Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok alkalmas barátnak?...

Nem vagyok alkalmas barátnak? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nem szeretném agyon részletezni, de van amit úgy gondolom meg kell említenem.

Koromhoz képest igen hamar fel kellett nőjek, 11 éves korom körül már én gondoskodtam az öcsémről. Nem volt túl vidám gyermekkorunk, így nagyon sok mindent túl hamar meg kellett tanulnunk (felelősség, gondolkodás stb.)

Az iskolában mindig is voltak barátaim, de nem voltak olyan mély barátságok, inkább anyáskodtam a társaim felett.

Középiskolában már nem annyira jöttem ki a kortársaimmal, egyszerűen nem találtuk a közös hangot. Engem komolyabb dolgok érdekeltek, és komolyabb is voltam náluk. Aztán középsuli után részese lettem párommal együtt egy komolyabb, felnőtt baráti társaságnak. Velük megtaláltam a közös hangot, mindenről tudunk beszélgetni és hülyéskedni is tudunk. Ez a társaság azóta jár össze, ahogy én megjelentem... tehát úgymond ennek "alaprésze" vagyok. De az utóbbi időben csak akkor keresnek, ha kell valami - lelki szemetesnek használnak, ha baj van azonnal megtalálnak. Illetve akkor találnak még meg, ha segítség kell.

Összejönnek nélkülem is, és bevallom nagyon rosszul tud esni.

Nem tudom mi lehet a gond - persze anyagilag nem vagyunk eleresztve, de akármilyen összejövetel lehetett mindig vittünk enni-inni. Társaságban és egyébként is tudok viselkedni, nem vagyok nagyképű. Egy szó, mint száz az illem nem ismeretlen számunkra.

Párom egyébként idősebb nálam, vele nagyon jól kijövök. A társaságban korban ő köztük van, én annyira nem, de ez nem okoz gondot. Tájékozott vagyok, külsőre és belsőre is illek közéjük... a kor kérdése soha nem merült fel senkiben. Ugyanúgy dolgozok mint ők, teljesen tanácstalan vagyok.

Velem lehet a baj? "Túl" jó vagyok? Vagy csak simán nem vagyok elég jó barátnak?


Egy kétségbeesett lány (22)



2013. ápr. 11. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Valami gond biztosan van. Én is hasonló személyiség lehetek, bár én tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok jó barátnőnek, ezért nincsenek is.

Én nem vagyok egy csajos csaj, nem tudok szépségápolásról, divatról és cipőkről csacsogni órákig, illetve eléggé a racionális gondolkozás felé hajlok, a hisztit, nyafogást és sebnyalogatást nem tudom elviselni, mert erre csak annyi a válaszom, hogy "szedd már össze magad, ez semmire nem jó". Van nekem is lelkem, tudok beszélgetni, szórakozni, nevetni és úgy gondolom számítani is lehet rám bármikor, viszont így nehéz barátokat találni.

Srácokkal általában jól kijövök, csak ott meg a nemek közötti problémák jönnek rendszeresen elő. Ha nem engedem el magam, akkor feszélyezve érzem magam és nem érzem igazi barátságnak a dolgot, ha elengedem magam, azt pedig gyakran félreértik, máshogy értelmezik, érzések lesznek belőle, ami részemről gáz, mivel van párom. Hát ez van... :) 22/L

2013. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát velem is ez van. :D

Sajnos én sem vagyok csajos csaj. Erős, határozott véleményem van a világról, a dolgokról és a bulikat is kerülöm.

Szóval... :D


23/L

2013. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Lányok, köszönöm a válaszaitokat! :)


A társaságban lévő csajok anyák már, tini gyerekekkel. Nem kimondottan az a csajos csacsogás jön be nekik.

Nem vagyunk az a buliba járós fajta.


Én sem merem magam teljesen elengedni, félek, hogy mit mondanak a hátam mögött. Meg szimplán tartok attól, hogy valami miatt hülyének néznek. :(


Nem tudom mit tehetnék!

2013. ápr. 11. 21:33
 4/17 anonim ***** válasza:
Én szerintem te nem vagy rossz barát . Már rég észrevettem nálam is és más embereknél is , hogy vannak olyan emberek akik megbíznak más emberekben és a barátjuknak tartják őket , egy idő után olyan érzésük van , mintha már nem is foglalkoznának vele . Ahogy mondják barátok jönnek mennek igaz barátok maradnak . Lehet elejétől fogva is ez volt , csak nem vetted észre vagy nem foglalkoztál vele
2013. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Valószínű nálad akkor azért ebben még is kiütközik a kor. Már így a leírtak alapján.

Egyébként én sem vagyok "partiarc". Két havonta egy összeülős dolog jól esik és ennyi.

Jön még pár ember és megalapíthatjuk a "magányos" csajok klubját! :D

Ha már így itt vagyunk, bocsi a terelésért, de ti hogy érzitek magatokat? Nem rossz érzés, hogy nincs olyan barátnőtök, akivel tényleg megértitek egymást, órákig tudnátok beszélgetni és bármikor, bármiben számíthatnátok rá?

2013. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4-es: igazad lehet...


A kor szerintem relatív... pl. nagyon sok mindent tudok arról az időről, amikor ők voltak gyerekek.

Zenében is pl. egy az ízlés. Sőt, én még régebbi zenéket is szeretek, mint ők.

Ismerem az akkori játékokat, reklámokat, mindent. Furcsa dolog ez is.


5-ös: Kérdezted, hogy hogy érzem magam ettől... én kb. sokkal értéktelenebbnek érzem magam. :(

2013. ápr. 11. 22:11
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor én is. :)

Nagyszülők neveltek. Kemény tanulás, és ugyan kell szórakozni, de határokkal. Nem voltak szigorúak, de azért mégis szűkebbek voltak a határok, meg más viselkedést láttam tőlük, mint a mostani szülői korosztálytól látni. Azért mégis konzervatívabbak.

Plusz még gének hatása.


Így keményen tanuló emberke maradtam, aki úgy van vele, hogy a tanulás a "munkája", és a munkát nem lehet rosszul végezni. Ráadásul nem kések, ha nem muszáj, nem feleselek tanárnak vissza.

Ált. iskolában egy barátnőm volt, akit nem tudom miért, gimiben hanyagoltam. Emiatt lelkifurdalásom van. De most megint tartjuk a kapcsolatot.

Gimiben nem találtam meg a hangot a többiekkel. Aránylag rendes osztályom volt, így csak néha szóltak be, de nem b*szogattak állandóan, meg nem gúnyoltak stb. Inkább elvoltam a magam világában, ők is a magukéban, és volt néhány konfliktus. Igazából akkor néztek kevésbé le, mikor évi 2-3-szor elmentem velük kocsmázni vagy diszkóba. De utálom ezeket a helyeket.

Más osztályokból lett baráti köröm. Szeretjük és elfogadjuk egymást, de az a gond, h. kb. mind animések. Aranyosak meg minden, és lehet rájuk számítani. Meg összetart a hasonló értékrend, és az, hogy egy-egy osztályból mi voltunk a különcök, megértjük egymást. De valahol kívülállónak érzem magam...


Én se vagyok csajos csaj, divatról nem tudok beszélgetni. Színészek, rendezők, énekesek nem izgatnak. Filmekről minimálisat szeretek beszélni. Ha tévét nézek, akkor Spectrum, Animal Planet, National Geographic. Filmek terén megragadtam a családi filmeknél. Zenében olyasmi stílust szeretek, ami lejárt vagy soha nem is szerette kb. senki. :D Regényt alig olvasok, de ha igen, ott is olyat, amit más nem. A népszerű dolgokat ált. nem szeretem, ált. nem kötnek le.


Járok vallásos közösségekbe, de ők túl lelkiesek, meg mindenért Istené a dicsőség - amiben részben egyetértek, de a folyamatos hangoztatásában nem. Ráadásul őket is az érdekli, mint az átlagot. Aranyosak, elfogadóak, mosolyognak rád, beszélnek veled, figyelnek rád, de ha nincs közös érdeklődés, téma és felfogás...


Sokat dumálok, kb mindenről. Az egyetemről, a tanárokról, a gimimről, a kertesházakról, a netezési szokásaimról, mindennapi apróságokról, amiket más észre se vesz stb-stb tényleg mindenről, és ez is az emberek benyomása. De ezzel sokakat fárasztok. Ráadásul ha jókedvem van, mindenkit húzok és mindenen röhögök, ami fárasztó számukra. Ha rosszkedvem van, panaszkodom. Szóval amit érzek, azt kimutatom, kimondom, ami nem mindig jó. És nem tudok elég önzetlen lenni. Nem vagyok jó barátnak. :/


Talán az egyetemi barátaimmal érzem legjobban magam most. Úgy tűnik, a szakok tényleg szétválasztják temperamentumuk szerint az embereket.

De hiányzik egy mély baráti kapcsolat, az, hogy egy húron tudjunk pendülni. Minden barátommal, akármilyen kedvesek, hiányzik valami, amit nem tudok megfogalmazni. Másokban látom, én még nem éltem át.

Nagyon elvont vagyok, lehet nincs is ilyesmi ember.


Barátom sincs. :( Ráadásul szeretnék, csak ne kelljen tennem érte. Ilyen értelemben nem érdekelnek a pasik. Viszont teremjen. Pedig tudom, nem így megy.


20/L

2013. ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én abszolult jól érzem magam így. Igazából próbálkoztam belevonódni ilyen korosztálybeli dolgokba, de az annyi locsogással és shopingolással járt, hogy azóta örömmel viselem a sorsom.


Viszont nekem nagyon jó vigaszt nyújt a festészet, a kosárfonás, a szoborkészítés vagy valami kreatív alkotói munka, esetleg fantasy történetek kiagyalása, társasjáték tervezgetés... szóval én nem érzem ettől magam magányosabbnak.


23/L

2013. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akkor én úgymond valamivel szerencsésebb vagyok, 5 éve van párom. Igazából olyan mintha ő a legjobb barátom is lenne. Öcsémmel is ilyen viszonyban vagyok.


Van ami leköt, van ami aggaszt - pl. a fotózás nagyon le tud kötni. De az utómunka kicsit aggaszt, határidő van. Sok ügyfelem volt és van is...megtalálom a közös hangot velük meg minden, de ez munka. Még jobban aggaszt, hogy a stúdió bérleti díját fizetnem kell... tehát én is küzdök a mindennapi gondokkal.


Ja igen, meg előszeretettel járnak hozzám fényképezkedni... de ez is igencsak kihasználásba megy már át.


Most akkor egyáltalán keressem-e őket vagy sem? Vagy ez tényleg már csak kihasználás az egész?

2013. ápr. 12. 15:15
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem megmondhatod, hogy ne haragudjanak, de most a fizetős munkák fontosabbak, mert neked is élned kell valamiből.


Ebben semmi sértő nincs. Csak finoman kell adagolni, mert ha hirtelen állsz a sarkadra még azt hiszik haragszol rájuk.

2013. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!