze a világ, hisz nem is ismeritek egymást, ráadásul 450 km-re egymástól??


De azt is lehet, hogy nem csinálsz semmit.. hisz nem is ismered... És ezt sem lehet Neked felróni, ha nem teszel semmit. Hisz nem is tudsz róla semmit.. Csak kérdés, ha valóban megteszi, akkor később Te mit fogsz érezni/gondolni?

2009. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De ha megtudja bátyja, valószínűleg meg fogják tudni a szülei (az alkoholista apja, meg a "nemtörődöm" anyja, és talán kap pár pofont), esetleg pszichiátriára is küldik.


Ha megteszi... azt nagyon sajnálnám.

Empatikus típus vagyok, ráadásul én is ugyanebben a cipőben jártam anno. Valamennyire rosszul fogom érezni magam, még ha idegenről is van szó, de nem halok bele.

2009. okt. 3. 23:06
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
ne aggódj. az a lány nem fog öngyilkos lenni. ez alapból látszik. hogy ki akar meghalni és ki nem. ha valaki igazán meg akar halni, akkor nem olyan helyre köti fel magát, ahol 5 perc múlva megtalálják..vagy ha tablettákat szed be, akkor elmegy előtte egy dugi helyre.. és ha leugrik valahonnan nem a harmadikról ugrik le hanem a tizedikről..az ilyen nem öngyilkossági merénylet, csak mint ahogy irták, segélykérés. hogy valaki sajnálja meg v mittomén. nem érdemes //és aki tényleg öngyilkos akar lenni, az nem szól senkinek
2009. okt. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Még mindig jobban jár, ha néhány pofont kap...
2009. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

10:17-es.


Nem vagyok híve az erőszaknak (sem a fizikainak, sem a lelkinek), de néha előfordul, hogy kezdésnek néhány pofon sokat segít. Utána persze foglalkozni, törődni kell az illetővel, és nem magára hagyni.

Én is kaptam pofonokat, bár fájtak, de segítettek :)

2009. okt. 4. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!