Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Nem bírok...

Mit csináljak? Nem bírok megváltozni, hol kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, az eddigi életem egy katasztrófa. Lusta vagyok, akarat gyenge és semmi felelősségtudatom sincsen és 160 kg-s dagadt disznó vagyok.

Egy elcseszett ember vagyok, elcseszett élettel. Lusta vagyok mozogni, tanulni, segíteni. Egyedül az ülni és enni nem vagyok lusta. Most kellene érettségiznem, de nem fog menni. Mélyre süllyedtem és képtelen vagyok innen kijönni. A szüleimen élősködöm.


2013. ápr. 10. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Megfogalmaztad a problémát és ez több, mint amire a legtöbb ember képes. Tudod, hogy mi a baj. Már csak terv kell a végrehajtásához. SZedd egymás után írásban pontról-pontra, hogy az életed mely részeivel nem vagy elégedett és azokat hogy lehet megoldani. Készíts tervet a megvalósításra. Napi beosztással! És sikerülni fog. Én fogytam 25kg-t, a sulimat munka mellett végzem el, lusta voltam, pasiztam és lógtam éveket, híztam iszonyú sokat, és szartam a világra. De ha tudod, hogy mi a baj, tudod, mi a megoldás, akkor csak csinálni kell és az egész életed megváltoztathatod!!! Mert elég okos vagy, hogy lásd a problémát, akkor elég okos vagy ahhoz is, hogy változtass! Sosem késő, pláne nem 19 évesen!


Csak egy példa, és ez csak a súlyproblémára, hogy NINCS lehetetlen!


[link]

2013. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

2 éve próbálkozom és nem megy, egyszerűen nem megy. Próbáltam tanulni is, de nem birok koncentrálni. Elkezd fájni a fejem, minél jobban próbálok koncentrálni a tanulásra annál több gondolat cikázik bennem. Holnapra közel 40 tételt kellene megtanulni máskülönben nem mehetek érettségire (hétfőn leültem tanulni és azokat a tüneteket produkáltam amiket leírtam).

Nem is érdekel már az egész érettségi, csak az anyáméknak nem tudom elmondani.

2013. ápr. 10. 13:46
 3/17 A kérdező kommentje:
Előbb leszek öngyilkos mint sem, hogy ilyen lógó bőröm lenne, pláne, hogy nem is lenne pénzem plasztikára.
2013. ápr. 10. 13:49
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha tanulsz, lesz pénzed plasztikára. Az meg, hogy lóg a bőröd egy dolog, ha beledöglesz a túlsúlyba 20 évesen az meg egy másik. Felnőtt férfi vagy, ha saját magadon nem segítesz , senki nem fog. Nyivákolni lehet, de ettől nem lesz jobb semmi. Önsajnálatból nem lehet megélni. Ha nem szeded össze magad, akkor tényleg tök mindegy. A fejfájás a cukorháztartási zavartól is lehet, kiegyensúlyozott étrenddel ez megváltoztatható. Én segítek neked, ha szeretnéd, akár privátban is, de csak ha az önsajnálatot lerakod és tényleg tenni is akarsz magadért valamit. A szüleid eltartottak, támogattak, mindened megvan, és elpocsékolsz egy egész életet. Ha változtatsz, akár 70 év állhat még előtted! És ezt dobod a kukába. Hol marad belőled a Férfi? N29
2013. ápr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"A szüleid eltartottak, támogattak, mindened megvan, és elpocsékolsz egy egész életet."


A szüleim eltartottak. Ennyi. Nem támogattak semmiben, akárhányszor fordultam hozzájuk, hogy segítsenek a fogyókúrában egyszer sem segítettek. Kiskoromban is már az osztálytársaim súlyának a dupláját nyomtam, a szüleim semmit sem tettek.

5 éve próbálok lefogyni. Egyszer sikerült 30 kilót lefogynom, de nem bírtam megtartani, mert étrendet nem tudok változtatni mivel nincs rá pénzem. A szüleim pedig sem a fejadagomat nem adják ide, sem az étrenden nem hajlandóak változtatni.


Mivel egyetemre nem akarok menni, így a tanulásból sem lehet megélni. Médiatudomány-, és kommunikációs OKJ szakokra pedig nem fogom az időm pazarolni.


Az egész kib@szott tinédzser korom a folytonos kövérségemről és a rossz tanulásomról szólt, de mégsem voltam képes ezen változtatni.

2013. ápr. 10. 14:02
 6/17 A kérdező kommentje:
Senki semmilyen ötlete?
2013. ápr. 10. 14:15
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Attól tényleg nem lesz jobb, hogy sajnálkozunk. Szívás? Az. Kövér vagy? Igen. Rosszul tanulsz? Igen. Meg lehet oldani? MEG!

A diétában is sokmindenen tudsz változtatni, azt pedig nem tudom elképzelni, hogy a szüleid rosszindulatból hízlaltak el. Max. tudatlanságból és nemtörődömségből. Most meg nem hisznek a változásban. De lehetséges. Ha már leadtál egy 30kg-t, akkor mi a gond? Csak képes vagy küzdeni ha azt megcsináltad? Étrend változtatáshoz meg nem kell sok pénz. Csak odafigyelés. Nem kell koplalni sem, és plusz étrendkiegészítőket sem venni. Csak sokszor kicsit enni és sokat mozogni. Nem akkora varázslat.


A tanulás meg nem fulladhat ki az érettségi előtt, mert akkor tényleg nem sok esélyed van. Szakmád van? Terveid a jövőre nézve? Mi érdekel, mivel akarsz foglalkozni? Nem mondom, hogy mindekninek egyetemre kell mennie, hogy megéljen, nem, de valamihez értenie kell, ha a jövőben élni akar. Egy jó szakember is kereshet jól, ha szorgalmas és jól ismeri a területét. Számtalan jó burkolót, villanyszerelőt, vízvezeték szerelőt ismerek, és jobban élnek, mint egy-két diplomás ismerősöm. De megdolgoznak érte!


A tinédzserkorodon utólag már változtatni nem lehet, ami elmúlt, elmúlt. De hogy milyen felnőtt akarsz lenni, azon igen,azon tudsz változtatni. Ha most nem érettségizel le, akkor nem. Egy nap alatt nem lehet változást elérni. Legalábbis nem 180 fokosat. De el lehet kezdeni változni! A következő adandó alkalommal igenis le lehet érettségizni, sőt, tovább is lehet tanulni! Akármit, aminek értelmét látod, amihez kedved van! Mellette akár dolgozhatsz is, amitől az önbizalmad is nőni fog!


Továbbra is az a kérdés, mit vársz a jövőtől? Mit akarsz csinálni? Mi az, ami igazán érdekel, és mit akarsz megvalósítani?

2013. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Érdemes elgondolkodni, vajon tényleg a szüleid felelősek mindenért? Légy őszinte legalább magadhoz! Ettek a szádon, ültek a seggeden, híztak és hagyták a tanulnivalót felhalmozódni? Akadályoztak téged abban, hogy jó tanuló, sovány, önbizalommal teli ember légy? Tényleg?


"Aki tudja, hogy mit kellene tennie, de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát. Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki. Önmaga előtt."


" A gondjaidért soha nem más, mindig te magad vagy felelős. Tanuld meg vállalni a következményeket a tetteid után, és nem másban keresni hibáid okát!"

2013. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én tisztában vagyok azzal, hogy a szüleimet nem hibáztathatom a mostani súlyomért hiszen már lefogyhattam volna, de nem bírtam. Próbáltam már a napi sokszori kis étkezést, de nem ment.

Amikor lefogytam 30 kg-t akkor 120 kg voltam (150 kg-ról fogytam kb. le, ez 2 éve volt), szóval azóta 30+10 kg jött vissza.


A tanulás nekem már szakközépiskola 1. osztályában kifulladt (9.-ben meg is buktam), mára eljutottam arra a felismerésre, hogy a tanulás nem nekem való. Azt már leírtam, hogy mi történik amikor erőltetem a tanulást.


Nem tudom mit várok a jövőmtől, nem tudom mit akarok csinálni és azt sem, hogy mi akarok megvalósítani.


Nem lehet vége így a tinédzser koromnak, ez egy katasztrófa. Nem buliztam életemben csak 2-szer, nem volt barátnőm és akkor még éveket kell pazarolnom a változásra is és akkor mondhatom azt, hogy normális ember lettem. Miért kell mínuszból indulnom?


Azzal van a gond, hogy nem megy a változtatás. Próbáltam tanulni befuccsolt, próbáltam fogyókúrázni befuccsolt. Miért? Kérdem én miért? Miért nem voltam képes végigcsinálni? Miért kell még most is 5 év múltán azon baszódnom, hogy nem vagyok képes tanulni és lefogyni?


A lifetilt-et ismerem. Sokáig olvastam, sok pénze lett a palinak.

2013. ápr. 10. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!