Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok alkalmas barátnak?...

Nem vagyok alkalmas barátnak? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nem szeretném agyon részletezni, de van amit úgy gondolom meg kell említenem.

Koromhoz képest igen hamar fel kellett nőjek, 11 éves korom körül már én gondoskodtam az öcsémről. Nem volt túl vidám gyermekkorunk, így nagyon sok mindent túl hamar meg kellett tanulnunk (felelősség, gondolkodás stb.)

Az iskolában mindig is voltak barátaim, de nem voltak olyan mély barátságok, inkább anyáskodtam a társaim felett.

Középiskolában már nem annyira jöttem ki a kortársaimmal, egyszerűen nem találtuk a közös hangot. Engem komolyabb dolgok érdekeltek, és komolyabb is voltam náluk. Aztán középsuli után részese lettem párommal együtt egy komolyabb, felnőtt baráti társaságnak. Velük megtaláltam a közös hangot, mindenről tudunk beszélgetni és hülyéskedni is tudunk. Ez a társaság azóta jár össze, ahogy én megjelentem... tehát úgymond ennek "alaprésze" vagyok. De az utóbbi időben csak akkor keresnek, ha kell valami - lelki szemetesnek használnak, ha baj van azonnal megtalálnak. Illetve akkor találnak még meg, ha segítség kell.

Összejönnek nélkülem is, és bevallom nagyon rosszul tud esni.

Nem tudom mi lehet a gond - persze anyagilag nem vagyunk eleresztve, de akármilyen összejövetel lehetett mindig vittünk enni-inni. Társaságban és egyébként is tudok viselkedni, nem vagyok nagyképű. Egy szó, mint száz az illem nem ismeretlen számunkra.

Párom egyébként idősebb nálam, vele nagyon jól kijövök. A társaságban korban ő köztük van, én annyira nem, de ez nem okoz gondot. Tájékozott vagyok, külsőre és belsőre is illek közéjük... a kor kérdése soha nem merült fel senkiben. Ugyanúgy dolgozok mint ők, teljesen tanácstalan vagyok.

Velem lehet a baj? "Túl" jó vagyok? Vagy csak simán nem vagyok elég jó barátnak?


Egy kétségbeesett lány (22)



2013. ápr. 11. 21:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hanem, hogy úgy érzem minden téren kihasználnak.

Utána meg mellőzve vagyok...

2013. ápr. 12. 17:48
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél egy utolsó próbát. Keresd őket, üljetek össze, érezzétek jól magatokat, aztán meglátod legközelebb ők hajlandóak lesznek-e akkor is keresni, ha nem csak az érdekeik vezérlik őket. A végtelenségig az nem működik, hogy mindig te loholsz utánuk, te pedig csak akkor vagy jó ha kell valami.

Én pl. az egyetemen is ezért nem jövök ki jól sokakkal. Itt leginkább az egyik 20 éves válaszolóval tudok azonosulni. Pont ilyen vagyok én is. Tudok beszélni bármiről, ami engem érdekel, csak sokszor az sajnos mást hidegen hagy, illetve ha jó kedvem van, akkor rohadtul fárasztó vagyok. Önzetlen sem tudok lenni minden esetben, szóval abszolút megértem miért nincsenek jó barátaim.

Az egyetemen is kiszűrtem magam mellől az olyanokat, aki csak azért talált meg, hogy hagy másolja már le a jegyzeteimet, évközijeimet. Egy fokig ez oké, de amikor már elvárás lesz, nem szívesség és látom, hogy direkt keresztrejtvényt fejt, mert úgy is van egy hülye, aki majd odaadja a jegyzetét, akkor elpattan az agyam és közlöm, hogy NEM. Onnantól kezdve én vagyok a köcsög. :) Csomó évfolyamtársammal ezért nem beszélünk már, ez van, nem tud különösebben érdekelni. :)

2013. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, igazad lehet...

Megértelek téged is teljes mértékben!


Mondok egy mostani példát - most hétvégén bográcsozni készülnek, persze nélkülem. De ahhoz van pofájuk, hogy előttem beszéljék meg a részleteket. De nem ez volt az első ilyen alkalom, hogy előttem beszéltek meg programokat amire b@sztak elhívni.

Ezek után pláne nem tudom mit tegyek.


Legalább ha nem tudnám nem esne rosszul.

2013. ápr. 12. 22:31
 14/17 anonim ***** válasza:

Az nehéz sorsú emberek (hamarabb kell felnőni, korai korához nem való felelősséget kap a te esetedben), általában vagy megkeseredettek lesznek és összeroppanak a teher alatt, vagy kifejlődik egy olyan empátia készség, ami igen érzékennyé teszi az emberekre.

Azért mondasz nehezen nem-t az ilyen lelki szemetes kihasználásra, mert ha valaki segítségért fordul hozzád, talán magadat látod bennük, és bírod elviselni azt a feszültséget, amit a megoldatlanság okoz. Tehát inkább segítesz, és meghallgatod stb. Visszaadod azt, amit te talán soha nem kaptál meg.

Tudnod kell, hogy ha hagyod, akkor belefognak kapaszkodni az empatikusságodba, és meg kell tanulnod nem-t mondani.

Nem úgy fogalmaznék tehát, hogy "túl jó" vagy, viszont az igaz, hogy általában nem tudják megbecsülni az ilyen embereket, mert természetesnek veszik a jelenlétüket, vagy evidenciaként veszik a jóindulatukat.

2013. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, teljesen igazad van!


Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2013. ápr. 14. 21:01
 16/17 anonim ***** válasza:

szerintem nincs veled gond :) csak még nem találtad meg az igazi barátaidat.

5-ös kérdésére válaszolva: nekem nagyon hiányzik egy igaz barát, akivel mindent meg tudok beszélni :(

én rossz barátnak tartom magam, nagyon. mármint vannak barátaim, de egy idő után úgy érzem, hogy megfojtanak, és akkor eltávolodom tőlük, egyre kevesebb mindent mondok el.de nem pont az egy barátság lényege, hogy mindent meg tudjunk beszélni? meg a bizalom?

volt egy barátnőm a gimiben, tök jól elvoltunk, kb ilyen legjobb barát, aztán ugye máshova mentünk egyetemre, de azért tartottuk a kapcsolatot, 1-2szer találkoztunk. de mindig én kerestem. persze mikor hívtam, tök jól elbeszélgettünk, meg minden, de már arra gondoltam, hogy ha én nem keresem, akkor nem beszélünk? én nem hiányzom neki? már több mint fél éve nem beszéltünk. :( lehet, hogy ez hülyeség, de nem tudom. (bocsi, hogy eltértem a témától)

2013. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszod. :)


Egyébként van egy barátnőm, aki ugyanilyen jellemű, mint én. Így aztán teljesen megértjük egymást, csak sajnos vele nem tudok gyakran találkozni, így ilyen összejárások sincsenek. :(


De nekem is volt olyan barátom, akit állandóan csak én kerestem... kíváncsiságból nem kerestem egy ideig, érdekelt, hogy vajon ő fog-e.

Hát nem... egy éve nem beszéltünk. És az idő múlásával láttam át, hogy ő is bizony csak kihasznált.


Komolyan, a mai világban csak a bunkók érvényesülnek?!

2013. ápr. 21. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!