Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy lány öngyilkos akar...

Egy lány öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves, és úgy érzi, már nincs jövője. Talán csak pár nap, vagy még annyi sincs hátra. Kérlek, segítsetek!

Csak netről ismerem, msn-ezünk, de sokat nem tudok róla.


2009. okt. 3. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki öngyilkos akar lenni, és erre fel is hívja mások figyelmét, az általában egy segélykiáltás, és az illető nem lesz öngyilkos (álalában!)


Az öngyilkosok majdnem 100%-a viszont előre nem jelenti be a szándékát, csak hagy egy búcsúlevelet (ha hagy).


Nem tudsz mit tenni, főleg ha nem is ismered személyesen..


Ha hajlandó veled találkozni és elmondani, az jó lenne, de egyébként??

2009. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A környezetében senkinek se mondta el, de írt már búcsúlevelet. Ismerem a módszert, amivel meg akarja ölni magát, elég hatékony :(

Sajnos 450km-re lakik tőlem.

2009. okt. 3. 22:29
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Telefonon fel lehet hívni?
2009. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már kérdeztem, nem hajlandó megadni a számát.
2009. okt. 3. 22:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Írjak iwiw-en a bátyjának üzit?
2009. okt. 3. 22:31
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Na látod, ez jó megoldás lenne! Én biztosan írnék... Még akkor is, ha utólag megharagudna.
2009. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor írok...
2009. okt. 3. 22:34
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
De ne azt írd meg, hogy mi a helyzet, hanem kérd el a telefonszámát (mármint a bátyjáét) és inkább mondd el neki... Akkor hallhatod, hogy a bátyja hogy reagál, vagy mit mond, vagy hogy egyáltalán érdekli-e a dolog... Sosem tudni, milyen a viszony két testvér között... Rendes vagy, hogy segíteni akarsz :)
2009. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Vagy tőle kérd el a lány számát!
2009. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy ezzel segítek.

Kilátástalannak érzi az életét, és bár szerintem ezt 18 évesen nem lehet eldönteni, lehet, hogy valóban kevesebb szenvedést érne meg, ha most végezne magával, és amúgy is, mi közöm nekem ahhoz, hogy belekontárkodjak az életébe?

Egyébként kedves, okos, művelt csaj, és nem is néz ki rosszul. Kár lenne érte :(

2009. okt. 3. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!